5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Z trendami bywa tak, że słyszymy o nich w momencie, gdy moda na nie osiąga niemalże apogeum. Z biegiem czasu sprawa cichnie, by za jakiś czas usłyszeć coś zupełnie nowego. Często jednak zanim całą sprawę nagłośnią media, dana rzecz, sposób lub styl noszenia ubrań ma swoje początki znacznie wcześniej. Z biegiem czasu trend rośnie w siłę zjednując sobie coraz większe grono fanów. Osób, które po prostu zaczęły się tak ubierać, czy zakupiły dany produkt. Podobnie sprawa ma się i w tym sezonie. Obserwując produkty marek odzieżowych, rozmawiając z osobami, które mają bliski kontakt z centralami światowych marek, postanowiłem przedstawić kilka modowych propozycji na ten sezon. Oczywiście jak co roku modne będą jasne kolory, lekkie ubrania. Lato zobowiązuje. Pogoda jest jednym z tych czynników jakie bierzemy pod uwagę wybierając zestawy w tym czasie. Poniżej znajdziecie trendy w modzie męskiej, które coraz mocniej zaznaczają swoja pozycję.

Za krótki rękaw marynarki

Mężczyznom lubiącym klasyczne rozwiązania, aktualne trendy się prawdopodobnie nie spodobają. Elegancki zestaw złożony z marynarki i koszuli powinien ukazywać 1,5 do 2 cm mankietu spod rękawa marynarki. Wszystko na to wskazuje, że te czasy to już przeszłość. Po rozmowie z panem Leszkiem Korwin-Piotrowskim z Madison Avenue 346, wniosek nasuwa się jeden. Nadchodzą czasy na krótki rękaw. Z półtora centymetra zmierzamy w kierunku nawet czterech. To lato ma być tego dowodem. 

trendy w modzie męskiej

trendy w modzie męskiej

trendy w modzie męskiej trendy w modzie męskiej

Gruboziarnisty materiał

Były lata, gdy materiał gładki, o ciasnym splocie był częstym widokiem, a ten gruboziarnisty rzadkim. Dzisiaj wygląda na to, że sytuacja się odwróciła. Szczególnie widać to na przykładzie koszul i marynarek. Plusem tego typu materiału latem jest jego przewiewność. Jest on stworzony na upalne dni. Warto tylko pamiętać o odpowiedniej kolorystyce. 

Krótkie nogawki spodni męskich 

Jest to trend, którego jestem wielkim zwolennikiem. Uwielbiam kolorowe skarpety, uwielbiam je eksponować. Spodnie od nieestetycznych sprężynek przekształciły się w krótkie nogawki. Oczywiście osoby nieśledzące obecnych trendów dość impulsywnie wypowiadają się na ten temat. Ja jednak czuję, że moja przygoda z modą na lekko przykrótkie spodnie będzie dłuższa niż jeden sezon. Warto podkreślić, że w ubiorze klasycznym trzymamy się sztywno zasad. Zjawisko to dotyczy bardziej ubioru casualowego, smart casualowego. 

trendy w modzie męskiej

trendy w modzie męskiej

Białe trampki

Może nie są czymś nowym w modzie męskiej, gdyż były już wykorzystywane sezon temu. Tego lata mężczyźni powinni częściej nosić trampki w kolorze białym. Szczególnie wyraziście przedstawia się połączenie tych butów z zestawem garniturowym. Tradycyjnie używa się klasycznych butów, do takich można zaliczyć buty męskie bugatti. Jednak kontrowersyjne, ale efektowne zestawienie niejednokrotnie przykuwa uwagę osób z naszego otoczenia. Opcja dla mężczyzn lubiących być w centrum uwagi. 

trendy w modzie męskiej

trendy w modzie męskiej

trendy w modzie męskiej

Kapelusze

Nadszedł czas na gentlemanów w kapeluszu Panama. Gadżet ten od lat towarzyszył mężczyznom. Czasem bardziej, a czasem mniej popularny. Ten rok jednak powoli ukazuje pozytywne aspekty jego posiadania. Stylowo i szykownie prezentuje się mężczyzna w granatowej marynarce, jasnych spodniach i Panamie. Może tego lata nie zobaczymy setek panów z tym okryciem głowy, ale kto wie, w następnym roku kapelusze mogą okazać się hitem lata. 

trendy w modzie męskiej

trendy w modzie męskiej

trendy w modzie męskiej

fot. www.janadamski.eu

Trendy w modzie męskiej – podsumowanie

Do tej pory w internecie pojawiło się już kilka zestawień skupiających trendy w modzie męskiej 2015. Ja zwróciłem uwagę na te, które zostały pominięte lub przypadły mi bardziej do gustu. Szczególnie przykuwa moją uwagę moda na krótkie spodnie, jak i krótkie rękawy marynarek. Warto przy całym tym szaleństwie zachować odrobinę rozsądku. Mam nadzieję, że trend ten zatrzyma się na wysokości naszych kostek i pięciu centymetrach w przypadku rękawów marynarek. Biorąc pod lupę materiał naszych ubrań w to lato chyba bardziej popularna będzie moda na tkaniny gruboziarniste niż lniane. Przez luźny splot ubrania nasze będą bez trudu przepuszczać powietrze. Materiał ten gniecie się mniej niż len, co jest jego plusem. Oprócz powyżej wymienionych tendencji warto jeszcze wspomnień o jasnych kolorach, modzie na kratę, dodatkach w postaci muszki w butonierce i poszetek. Całość ma niezwykły związek z wciąż jeszcze kulawą, uliczną modą męską w Polsce. Marki dostrzegły potencjał w polskim rynku i zaczynają na bieżąco wprowadzać nowości. Fakt ten uznaję jako wielki plus.