Podwiązki do skarpet a problemy współczesnego eleganta!

3 2 915

Podwiązki do skarpet – partnerem wpisu jest sklep internetowy Beastyler 

Przeglądając stare fotografie, na których widnieją sylwetki mężczyzn z dawnych lat, często wzdychamy z nostalgią. Elegancko wyglądający panowie w stylowych kapeluszach i garniturach – takich dżentelmenów można było spotkać w przedwojennej Warszawie. Czy współczesny obraz polskich miast, pozbawiony jest sylwetek dobrze wyglądających panów? Możliwe. Przyczyna tego stanu rzeczy tkwi w sytuacji z jaką zmagali się nasi ojcowie – nie było czasu, aby dbać o wygląd, jeśli jednak on był – dostęp do produktów, którymi cieszyła się zachodnia Europa był znikomy. Mimo, że obecna sytuacja mężczyzn różni się od sytuacji mężczyzn z tamtej epoki dość znacząco, a współczesny styl ubioru nie do końca przypomina klasyczną elegancję z czasów przedwojennej Warszawy, możemy dostrzec pewne podobieństwa. Te głównie dotyczą problemów z jakimi zmagają się zarówno eleganci współcześni jak i eleganci, których sylwetki możemy oglądać na starych fotografiach. 

Zsuwające się skarpety podczas spaceru, za długie rękawy wystające spod rękawów marynarki czy wystająca koszula ze spodni. Mimo, że moda męska na przestrzeni kilkunastu lat się zmieniła, część trendów przeminęła i pojawiły się nowe, pewne problemy, które psują estetykę wyglądu – pozostały. W tym materiale postanowiłem odsłonić kulisy problemów z jakimi zmaga się współczesny elegant i sposoby ich eliminacji. Problem wielokrotnie może nas krępować i niejednokrotnie rozpraszać a rozwiązanie jest dość proste. Co więc może popsuć dobry wygląd i jak z tym problemem sobie radzić? Zapraszam do lektury poniższego materiału. 

Wystająca koszula ze spodni

Są zawody i okazje w życiu mężczyzn, które wymagają więcej ruchu niż zazwyczaj. Maklerzy czy bankowcy, przedstawiciele handlowi oraz przysłowiowy Kowalski, zakładając koszulę do zestawów eleganckich zobowiązany jest do wpuszczenia jej w spodnie. Nie zawsze jest jednak tak, jakbyśmy tego chcieli i często (szczególnie problem ten jest widoczny na weselach, bankietach i przyjęciach wieczornych), koszula po chwili wystaje ze spodni burząc tym samym estetykę. W tym przypadku, wiedząc co nas czeka, można temu zapobiegać. „Szelki do koszul”, które przyczepiane są do skarpet oraz dolnej części koszuli mogą okazać się skuteczne. Można je zaliczyć do grupy niezbędnych gadżetów każdego eleganta. Szczególnie przydatne okazują się w zestawach formalnych w sytuacji kiedy zamiast paska, stosujemy szelki.

 szelki do koszuli szelki do koszuli

Opadające skarpety a podwiązki do skarpet

Problem ten dość mocno przeszkadzał mężczyznom żyjącym pod koniec XIX wieku, skarpety w tamtych latach nie były elastyczne, mimo naciągnięcia ich na łydkę, po chwili zjeżdżały w dół. Rozwiązaniem tego problemu były „podtrzymywacze”. Przyczepienie skarpet do „podwiązek” czy też z angielskiego „socks garters” dawało pewność, że po chwili znów nie zsuną się na kostkę odsłaniając tym samym łydkę, której widok podczas spoczynku w eleganckim ubiorze nie był dopuszczalny. Mimo, że wprowadzenie tego rozwiązania do mody męskiej oznaczało koniec problemów ze zsuwającymi się skarpetami, to popularyzację tego gadżetu powstrzymał rozwój branży włókienniczej, po II Wojnie Światowej wprowadzono na rynek elastyczne skarpety. Z doświadczenia jednak wiem, że mimo zastosowania elastycznego materiału problem ten został jedynie zminimalizowany, ale nie został rozwiązany – skarpety po dłuższym czasie lub przy dynamicznym chodzie wciąż się zsuwają, co powoduje nieustanne ich poprawianie. Czy więc współcześni eleganci powinni znów nosić „podwiązki do skarpet”? Jak najbardziej! Gadżet ten można kupić w przystępnej cenie, a w zestawach eleganckich, które obłożone są pewnymi zasadami dają pewność, że skarpety wciąż są na swoim miejscu.

podwiązki do skarpetpodwiązki do skarpetpodwiązki do skarpet

Za długi rękaw koszuli 

W zestawach casualowych problem za długich rękawów da się rozwiązać w prosty sposób – podwijając je. W eleganckim ubiorze, gdzie marynarka jest obowiązkową częścią zestawu nie da się ich podwinąć. W tym przypadku rozwiązaniem może być szycie koszul na miarę. Co jeśli nie możesz sobie pozwolić na taki wydatek i jesteś zmuszony do zakupu koszul z wieszaka, które jak wiadomo nie zawsze mają rękawy odpowiedniej długości? Znacznie tańszym i też skutecznym rozwiązaniem jest stosowanie zacisków na rękawy. Dzięki nim, bez ingerencji krawca w długość rękawów koszuli możemy dostosować ją do długości rękawów marynarki, wysuwając mankiet na przepisowe 1,5 centymetra. Podobnie jak „podwiązki do skarpet”, dostępność i popularność tych gadżetów jest znikoma, jednak rozwój męskiej branży odzieżowej i potrzeba dobrego wyglądu jaką zgłasza współczesny elegant sprawia, że firmy takie jak Beastyler dostrzegają lukę dostarczając te produkty na rynek, tym samym rozwiązują problemy za długich rękawów koszul. 

opaski na rękawzaciski na rękawyzaciski na rękaw2

Czy noszenie tych gadżetów jest niewygodne lub niemęskie?

Oczywiście jedno z pytań, które może się wam nasunąć, dotyczyć będzie wygody. Po tym jak otrzymałem paczkę z testowymi produktami, na przemian nosiłem zarówno podwiązki do skarpet, jak i pozostałe gadżety Po całym dniu testowania okazało się, że nie ograniczają, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka przepływu krwi po ich włożeniu. Każdy gadżet ma bowiem regulowaną długość i szerokość, w łatwy więc sposób można je dostosować do obwodów ramienia czy łydki.

Reasumując, testowane przeze mnie przedmioty mogą rozwiązywać a nie jedynie minimalizować problemy współczesnych elegantów. Podwiązki do skarpet, szelki do koszul czy zaciski na rękawy, tak jak to było pod koniec XIX wieku, znów zaczynają być popularne. Porównując koszt tych gadżetów do kosztu poprawek krawieckich jakie musielibyśmy wykonać korygując wszystkie rękawy koszul z garderoby oraz problem zsuwających się skarpet, może nas skłaniać do zakupu tych gadżetów. Dobry wygląd buduje naszą pewność siebie, świadomość, że koszula nie wyjdzie ze spodni w nieodpowiednim dla nas momencie, czy skarpety nie zsuną się na kostkę daje nam komfort i luz. 

Beastyler, produkty dla współczesnego eleganta

Mimo różnic jakie możemy dostrzec między elegancją z początków XIX wieku a tą współczesną, problemy mężczyzn, które wpływają na estetykę wyglądu nie zmieniły się. Zsuwające się skarpety, za długie rękawy koszul czy wystająca koszula ze spodni burzą estetykę zestawu. Elastyczny materiał, z którego wykonane są współczesne skarpety czy korekty u krawcowej mogą jedynie łagodzić, ale nie rozwiązywać do końca problemu. Partnerem dzisiejszego wpisu jest sklep internetowy Beastyler, który oferuje produkty nieco zapomniane, ale ściśle związane z męską elegancją i wygodą. W ich asortymencie znajdziecie  między innymi: 

Promocja: każdy zakup powyżej 100 zł będzie premiowany opaską z serii classic. Więcej informacji TUTAJ.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes