5 rodzajów koszul, które sprawdzą się podczas wideokonferencji!

0 829

To co jeszcze kilka tygodni temu było czymś abstrakcyjnym, dzisiaj w czasach epidemii, staje się normą. Wideokonferencje, bo o nich mowa, to jeden z najbezpieczniejszych aktualnie środków komunikacji międzyludzkiej wykorzystywany nie tylko w celach towarzyskich. Z dnia na dzień, korporacje, jak i mali przedsiębiorcy zmuszeni zostali do ograniczenia bezpośrednich kontaktów z otoczeniem, a technologia wyszła na przeciw współczesnym potrzebom. Jasne jest, że nie wszystko da się załatwić podczas rozmowy telefonicznej. Kontakt wzrokowy z drugą osobą wciąż jest niezbędny. I wydawać by się mogło, że w czasach „home office” wygląd bądź ubiór ma mniejsze znaczenie. Jest to jednak błędne myślenie. Może nie musimy się „stroić” za każdym razem podczas parzenia porannej kawy, ale również w domu mając przed sobą wideokonferencję warto zadbać o odpowiedni wygląd!

W dzisiejszym materiale, nawiązując do aktualnej sytuacji, postanowiłem zaproponować propozycje pięciu koszul, które sprawdzą się podczas wideokonferencji. W zależności od stopnia „ważności” rozmowy przeprowadzonej za pomocą kamery telefonu czy laptopa, bazując na jednej z poniższych koszul w łatwy sposób można osiągnąć zarówno zestaw formalny, jak i mniej oficjalny. Więcej szczegółów na ten temat poniżej.

Wideokonferencja też zobowiązuje do odpowiedniego wyglądu (koszula podczas wideokonferencji)

Tak, jak już wspomniałem we wstępie, praca w domu również powinna zobowiązywać do odpowiedniego dbania o wygląd. Rozleniwianie się nie jest niczym dobrym. Szczególnie, że okres epidemii na pewno minie i warto w czasie przymusowej przerwy wychodzenia z domu zachować równowagę nie tylko psychiczną, ale i wizualną. Mimo, że praca zdalna wprowadza pewien luz w obliczu wideokonferencji warto dobrze wyglądać. Poniżej baza pięciu koszul dzięki którym z łatwością zadbacie o dobry wygląd w czasie rozmów każdego dnia – wystarczy dobrać odpowiednie dodatki. Poniższe modele są uniwersalne i można nosić je zarówno do dżinsów, jak i marynarki. Zatem wykorzystacie je również na inne okazje 😉

Biała koszula podczas wideokonferencji 

Wielokrotnie wspominałem na blogu, że biała koszula to podstawa naszej męskiej szafy. Nigdy nie jest jej więc za dużo – szczególnie, że białe koszule dość szybko się niszczą. Biała koszula sprawdzi się równie dobrze na ślubie, w biurze, jak i podczas wideokonferencji. 

Błękitna koszula

Jest to numer dwa na liście obowiązkowych koszul w męskiej szafie. Sprawdzi się również podczas wideokonferencji. Można do niej założyć zarówno krawat z marynarką, jak i prostą kamizelkę. Wygląda równie dobrze ze spodniami chino i wywiniętymi rękawami. 

Koszula w niebieski prążek

Jest to koszula o niższym stopniu formalności niż gładkie koszule białe czy błękitne. Poniższy model stanowi świetnie uzupełnienie męskiej szafy. Dobrze sprawdzi się w zestawach biznesowych oraz podczas wideokonferencji. 

Koszula w kratę vichy

Koszula w kratę vichy jest mniej oficjalna niż koszula w delikatny prążek. Koszule tą można wykorzystać na mniej oficjalne rozmowy. Podwijając rękaw cały zestaw nabierze luzu. Poniżej polecany przeze mnie model, który z powodzeniem może być wykorzystywany również na co dzień. 

Koszula w różowy prążek

Różowa koszula nie każdemu pasuje. Wszystko zależy od karnacji czy koloru włosów. Dobrze wygląda u osób o ciemnym kolorze skóry czy u brunetów. Wybierając odpowiednią różową koszulę warto pamiętać o jej barwie. Koszule różowe o przesyconym odcieniu różu nie będą dobrze wyglądać w zestawach biznesowych. Idealna różowa koszula powinna być zbliżona do koloru łososiowego. Jest on uniwersalny i łatwo łączy z dodatkami w różnej kolorystyce. 

Wideokonferencje w obliczu sytuacji, w której się znaleźliśmy są jedną z bezpieczniejszych form kontaktu. Z dnia na dzień musieliśmy się przestawić na domowy system pracy, co z kolei przekłada się na mniejsze przywiązanie do dbania o swój wygląd. Są jednak sytuacje, które również podczas „home office” wymagają od nas odpowiedniego wyglądu – mowa oczywiście o wideokonferencjach. Warto też pamiętać, że okres epidemii skończy się i warto podtrzymać nie tylko dobrą formę psychiczną, ale pamiętać również o dobrym wyglądzie. 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes