5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Już w następnym tygodniu odbędzie się kolejna edycja targów Pitti Uomo 89 . To we Florencji, dwa razy w roku spotykają się entuzjaści mody męskiej z całego świata. Tak jak to było podczas poprzednich edycji i tym razem na blogu pojawią się wzmianki na ten temat, ale będą się nieco różnić od poprzednich relacji – tę przeprowadzę “na żywo” z Florencji. Będzie to mój pierwszy wyjazd na Pitti, na który wylatuję już w poniedziałek, jedenastego stycznia z lotniska w Modlinie. W tym materiale chciałbym nieco przybliżyć istotę tego wydarzenia i zaprosić Was do śledzenia bloga oraz moich kanałów w socialu (Facebook, Instagram, Twitter) w dniach 11, 12 i 13 stycznia, za pośrednictwem, których będę prowadził relację z mojego wyjazdu na Pitti Uomo 89.  

Czym są targi Pitti Uomo? 

Organizatorem wydarzenia jest włoska organizacja Pitti Immagine, która jest w ciągłym etapie rozwoju. Świadczy o tym fakt, że zakres organizowanych targów został rozszerzony o kolejne branże: żywnościowe i zapachowe. Główną ideą tego “festiwalu”, jest stymulacja wymiany informacji i wiedzy pomiędzy wystawcami swoich kolekcji a zainteresowanymi tymi produktami podmiotami. Organizacja swoje pierwsze kroki stawiała w roku 1950, wtedy też zorganizowano pierwsze pokazy w Sala Bianca w Palazzo Pitti we Florencji. Celem było wzmocnienie pozycji włoskiej mody na międzynarodowym rynku. Kolejnym krokiem było stworzenie Centro di Firenze per la Moda Italiana (1954), holding w skład którego wchodzi również Pitti Immagine.

We wrześniu 1972 roku, odbyła się pierwsza edycja Pitti Immagine Uomo, której miejscem jest Fortezza da Basso. Ta część targów skupia się na prezentacji męskich kolekcji i akcesoriów i to ta część jest celem mojej styczniowej podróży do Florencji. Do zobaczenia!!

Relacja z letniej edycji Pitti Uomo 88

Pitti Uomo (2) Pitti Uomo Pitti Uomo3 Pitti Uomo4 Pitti Uomo5 Pitti uomo6 Pitti Uomo7 Pitti Uomo8 Pitti Uomo9Pitti Uomo 89 Pitti Uomo 89

Zdjęcia wykorzystane w poście są autorstwa Małgorzaty Adamskiej