Lista pięciu marek oferujących ciekawe modele zegarków

1 564

Obecnie na rynku polskim funkcjonuje wiele firm oferujących męskie zegarki, dzisiaj postanowiłem się skupić na pięciu. Stworzyłem krótką listę pięciu marek, które moim zdaniem mają w swoich kolekcjach ciekawe modele zegarków pasujących do stylizacji casualowych i smart casualowych. 

Timex – Firma została założona jako Waterbury Clock w 1854 roku. W roku 1880 wyprodukowała pierwszy tani zegarek kieszonkowy natomiast zegarki na rękę zaczęła produkować podczas I wojny światowej. Podczas II wojny światowej, firma zmieniła nazwę na U.S. Time Company a w roku 1950 rozpoczęto produkcję zegarków naręcznych Timex.

max-timex-intelligent-quartz-fly-back-chronograph-watch

Diesel – Marka Diesel powstała w roku 1978 we Włoszech. Firma znana jest też z produkcji odzieży.

 

men-s-sandstorm-brown-leather-watch-p1518-1459_zoom

 

Edox – Firma została założona w 1884 roku, nazwa marki wywodzi się z antycznej greki. Nazwa „Edox” oznacza odmierzanie czasu . W roku 1990 właściciel marki jako znak firmowy zarejestrował klepsydrę.

Edox Mens 85008 3 AIN Grand Ocean Open Heart Automatic Silver Dial Watch

Omega – Firma została założona w roku 1848 przez Luisa Brandta. Zegarki marki Omega zostały docenione w wielu krajach, przyczyniło się to w 1900 roku do otrzymania Grand Prix, międzynarodowego jury na Wystawie Światowej w Paryżu. Zegarki tej marki towarzyszyły też w niezwykłych wydarzeniach człowieka, takich jak spacer na księżycu.omega

 

Aviator – Zegarki tej marki produkowane są przez firmę VOLMAX w Moskwie. Firma ta jest związana z lotnictwem wojskowym w Rosji. Obecnie dostarcza też zegarki na rynek cywilny.Aviator-Bristol_V-3-07-0-018-41

 

Osobiście stawiam na zegarki Diesla i Timexa, wybierając stylizacje casualowe, większość modeli tych marek charakteryzuje się mniej formalnym designem. Pierwsza i druga pozycja to zegarki, które można kupić do 1000 zł.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes