5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Męskie torby – przy wyborze tego dodatku nie jeden z nas pewnie zadawał sobie pytanie:

  • Czy torba nie jest za mało męska?
  • Jaka pasuje do płaszcza? Jaka do garnituru?
  • Czy może jednak wybrać plecak?

Otóż odpowiedź jest dość oczywista w przypadku wyboru między plecakiem a torbą najlepiej jest posiadać obie rzeczy. Plecak sprawdza się świetnie przy nieformalnych zestawach i wypadach na miasto, świetnie pasuje do bluzy, jeansów i adidasów. Należy jednak pamiętać o jednej z ważniejszych zasad, w ogóle nie sprawdza się w przypadku ubioru formalnego. Często na ulicach widziałem mężczyzn gustownie ubranych i zamiast neseseru lub odpowiedniej torby na ramieniu, mieli plecak. To połączenie nie ma nic wspólnego z elegancją i spójnością. Poniżej jeden z przykładów, który waszym zdaniem zestaw wygląda lepiej? Jak dla mnie szary zestaw robi większe wrażenie. 

 męski plecak

Bywa że torby są przypisywane wyłącznie kobietom, osobiście nie uważam tego dodatku jedynie za atrybut kobiecego wyposażenia. Dodatek ten świetnie sprawdza się przy formalnym ubiorze, smart casualowym oraz typowo casualowej stylizacji nadając mu charakteru oraz uzupełniając cały zestaw.

męska torba

Warto podkreślić, że nie każdy model sprawdza się w połączeniu z oficjalnym strojem, do garnituru najlepiej pasuje teczka lub neseser, torba w ogóle do niego nie pasuje.

casual

Na co zwracać uwagę wybierając torbę?

Najlepiej w męskiej garderobie sprawdzają się torby w czarnym lub brązowym kolorze. Wybierając odpowiednią torbę warto kierować się minimalizmem, czyli unikać wszelkiego rodzaju dodatkowych klamer, kieszeni, jaskrawych kolorów. Stonowane i gładkie torby mają charakter ponad czasowy i pasują praktycznie do wszystkiego, nie wyjdą z mody w następnym sezonie.

męskie torby męskie torby

Męskie torby – podsumowanie. Wybierając torbę trzeba ją potraktować jako inwestycję, dlatego też główną przesłanką przy wyborze tej właściwej, powinna być jakość oraz rodzaj materiału z jakiego jest wykonana. W tym przypadku najlepsza będzie skóra. Często czynnikiem jaki może nas odstraszyć przy wyborze tej dobrej jakości torby jest cena, potraktujmy ją jednak jako pewnego rodzaju inwestycje. Wysokiej jakości mogą nam posłużyć kilka a nawet kilkanaście lat, w przypadku zużytej poszewki lub klamer możemy je wymienić lub naprawić.

Podchodząc do tematu od strony praktycznej, najodpowiedniejsze wymiary męskiej torby to 30×40 cm. Warto też zwrócić uwagę na budowę wnętrza, tu doskonale sprawdzą się dodatkowe kieszenie i przegrody, które pozwolą nam utrzymać odpowiedni porządek.