Pięć częstych, modowych błędów popełnianych przez mężczyzn

3 458

Pięć modowych błędów, które najczęściej popełniają mężczyźni. W dzisiejszym materiale postanowiłem skupić się na podstawach mody męskiej, czyli to czym powinniśmy się kierować kreując swój wizerunek.

Kochanowski w swojej twórczości pisał cyt. „ Nie szata zdobi człowieka (…)”, ale czy w dzisiejszych czasach w naszym życiu codziennym, w życiu biznesowym to się sprawdza? Sposób mówienia i zawarte w komunikacie treści tylko w jednej trzeciej wpływają na nasz wizerunek. Znacznie większy wpływ na ocenę naszej osoby, ma wizerunek zewnętrzny – czyli wygląd, nasza postawa, savoir vivre.

Widząc kogoś na ulicy, na spotkaniu rekrutacyjnym czy po prostu wśród nowo poznanych znajomych, pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Każdy podczas pierwszego spotkania, swoją uwagę koncentruje na naszym wyglądzie. Brudne buty, potargane włosy, nie wyprasowana koszula, pognieciony t-shirt, to wszystko poddane jest szybkiej weryfikacji przez osoby z naszego otoczenia. To pierwsze wrażenie, pozytywne lub negatywne może zadecydować jak zostaniemy odebrani przez ludzi.

Brudne obuwie

Pierwszym błędem jaki jest popełniany przez mężczyzn i często widzianym na ulicach to brudne buty. W wielu przypadkach nawet najdroższy i gustowny garnitur, czy świetnie dobrany ubiór casualowy nie będzie się prezentował dobrze. Cały efekt mogą popsuć brudne buty. Warto poświęcić kilkanaście minut w tygodniu, na solidne pastowanie i czyszczenie naszego obuwia. Ważna rada, skórzane buty zawsze pastujemy po ich użytkowaniu, nie tuż przed wyjściem skóra musi mieć czas na odpowiednią konserwację. Stosując tą prostą zasadę możemy zwiększyć czas użytkowania naszych butów.

brudne buty

Bałagan na naszej głowie

Kolejnym ważnym punktem są włosy, tu warto zadbać o to, aby nie były przetłuszczone i dobrze ułożone. Warto też skorzystać z usług fryzjera, który ma odpowiednią wiedzę na ten temat i potrafi nam doradzić, jaka fryzura jest najodpowiedniejsza do naszego kształtu głowy.

włosy męskie

Źle dopasowane ubranie, jeden z częściej popełnianych błędów modowych

Czasem nawet ubrania najlepszych marek nie zrobią na nikim pozytywnego wrażenia, jeśli nie będą odpowiednio dopasowane. Często zdarza się, że główną przesłanką w wyborze odpowiedniego ubrania jest wygoda, mniej względy estetyczne. Dobrze dopasowany garnitur z sieciówki jest lepszą opcją, niż wiszący garnitur ze zbyt długimi rękawami luksusowej marki, wiszący sweter czy t-shirt. Jeśli nasz ubiór nie pasuje do naszej sylwetki, wyrzuciliśmy pieniądze w błoto.

modowych

Ilość dodatków

Dużo nie znaczy dobrze!! Powinniśmy też zwrócić uwagę na zbyt dużą ilość dodatków. Skupmy się na jakości a nie ilości. W przypadku męskiej biżuterii, ograniczyłbym się do dwóch dodatków. Obwieszając się wisiorkiem, dorzucając bransoletkę, zegarek do tego jeszcze sygnet i spinki, ukazuje się nam obraz jak nie powinien wyglądać mężczyzna.

modowych

Zapach

Powinien być naszą wizytówką, kwestia perfum jest podobna do tej z biżuterią, Poszukajmy takich jakie będą do nas pasować, skupmy się na 2-3 zapach, niech będą naszym znakiem rozpoznawczym.modowych błędów

 

5 modowych błędów – podsumowanie

Świetnie dobrane ubranie nawet z sieciówki, czystość i estetyka naszego wyglądu mogą zdziałać naprawdę wiele. Pamiętajcie, że nawet garnitur kupiony u jednej z topowych marek na naszym rynku, nie będzie wyglądał dobrzy jeśli będzie za duży. Koszt skrócenia rękawów czy spodni nie jest wysoki, a taki prosty zabieg naprawdę czyni cuda.  Stawiajmy na ubrania dopasowane, nie obcisłe i nie za luźne. Dbajmy o nasze buty i włosy. Czystość i zapach to podstawy dobrego stylu, nie znaczek firmowy na naszym ubraniu.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes