Koszula z kołnierzykiem kubańskim – jak ją nosić?

0 4 976

Nie od dziś wiadomo, że trendy w modzie lubią zataczać koło. Podobnie jest z koszulą kubańską. Jeszcze sezon czy dwa temu były one omijane szerokim łukiem. Dzisiaj moda na eksponowanie kołnierzyków koszul na zewnątrz marynarki wraca do łask. Osobiście zdecydowanie częściej stawiam na klasykę, ale jestem również modowym frckiem – nie mogłem więc przejść obojętnie obok aktualnych trendów i po dłuższych poszukiwaniach znalazłem również coś dla siebie.

Dzisiaj, gdy moje doświadczenie w tym temacie jest zdecydowanie bogatsze niż to było jeszcze sezon temu, przyszedł czas na trochę praktycznej wiedzy dotyczącej kubańskich koszul. Jak je nosić? Jaki jest mój sposób na koszulę z kubańskim kołnierzykiem? Na te pytania odpowiedź znajdziecie w poniższym materiale. 

Jak nosić koszulę z kołnierzykiem kubańskim?

Koszulę z kubańskim kołnierzykiem można nosić latem na wiele sposobów. Popularnym połączeniem jest noszenie jej ze spodniami chino, loafersami czy espadrylami i białym t-shirtem. Oprócz wspomnianej wersji solo, taką koszulę można z powodzeniem nosić również z marynarką. W tym przypadku, aby dodatkowo podkreślić jej południowo-amerykański charakter, kołnierzyk można wyeksponować na klapy marynarki. Jest to jeden z popularnych trendów poprzedniego, jak i aktualnego letniego sezonu. Ten sposób noszenia koszuli z powodzeniem lansują blogerzy, jak i znani influencerzy. Poniżej przykładowe połączenia koszuli z kołnierzykiem kubańskim w kilku wersjach. 

Koszula z kubański kołnierzykiem i marynarka

Koszula z kubańskim kołnierzykiem w zestawie ze spodniami chino

Mój sposób na koszulę z kołnierzykiem kubańskim 

W modzie męskiej utarło się przekonanie, że koszule z krótkim rękawem to samo zło. W tym przypadku można jednak mrugnąć lekko okiem. Koszula z kubańskim kołnierzykiem to klasyka i w krajach Ameryki Południowej można zaliczyć ją do obowiązkowych pozycji w męskiej szafie – głównie za sprawą wysokich temperatur, które w tamtej strefie klimatycznej są codziennością a koszule na krótki rękaw i rozłożysty kołnierzyk zwiększają komfort tamtejszych mężczyzn. 

Aktualnie i w Polsce w okresie letnim temperatury powyżej trzydziestu stopni są już niemal standardem przez co również i polscy mężczyźni śmielej zakładają koszule z kubańskim kołnierzykiem.Poniżej mój sposób noszenia kubańskiej koszuli. 

kołnierzykiem kubańskim

Moją koszulę z kubańskim kołnierzykiem kupiłem w TK Maxx i nie było to takie poste, jak mogłoby się wydawać. Dostępnych modeli na rynku aktualnie jest na prawdę dużo. Zarówno sieciówki, jak sartorialne marki mają bogatą ofertę koszulową. Problem był jednak w kroju. Większość dostępnych koszul z kubańskim kołnierzykiem, które mierzyłem miały regularny krój – mi natomiast zależało przynajmniej na minimalnym dopasowaniu. Kiedy wydawać by się mogło, że również i w tym sezonie nie znajdę nic co mogłoby mi przypaść do gustu, traf chciał, że przypadkiem odwiedziłem jeden z w warszawskich sklepów znanej odzieżowej sieci. Tym razem zarówno krój, kolor, jak cena się zgadzały – pozostało więc udać się do kasy i zrealizować transakcję. 

kołnierzykiem kubańskimkołnierzykiem kubańskim  

Rzeczy, które prezentuję: Koszula z kubańskim kołnierzykiem: TK Maxx, Spodnie/bransoletki: 4Gentleman – sklep, Buty: Bexley, Torba: Garda Leather

4.00 avg. rating (84% score) - 1 vote