5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Marynarka ecru to część męskiej garderoby, która mocno kojarzy nam się z wysokimi temperaturami. Głównie za sprawą jasnej barwy materiału. I choć temperatury latem w Polsce z roku na rok rosną, blezery w tym kolorze nie cieszą się u nas popularnością. Co z kolei przekłada się na ich dostępność. Marki znając nasze przyzwyczajenia niechętnie wypuszczają na rynek rzeczy, które trafią do nielicznych. W ten sposób błędne koło się zamyka. Czas jednak przełamać tę tendencję i zacząć promować jasne kolory w męskiej garderobie latem!

Z czym nosić marynarkę ecru? 

Możliwości jest wiele. Świetnie wygląda ze spodniami w kolorze białym, niebieskim czy brązowym. Marynarkę w tym kolorze można również nosić w chłodniejsze dni – warto jednak pamiętać o dodatkowych warstwach. Poniżej kilka inspiracji. 

Marynarka z asortymentu: Suitsupply/Hackett

Marynarka ecru w zestawie ze spodniami ecru

Marynarka ecru chodziła za mną już od kilku sezonów. Po dwóch latach czekania wreszcie postawiłem na swoim i od miesiąca stanowi nierozerwalną część mojej (już i tak przyciasnej) garderoby. Wydawać by się mogło, że blezer w tym kolorze nie należy do praktycznych – z czym zdecydowanie się nie zgadzam. 

Jak sami z pewnością dostrzegliście od kilku lat mamy do czynienia ze zmianami klimatycznymi. Wysokie temperatury w maju nie są już niczym nadzwyczajnym. Fakt ten zdecydowanie powinien zmienić dość konserwatywne podeście polskich mężczyzn do mody, a marynarka ecru na stałe powinna znaleźć się w szafie każdego eleganta.

Nawiązując do samej marynarki. Ta została uszyta z bawełny od renomowanego producenta – tkalni  DORMEUIL. Bawełna ta charakteryzuje się niezwykłą przewiewnością i trwałością. Dzięki zastosowaniu konstrukcji na półpodszewce, walory funkcjonalności mojego nowego blezera, na których głównie mi zależało zostały zachowane. Jeśli chodzi o detale, mankiety marynarki posiadają trzy guziki a zamiast tradycyjnych kieszeni z patkami postawiłem na te naszywane. 

Reasumując, prezentowana marynarka to mój hit aktualnego sezonu. Noszę ją niezwykle często, ale nie tylko ze względu na jej walory użytkowe. Jest też niezwykle prosta w łączeniu z innymi częściami mojej garderoby. Pasują do niej koszule w wielu kolorach. Świetnie wygląda pod krawatem ze spodniami chino, jak i bez krawata z dżinsami. Mam nadzieję. że blezer ecru również przypadł Wam do gustu. 

marynarka ecru marynarka ecru 

Marynarka ecru: 4Gentleman – sklep, Spodnie/koszula/krawat: 4Gentleman-sklep, Buty: Patine.pl, Zegarek: Atlantic

Zdjęcia: Albert Demidziuk