Fryzury męskie 2019 – Modne Trendy – TOP 5

0 1 247

Fryzury męskie

Włosy i buty to dwa skrajne punkty naszej sylwetki, które jako pierwsze przyciągają uwagę. Brudne i zaniedbane obuwie źle świadczy o ich właścicielu – podobnie jest z fryzurą. Tłuste, zaniedbane włosy psują wszystko! Warto więc i im poświęcić codzienne trochę czasu, by były wizytówką i kropką nad „i” Twojego wizerunku,. Oczywiście sama zadbana fryzura nie załatwi Ci pracy w wymarzonej kancelarii czy randki z dziewczyną o względy której zabiegasz od kilku tygodni. Wiem jednak z autopsji, że dobry zaczes na pewno nie zaszkodzi, a wręcz pomoże.

Aby z wizualizować całą sytuacje, wyobraź sobie, że degustujesz się najlepszym deserem w mieście na starym, źle umytym talerzu drewnianą łyżką. Mimo, że deser ma wszystko co powinien mieć najlepszy deser na świecie to jednak coś jest nie tak. Nie smakuje tak, jak smakować powinien. A teraz odwrotna sytuacja. Ten sam wyśmienity deser degustujesz na odpowiednim talerzu w cukierni, gdzie w powietrzu unosi się zapach świeżo wypiekanych babeczek. Jest różnica? Z pewnością!

Podobnie jest z zadbaną fryzurą, czystymi butami i uprasowaną koszulą. Dbając o te wszystkie elementy będzie Ci zdecydowanie łatwiej. Możesz być interesującą osobą z wyższym wykształceniem, ale bez odpowiedniego stroju czy takich detali, jak zadbane włosy będziesz zawsze krok za kimś kto dba o to wszystko.  

Ale dosyć już o jedzeniu, czas przejść do sedna tematu, a mianowicie do fryzur, które według mnie w aktualnym sezonie będą strzałem w dziesiątkę. Nie tylko pod kątem mody, ale również pod względem praktycznym. Większość z pięciu poniższych stylów strzyżenia ma klasyczny charakter i sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i w bardziej wymagających sytuacjach – takich, jak wieczorne wyjście w smokingu.

Kamizelki męskie – ponad 20 modeli w jednym miejscu: sklep.4Gentleman.pl

Klasyczny pompadour

Klasyczny pompadour to fryzura polegający na podniesieniu i zaczesaniu przedniej warstwy włosów do tyłu oraz na wygładzeniu bądź przystrzyżeniu ich do minimum na bokach i tyle głowy. Styl ten został wylansowany przez kochankę Ludwika XV, Madame de Pompadour i to od jej nazwiska pochodzi nazwa tej fryzury. Pierwotnie fryzurę upodobały sobie kobiety. Współcześnie klasyczny pompadour noszą również mężczyźni. 

Na co układać? Idealnym środkiem do układania włosów w stylu pompadour jest pomada woskowa.

fryzury męskie

Stylizacja włosów: Warszawska Izba Lordów 

High Skin Fade

High Skin Fade to typ strzyżenia, który charakteryzuje się wysokim cieniowaniem od zera z płynnym przejściem. Góra jest często z przedziałkiem, zaczesana wyraźnie w jedną stronę.   

Na co układać? W tym przypadku najlepiej się sprawdzą pomady woskowe, ewentualnie wodne z mocnym chwytem.

fryzury męskie

Stylizacja włosów: Warszawska Izba Lordów 

Side Part Medium Fade

Wyróżniającym elementem Side Partu jest zaakcentowany przedziałek oraz dłuższa grzywka, którą po wcześniejszym przystrzyżeniu układamy w charakterystyczny sposób na bok (jak na poniższym zdjęciu).

Na co układać Side part Medium Fade? Produkt z którego korzystasz musi się przede wszystkim dobrze wyczesywać i nie zostawać na włosach. Pomady woskowe, jak i wodne będą dobrym wyborem.

fryzury męskie

Stylizacja włosów: Warszawska Izba Lordów 

Fryzury męskie – French crop

Jest to jeden z popularniejszych stylów męskiego strzyżenia. W tym przypadku ma być krótko i prosto po bokach z dłużą grzywką ułożoną do przodu. Historia French Crop’u sięga czasów elżbietańskich i wszystko zaczęło się od French Cut i strzyżenia męskiej brody. Technika ta polegała na uzyskaniu precyzyjnego obrysu konturu twarzy brody i wąsów.  Z czasem natomiast pojawił Cesar Crop, gdzie włosy były krótkie na bokach i dłuższe na górze.

Na co układać French Crop’a? W tym przypadku najlepiej korzystać z glinek o gęstej konsystencji – dzięki temu uzyskamy efekt potarganych włosów z widoczną teksturą.

fryzjer

Stylizacja włosów: Warszawska Izba Lordów 

Fryzury męskie – Slicked Back

Slicked back to sposób stylizacji włosów, który polega na zaczesaniu całej górnej warstwy do tyłu włącznie z grzywką. Slicked Back to idealna fryzura do zestawów wieczorowych. Efekt mokrych włosów można uzyskać przy użyciu odpowiednich środków do stylizacji włosów.

Na co układać Slicked Back? W tym przypadku efekt z poniższego zdjęcia uzyskasz stosując wodne pomady z połyskiem.

fryzury

Stylizacja włosów: Warszawska Izba Lordów 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes