5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Pięć rodzajów koszul, które powinien mieć każdy mężczyzna w swojej szafie.

Są rzeczy w męskiej szafie, które ma każdy z nas – niezależnie od wieku, wykonywanego zawodu czy preferowanego stylu. Do takich można śmiało zaliczyć męską koszulę. Jest to część naszego ubioru, bez której nie wyobrażam sobie dzisiaj mojej szafy. I tak jak kiedyś wystarczyła mi jedna, tak dzisiaj śmiało mogę naliczyć ich ponad dwadzieścia sztuk. O zaletach, rodzajach czy o uniwersalnym charakterze koszuli pisałem już wielokrotnie. Ten materiał dedykowany jest natomiast koszulom, które powinny znaleźć się w każdej męskiej szafie. Osobiście naliczyłem ich pięć, jeśli macie swoje propozycje koszul, które powinny znaleźć się na tej liście, czekam na nie w komentarzach pod tym postem. Poniżej natomiast lista moich obowiązkowych pozycji:

Biała klasyczna koszula z włoskim kołnierzykiem

Numerem jeden na mojej liście obowiązkowych koszul w męskiej garderobie to klasyczna biała koszula z włoskim kołnierzykiem. Jest to przysłowiowy „must have” w męskiej szafie i trudno jest mi sobie wyobrazić kogokolwiek, kto nigdy jej nie nosił. Szeroki wachlarz zastosowania jedynie podkreśla jej uniwersalny charakter. Można nosić ją zarówno w zestawach na luzie z dżinsami, jak i zestawach biznesowych. Poniżej znajdziecie przykładowe modele wraz z linkami:

rodzajów koszul

Biała klasyczna koszula: 4Gentleman (199,99 zł)

Biała koszula: Suitsupply (369 zł)

Błękitna koszula w różnych odcieniach

Błękitna koszula z włoskim kołnierzykiem podobnie jak biała koszula klasyczna jest niezwykle uniwersalna i charakteryzuje się szerokim wachlarzem zastosowania w modzie męskie. Głównie za sprawą swojej jednolitej barwy, która stanowi idealne tło pod wzorzyste, jak i gładkie krawaty. Błękitną koszulę można również nosić w wersji casualowej z podwiniętymi rękawami latem.

Błękitna klasyczna koszula, bezdyskusyjnie powinna znaleźć się w każdej męskiej garderobie!

Błękitna koszula z kolekcji Emanuel Berg (229,50 zł)

Błękitna koszula z kolekcji 4Gentleman (199,99 zł)

Błękitna koszula z kolekcji Poszetka.com (339,00 zł)

Koszula w kratę z mankietem na guziki

Kolejną pozycją na mojej liście jest koszula w kratę. Stanowi urozmaicenie dla dwóch powyższych modeli i charakteryzuje się mniej formalnym stylem. Dzięki temu, dobrze prezentuje się z dżinsami, ale równie dobrze wygląda z granatowym garniturem. Osobiście koszulę w kratę najczęściej noszę w zestawie z chinosami i loafersami. Poniżej propozycje wybrane propozycje koszul w kratę: 

rodzajów koszul

Niebieska koszula w kratę: Suitsupply (329 zł)

Niebieska koszulę w kratę: Emanuel Berg (229,50 zł)

Koszula w kratę gingham (zdjęcie): Wólczanka 

Koszula w prążek

Podobno moda na prążek powoli wraca do łask. W klasycznej męskiej garderobie koszule w prążek to również pozycja obowiązkowa i nie podlegają one trendom. Po prostu każdy mężna powinien mieć taką w swojej szafie. Można ją nosić na wiele sposobów. Z krawatem, w wersji bez krawata czy na luzie z podwiniętymi rękawami. Osobiście w koszulowej piramidzie stawiam je wyżej niż koszule w kratę – głównie ze względu na mój gust. Poniżej przykładowe modele: 

rodzajów koszul

Koszula w prążek z kolekcji 4Gentleman (199,99 zł)

Koszula w prążek z kolekcji Emanuel Berg (459 zł)

Koszula w prążek Poszetka.com (319 zł)

Biała koszula na spinki (pod muchę)

Mimo, że biała koszula na spinki z krytą plisą nie będzie Twoją codzienną koszulą to w każdej męskiej garderobie powinno być dla niej miejsce. Warto bowiem być przygotowanym na każdą okazję – również na te oficjalne. Tradycyjna biała koszula na spinki powinna być dopasowana do sylwetki i powinna mieć odpowiedni rozmiar. Poniżej przykładowe koszule na spinki do muchy: 

Smoking z zestawu: Suit Supply

Koszula na spinki: Emanuel Berg

Koszula na spinki: Poszetka.com