Białe spodnie latem – z czym je nosić?

2 545

Białe spodnie – jest to jeden z charakterystycznych elementów męskiego ubioru latem. Popularność spodni w tym kolorze, szczególnie w okresie wakacyjnym, jest związana nie tylko z modą i efektownym rzucającym się z daleka w oczy kolorem, ale również wiąże się z nimi kwestia praktyczna. Kolor ten, w odróżnieniu od ciemnych barw, nie nagrzewa się na słońcu. Dzięki temu w białych spodniach jest nam  zdecydowanie chłodniej niż w dżinsach czy ciemnych chinosach. 

Aktualnie nie widzę swojej szafy bez białych spodni i z sezonu na sezon mi ich przybywa. Moim zdaniem – jedne spodnie w tym kolorze to zdecydowanie za mało, gdyż powstałe zabrudzenia rzucają się szybko w oczy. Czasem nawet zwykły odpoczynek na ławce w parku prowadzi do ich zabrudzenia – co można zaliczyć do ich wad. Jednak szerokie spektrum zastosowań i możliwości łatwego łączenia białych spodni z letnimi rzeczami jest tak szeroka, że przykrywa tą jedną wadę. 

Białe spodnie na Pitti Uomo

Uniwersalność białych spodni docenili mężczyźni na całym świecie – czego potwierdzeniem jest Pitti Uomo. Na każdej edycji, szczególnie latem, można spotkać mężczyzn ubranych w wielobarwne marynarki, koszule czy kamizelki –  jednak wielu z nich ma na sobie podobny element garderoby – białe spodnie.

białe spodnie 2IMG_1749 IMG_1739 Pitti Uomo 90 dzień 2 Pitti Uomo 90 dzień 2 IMG_1455

Pozostałe przykłady wykorzystania białych spodni 

białe spodnie
fot: www.suitsupply.com
białe spodnie
fot: www.janadamski.eu

Gdzie kupić białe spodnie?

W sezonie letnim białe spodnie dostępne są zarówno w sieciówkach, sklepach z elegancką odzieżą czy sklepach internetowych. Poniżej linki do kilku par białych spodni, które sprawdzą się latem: 

Mój sposób na białe spodnie latem

W tym sezonie letnim, na blogu, opublikowałem kilka materiałów i stylizacji, gdzie poruszyłem temat noszenia białych spodni. Poniżej przedstawiam dwa zestawy, które – moim zdaniem – prezentują się bardzo dobrze, i które latem wyglądają efektownie. 

białe spodnie

Sezon wakacyjny zbliża się powoli ku końcowi, stąd też postanowiłem zaprezentować stylizacje, która będzie podsumowaniem tego okresu. Oczywiście nawiązując do tytułu tego artykułu, motywem przewodnim tego zestawu – są białe spodnie. Prezentowany model to białe dżinsy, które kupiłem wraz z nadejściem posezonowych wyprzedaży. Kupiłem je w H&M za niecałe pięćdziesiąt złoty – oczywiście wymagały niewielkiej korekty długości nogawek. 

białe spodniebiałe dżinsy białe dżinsy

Do białych spodni postanowiłem wykorzystać lnianą marynarkę marki Prochnik, która została pożyczona od garnituru. Cały zestaw zaprezentowałem podczas drugiego dnia Pitti Uomo 90. Wykorzystany jedwabny krawat kolorystycznie zgrywa się z rantem lnianej poszetki

Dół mojego zestawu składa się z monków, które pochodzą ze sklepu Patine. Charakterystycznym elementem tego obuwia są klamry zamiast tradycyjnych sznurówek. Wykorzystana torba marki SOLIER, kolorystycznie odbiega od koloru butów, ale jest to drobny szczegół, który nie ma wielkiego znaczenia na końcowy efekt zestawu. 

białe dżinsy białe dżinsy białe dżinsy białe dżinsy

Podsumowanie

Uniwersalność białych spodni docenili mężczyźni na całym świecie. Na ich bazie można kompletować stylizacje eleganckie czy casualowe. Dobrze wyglądają z eleganckimi butami w każdym kolorze i butami sportowymi. 

białe dżinsy

Rzeczy, które prezentuję: Marynarka: Próchnik, Zegarek: Citizen (Butiki SWISS), Spodnie: H&M, Buty: Patine (Yanko), Koszula: Gagliardy, Krawat: no name, Poszetka: Dignito

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes