5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Współczesny mężczyzna – wzorców w sieci, w czasopismach czy na blogach możemy doszukać się wielu. W tym materiale, postanowiłem przytoczyć w punktach; na co powinien zwrócić uwagę każdy mężczyzna dbający o swój wizerunek. Wbrew pozorom, sam wygląd nie wystarcza, aby cieszyć się uznaniem w oczach osób z najbliższego otoczenia. Warto też pamiętać o rzeczach, na pierwszy rzut oka, mało istotnych. Kultura osobista na odpowiednim poziomie, odpowiedni uścisk dłoni czy zadbane włosy również są ważne. O czym jeszcze powinien dzisiaj pamiętać mężczyzna? Jakie cechy powinien posiadać? Więcej poniżej. 

Dobrą parę butów

Wielokrotnie na blogu wspominałem, że każdy mężczyzna powinien posiadać w swojej garderobie solidną parę butów. Trudno jest zlekceważyć ten element męskiego stroju, gdyż dobre buty, mogą uratować przeciętny zestaw. Brudne, słabej jakości obuwie, źle będzie korespondować z dobrym garniturem. Buty i włosy to dwa skrajne punkty sylwetki i to one w pierwszej kolejności przyciągają wzrok osób z najbliższego otoczenia. Jeśli któryś z tych elementów nie będzie spójny z pozostałymi częściami stroju i będzie źle się prezentował, pierwsze wrażenie będzie z pewnością negatywne. Solidna, uniwersalna i zadbana para eleganckich butów powinna być fundamentem każdego zestawu.  

współczesny mężczyzna

Dobry garnitur

Współczesny mężczyzna powinien pamiętać o stosownym stroju. Dlatego, dobry garnitur, postawiłbym na równi z dobrą parą butów. Zarówno strój jak i dobrane do niego obuwie muszą tworzyć spójną całość. Odpowiedni garnitur nie musi być topowej marki i nie musi kosztować fortuny. Wystarczy, aby leżał dobrze, i był wykonany w klasyczny sposób. Jeśli masz w szafie jeden garnitur, powinien on być koloru granatowego. Zdarza się, że garnitur z sieciówki prezentuje się ekskluzywnie i zdarza się, że garnitur za kilka tysięcy, prezentuje się przeciętnie. Wszystko zależy od kreatywności i posiadanej wiedzy na temat zasad noszenia tego typu strojów.

współczesny mężczyzna

fot: www.pinterest.com

Uśmiech na twarzy

Uśmiech na twarzy – wydaje mi się, że wciąż go nie doceniamy. Świeży oddech i zadbane zęby to również element wizerunku, o który warto zadbać. Regularne wizyty u dentysty czy stosowanie odpowiednich środków do czyszczenia zębów to podstawa , o której każdy elegant, czy przeciętny mężczyzna powinien pamiętać.

Dystans do siebie

Podchodzenie do każdego tematu z powagą może w pewnych sytuacjach budować mur między rozmówcami. Dystans do siebie jest potrzebny, gdyż odbieranie wszystkich uwag czy też uszczypliwości, które często padają z ust znajomych (bliższych czy dalszych) może w łatwy i szybki sposób wytrącać z równowagi. Opanowanie i względy spokój plus dobry humor to cechy, które są zawsze lepiej odbierane przez otoczenie.

Zegarek, który punktualnie wskazuje godzinę

Zegarek to nie tylko ozdoba na męskim nadgarstku czy wyznacznik statusu społecznego. Zegarek to przede wszystkim godzina, którą wskazuje. Współczesny mężczyzna, modny i świadomy, powinien pamiętać również o punktualności. Punktualność może zależeć od kilku czynników. W tym przypadku, dobrze ustawiony zegarek czy smartfon to podstawa, aby nie spóźnić się na umówione spotkanie. Drugim czynnikiem, od którego może zależeć punktualność, to umiejętność przewidywania. Często spóźniony autobus, korki czy brak znajomości trasy może mieć wpływ na punktualność. Warto więc mieć wiele czynników na uwadze planując spotkanie i planując czas, jaki będzie potrzebny, aby dotrzeć w ustalone miejsce. Nic tak nie irytuje, jak mocno spóźniona osoba. Lepiej jest przyjść piętnaście minut wcześniej – niż później. Mając w świadomości, że spóźnienie jest nieuniknione, warto poinformować o tym osobę, z którą się umówiłeś.

współczesny mężczyzna

Zadbaną fryzurę

Tak jak już wspomniałem w pierwszym punkcie, buty i fryzura to dwa skrajne punkty naszej sylwetki, które w pierwszej kolejności przyciągają uwagę rozmówcy. Bałagan na głowie nie buduje, a burzy poprawny wizerunek. Ktoś może powiedzieć, że to szczegół, który nie ma znaczenie. Jest to błąd! Włosy współczesnego i modnego mężczyzny również muszą być zadbane i spójne z jego wizerunkiem.

baftas1

Odpowiednie perfumy

Dobre buty, odpowiednie garnitur czy zadbane włosy są częścią wizerunku, które widać. Zapach, również jest elementem wizerunku, o który warto zadbać. Jednym z kluczowych błędów jest posiadanie kilku czy kilkunastu, różnym zapachów, które mężczyzna stosuje chaotycznie. Warto skupić się na dwóch czy trzech dobrych markach, które będą znakiem rozpoznawczym.

Uniwersalną, zawsze czystą i wyprasowaną koszulę

Uniwersalna, najlepiej biała koszula, to świetne rozwiązanie w męskiej garderobie. Warto posiadać więcej niż jedną sztukę. Klasyczna koszula będzie pasować do garnituru, zestawu z marynarką, a nawet, do zestawu casualowego – wystarczy odpiąć dwa guziki i podwinąć rękaw.

współczesny mężczyzna

Solidny uścisk dłoni

Każdy współczesny mężczyzna powinien pamiętać o solidnym uścisku dłoni. Podając dłoń drugiemu mężczyźnie, uścisk powinien być pewny i silny. Podczas podawania dłoni warto pamiętać również o kontakcie wzrokowym. 

Własny styl

Ostatnią kwestią, którą chciałbym poruszyć w tym materiale – jest własny styl. Każdy współczesny mężczyzna powinien go mieć. Jest on wypadkową wyżej wymienionych elementów. Własny styl tworzy odpowiednio wyselekcjonowany zapach, charakterystyczne poczucie humoru czy sposób ubierania się. Jest to ogół czynników, które w otoczeniu, w którym przebywasz, przypisane są tobie. Własny styl wypracowuje się z czasem.