Dwurzędowy płaszcz – nadeszła jesień!

4 44

Dwurzędowy płaszcz – nadeszła jesień!

Z początkiem września, na blogu, opublikowałem wpis, który był podsumowaniem lata i wiosny. Z początkiem października, chciałbym przywitać jesień i zimę. Niskie temperatury, które powoli stają się normą, skłaniają do zakładania cieplejszych ubrań. Sama marynarka bądź garnitur już nie wystarcza. Warto więc wyciągnąć z szafy sweter, golf czy też płaszcz.

W tym materiale, jako dodatkową warstwę mojego zestawu, wybrałem płaszcz. Gdy temperatury spadają w okolice zera stopni, sweter, golf czy kamizelka są niewystarczające. Zaprezentowane w poniższej stylizacji okrycie wierzchnie pochodzi z ubiegłorocznej kolekcji marki Próchnik. Dzięki temu, że płaszcz ten jest w jednolitym ciemnogranatowym kolorze, idealnie sprawdzi się w połączeniu z zimowym bądź jesiennym zestawem biznesowym. Mając na sobie marynarkę lub garnitur, tego typu okrycie, można nosić w nieszablonowy sposób. Zakładając go na ramiona, dobrze będzie chronił plecy przed zimnem, ale odsłoni przód. Gdy temperatury spadają poniżej zera lub na zewnątrz wieje silny wiatr, płaszcz warto założyć w standardowy sposób a pod szyją zawiązać szalik. 

dwurzędowy płaszcz dwurzędowy garniturdwurzędowy płaszcz dwurzędowy płaszcz

Co pod płaszczem?

Oprócz wspomnianego na początku wpisu płaszcza, na uwagę zasługuje jednorzędowy garnitur. Jest to garnitur w prążek i wykonany jest z czystej wełny czesankowej. Cały zestaw ma charakter biznesowy, dlatego poszetka powinna być w kolorze białym i warto złożyć ją w klasyczny sposób. 

dwurzędowy płaszcz

Dodatki

Wybierając dodatki do mojego zestawu, postanowiłem założyć czarne monki, do których dobrałem pleciony pasek w tym samym kolorze. Monki w hierarchii formalności plasują się za oksfordami i butami derby. Można łączyć je z zestawami smart casualowymi i biznesowymi (do zestawów biznesowych monki powinny być w ciemnym kolorze). Buty te nie będą pasować do zestawów wieczorowych i stylizacji na własny ślub.

Dobierając skarpety do zestawów biznesowych, można kierować się dwoma zasadami. Według pierwszej, bawełniane skarpety, dobiera się do koloru spodni garniturowych. Według drugiej, skarpety powinny zgrywać się kolorystycznie z butami. Zarówno pierwsza i druga zasada jest poprawna.

Moje skarpety kolorystycznie zgrywają się ze spodniami, które są w ciemnogranatowym kolorze.

dwurzędowy płaszcz

Rzeczy, które prezentuję: Granatowy płaszcz: Próchnik (podobny dwurzędowy płaszcz w brązowym kolorze TYTAJ), Garnitur w prążek: Próchnik, Buty monki: Bexley, Pleciony pasek/bawełniana poszetka/skarpety: EM Men’s Accesories, Krawat bez wkładu: Dignito, Zegarek: Zeppelin (butiki SWISS)

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes