„Tissot”, historia marki. Sposób łączenia zegarków z ubiorem.

1 569

Tissot historia – zegarek jest to jeden z tych gadżetów, który sprawdzi się jako prezent niemal dla każdego faceta. Bo kto z Nas, za nimi nie przepada? Kiedyś na łańcuszku dzisiaj niemal wyłącznie na pasku skórzanym bądź bransolecie. W poniższym artykule postanowiłem przypomnieć historię, jednej z ciekawszych moim zdaniem firm zajmującej się produkcją zegarków. Pokazać kilka metod łączenia ich z ubiorem i naszymi dodatkami tak aby wszystko wyglądało elegancko i ponadczasowo.

„Tissot” historia pewnej szwajcarskiej marki zajmującej się produkcją zegarków:

Swoje pierwsze kroki firma „Tissot” stawiała w 1853 roku, w tym też czasie została założona przez Charlesa-Emile Tissota i jego ojca. Początkowo Charles zajmował się dostarczaniem swoich produktów, dealerom z Ameryki Północnej czy Rosji. W tym drugim kraju, marka została doceniona przez samego cara w 1904 roku, otrzymując odznaczenie za dostarczenie zegarków kieszonkowych  oficerom armii. W 1915 roku Tissot w swojej ofercie, jako totalną nowość w tychże czasach umieścił zegarek naręczny. Nowinka ta przypadła szczególnie do gustu rosyjskim wyższym sferom.

Na początku lat 30, XX wieku firma znowu zaskoczyła swoją innowacyjnością wypuszczając w rynek owy model, który był odporny na działanie pól magnetycznych. I jak to w życiu bywa, dobre wieści szybko się rozchodzą, nowinki technologiczne i ciekawy design zegarków Tissot, przełożyły się na dalszy rozwój tej zegarmistrzowskiej firmy.

Dla wzmocnienia swojej pozycji na rynku w roku 1930, Tissot łączy się z Omegą natomiast od roku 1983, właścicielem tej marki stała się Swatch Group.

 

Modele zegarków Tissot, które wyróżniły się na rynku zegarków na świecie:

MODEL BANANA

Naręczny czasomierz, nazwa pochodzi od charakterystycznie wyprofilowanej koperty. Pojawił się w 1916 roku.

zegarek tissot

 

NAWIGATOR

Z okazji 100-lecia firmy powstał model Navigator z automatycznym naciągiem. Wyposażony był we wskazania czasu wszystkich stref.

zegarek

VISODATE

Pojawił się na rynku w roku 1954 i wyposażony był w datownik.

zegarek

PR516

Na rynku pojawił się w 1956 roku. co go wyróżniało? Był wodoszczelny i antymagnetyczny dodatkowo był wyposażony w funkcje  kalendarza.

tissot zegarek

ASTROLON

Był to pierwszy mechaniczny zegarek w przezroczystej kopercie wykonanej z tworzywa sztucznego oraz mechanizmem wykonanym po części ze sztucznych komponentów.

tissot astrolon1

T-TOUCH

Model ten wyposażony był w takie funkcje jak: barometr, termometr, wysokościomierz, stoper, kompas, alarm czy termometr. Wszystko to aktywowane było dotykiem stąd też wywodzi się nazwa tego zegarka T-Touch.

tissot

LE LOCLE

Model ten wygrał prestiżową nagrodę w konkursie chronometrycznym w kategorii „klasyczny mechanizm”.

tissot

POWERMATIC 80

Premierę tego modelu datuje się na 2013 rok, jego cechą charakterystyczną jest rewolucyjny mechanizm z automatycznym naciągiem z imponującą 80- godzinną rezerwą chodu.

zegarek

Jak łączyć zegarek z ubiorem?

Co należy jeszcze dodać? Warto podkreślić że „Tissot” jest marką zegarków praktycznie dostępnych na każdą kieszeń. Świetnie zaprojektowane zegarki sprawdzą się w stylizacjach formalnych oraz te bardziej casualowe w luźnym ubiorze.

Łącząc je z ubiorem formalnym należy dodać że pasek naszego zegarka, spodni oraz obuwie powinny być w tym samym kolorze mogą się różnić odcieniem a kolor koperty powinien zgrywać się ze spinkami do mankietów i sprzączką naszego paska do spodni.

moda męska

W wersji „Black”

zestaw black

Inspiracje łączenia zegarków:

tissot

tissot

5.00 avg. rating (94% score) - 1 vote