5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Letni casual – przygotowując nowy zestaw z wykorzystaniem garnituru w prążki, okazało się, że wysoka temperatura była na tyle doskwierająca, że postanowiłem zmienić koncepcję wpisu. Pogoda w ostatnim czasie nie jest łaskawa dla miłośników zestawów garniturowych. Nawet, gdy garnitur i koszula jest wykonana z lekkiej tkaniny, po kilku chwilach, ciało jest wilgotne od potu. Co zatem zrobić z garniturem w upalne dni? Można go rozkompletowanć! Takie też i ja wybrałem rozwiązanie a efekt mojej decyzji przedstawiam poniżej.

letni casual

Czasem, szykując się wieczorem do pracy lub porannego wyjścia, na drugi dzień okazuje się, że przygotowany zestaw może być nieadekwatny do pogody. Zmiana koncepcji nie jest niczym trudnym i często nowy zestaw można oprzeć na przygotowanym zestawie z dnia poprzedniego. Wyjątkiem jest spotkanie biznesowe lub uroczystość o wysokim stopniu formalności, gdzie zmiana koncepcji często nie wchodzi w grę.

Do podobnej sytuacji doszło ostatnio w moim przypadku. Na całe szczęście, ja nie musiałem trzymać się ścisłego “dress codu” i mogłem sobie pozwolić na odrobinę luzu. Z zaplanowanego wcześniej zestawu postanowiłem wykorzystać spodnie od garnituru, białą koszulę i zegarek. Pozostałe elementy mojego ubioru zostały zastąpione innymi dodatkami. Skórzany pasek z gładkiej skóry zastąpiłem paskiem plecionym. Zamiast czarnych oksfordów, założyłem loafersy na krótką skarpetkę – pierwotnie, do eleganckich butów, miałem przygotowane klasyczne granatowe skarpety. Aby dodatkowo podkreślić luźny charakter stylizacji, w gorące dni, dobrze jest podwinąć rękawy koszuli. Dzięki temu, nawet elegancka koszula wkomponuje się w letni casual.

letni casual letni casualletni casual letni casual

Podsumowanie

Letni casual nie musi składać się z szortów, dżinsów czy spodni chino noszonych z koszulką. Czasem warto wykorzystać eleganckie rzeczy. Spodnie od garnituru, biała koszula czy loafersy również w luźniejszym wydaniu będą dobrze się prezentować. Poprzez detale, ubiór można odformalizować. Podwinięte rękawy, pleciony pasek i buty założone na krótkie skarpetki sprawiają, że stylizacja będzie wyglądać efektownie latem, nie tracąc przy tym eleganckiego charakteru.

letni casual

Rzeczy które prezentuję: Spodnie w prążek: Garnitur Próchnik, Pleciony pasek/krótkie skarpetki: EM Men’s Accessories, Loafersy/koszula: Bexley, Zegarek: HUGO BOSS (Butiki SWISS)