5 męskich gadżetów, które mogą ułatwić życie elegantom

0 35

Pięć męskich gadżetów, które ułatwiają życie elegantom 

Męską garderobę można podzielić na kilka kategorii. Do pierwszej i  najważniejszej, możemy zaliczyć klasyczne rzeczy, które nigdy nie wyjdą z mody i będą odpowiednie na wiele okazji. Do kolejnej kategorii można przypisać rzeczy codzienne lub bardziej ekstrawaganckie – stanowią one często uzupełnienie klasyki. Oprócz wspomnianego asortymentu, męska garderoba nie byłaby kompletna, bez odpowiednich akcesoriów. Spinki do mankietów, wpinki do butonierki, poszetki i krawaty są przysłowiową kropką mad „i”. Bez nich, stylizacje byłby nijakie. Nie jest to oczywiście koniec. Oprócz wymienionego asortymentu, w męskiej garderobie, są również gadżety. Głównie pełnią one funkcje praktyczną, choć czasem, wartość tych przedmiotów może być wyższa od niektórych części męskiego ubioru.

W tym materiale, przedstawiam pięć – moim zdaniem – przydatnych męskich gadżetów, które ułatwiają życie elegantom.

Wieszak na krawaty

Posiadając jeden lub dwa krawaty, trochę miejsca w szufladzie bądź na wieszaku wystarcza. Sprawa się komplikuje, gdy tych krawatów jest kilka bądź nawet kilkadziesiąt. Trzymanie wszystkich „męskich zwisów” w szufladzie może być kłopotliwe. W tym przypadku, prostym przedmiotem, który pozwoli utrzymać porządek i często ułatwi znalezienie odpowiedniego krawata na konkretną okazję – jest wieszak na krawaty. Można powiesić na nim od kilku do kilkudziesięciu krawatów. Sam wieszak nie zajmuje dużo miejsca i dzięki odpowiedniemu uchwytowi można go powiesić w szafie.

męskich gadżetów
fot: www.patine.pl

Prawidła do butów

Posiadając skórzane buty, drewniane prawidła są niezbędnym gadżetem w męskiej garderobie. Aktualnie, można je kupić już za 60 zł. Stosując prawidła do skórzanych butów, można pozbyć się wilgoci ze środka buta, która pojawia się w wyniku pocenia się stóp. Podczas zakupu, warto zwrócić uwagę na rodzaj drewna, z którego zostały wykonane. Powinny być wykonane z cedru a ich powierzchnia musi być szorstka (nielakierowana).

męskich gadżetów

fot. www.patine.pl

Prywatny kamerdyner

Jest to jeden z ciekawszych męskich gadżetów w tym materiale. Pozwala zaplanować zestaw na najbliższy dzień lub wyjście. Na rynku można wyszukać minimalistyczne, posiadające wyłącznie miejsce na koszule i spodnie kamerdynery, jak również te rozbudowane. Wszystko zależy od gustu, zasobności portfela i przeznaczenia tego przedmiotu.

męskich gadżetów
Minimalistyczny „prywatny kamerdyner”, z miejscem na marynarkę, koszulę i spodnie.
męskich gadżetów
Rozbudowany „prywatny kamerdyner”, pełniący również funkcję mini garderoby dla mężczyzny ceniącego elegancję i wygodę.

Pudełko na zegarki

Sprawa z pudełkiem na zegarki ma się podobnie, jak wieszaka na krawaty. Mając jeden lub dwa zegarki, można je trzymać w pudełku, w którym zegarek został kupiony. Z czasem, gdy kolekcja się rozrasta, kilka pudełek zajmuje znacznie więcej miejsca i znalezienie odpowiedniego zegarka, zajmuje więcej czasu. Wybór na rynku pudelek na zegarki jest duży. Dostępne są zarówno te na jeden model czasomierza oraz na kilka modeli. Wszystko zależy od wielkości kolekcji oraz gustu. Poniżej przykładowe modele:

męskich gadżetów

męskich gadżetów

Łyżka do butów

Łyżka do butów jest również niezbędna. W praktyce, pozwala uniknąć mechanicznych uszkodzeń na wewnętrznej stronie buta, które powstają podczas jego zakładania. Ułatwia również wsuwanie butów na stopy. Czasem, odpowiednio wyprofilowany kawałek metalu wystarcza. Ale również łyżki do butów mogą być ozdobą w męskiej garderobie, a czasem można je zaliczyć do przedmiotów kolekcjonerskich. Poniżej przykład prostej i ekstrawaganckiej łyżki do butów.

męskich gadżetów
Standardowa, dobrze wyprofilowana łyżka do butów, która ułatwia zakładanie obuwia.
męskich gadżetów
Przykład niestandardowego podejścia do przedmiotów codziennego użytku. Jak można zauważyć na poniższym przykładzie, każdy produkt można przedstawić w ekskluzywnej wersji.
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes