5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Męskie fryzury wśród  polskich mężczyzn to temat tabu. Każdy facet ma swojego zaufanego fryzjera, do którego chodzi nieprzerwanie od kilku lat. Często to przywiązanie widać po jednym rzucie oka – prosta, krótka fryzura, która nie zmienia się od dłuższego czasu. Mimo zmieniających się trendów, mimo płynących lat, ułożenie włosów pozostaje bez zmian. Trudno jest w tym przypadku wymusić na mężczyźnie metamorfozę. Jeśli coś dobrze wyglądało przez lat pięć, to po co to zmieniać. Jest to jedna z częstych odpowiedzi. Tak jak podczas pierwszego, nowego strzyżenia włosy wyglądały świeżo, modnie, z upływem czasu fryzura wygląda na bardziej zmęczoną. Często gołym okiem widać, że brakuje jej świeżości, większej ingerencji. Zamiast zmienić fryzjera, facet brzytwy się chwyta i goli głowę na gładko – twierdzi, że problem z poranną pielęgnacją włosów ma już za sobą, ba, twierdzi, że ma teraz więcej czasu dla siebie. Często drastycznych, nieprzemyślanych decyzji można uniknąć. Jak? Poniżej kilka propozycji, które pozwolą Ci wyglądać modnie i świeżo. 

Dobry fryzjer to podstawa

Jest to podstawa modnego i dobrego wyglądu. Często fryzjer, fryzjerka z za rogu nie ma pojęcia o zmieniających się trendach. Warto czasem wydać kilka, kilkadziesiąt złotych więcej i odwiedzić renomowany salon, gdzie włosy zostaną odpowiednio przystrzyżone. Mając kontakt z dobrym fryzjerem można go zapytać o właściwe ułożenie, pielęgnację włosów. Jest to cenna wiedza, z której należy korzystać. Pozwoli należycie utrzymać odpowiednią jakość i nowoczesność fryzury.

Fryzura a kształt głowy

Nie każda fryzura pasuje każdemu mężczyźnie. Budowa ciała, kształt głowy, styl. Czynniki, do których ułożenie, sposób strzyżenia powinien nawiązywać. Warto określić swój kształt głowy, zadać pytanie jaki styl preferujesz, a następnie dobrać odpowiednią fryzurę. 

męskie fryzury

Środki do pielęgnacji i układania włosów

Samo dobre strzyżenie nie wystarczy. Pielęgnacja włosów też jest ważna. Nie tylko kobiety używają odżywek i odpowiednich szamponów. Włosy mężczyzn też powinny być odżywione i błyszczące. Szczególnie warto zwracać uwagę na odpowiednią ich pielęgnacji przy dłuższych fryzurach. Dobry szampon, odżywka i dobre środki do układania fryzury z dodatkami witamin to podstawa zadbanego mężczyzny. 

Męskie fryzury – podsumowanie 

Zaniedbana fryzura jest jednym z częstych, modowych błędów popełnianych przez mężczyzn. Dobry wygląd to zadbane włosy. Warto skorzystać raz na jakiś czas z usług dobrego fryzjera i wyposażyć się w dobre środki do ich pielęgnacji. Przywiązywanie się do jednego fryzjera też może się okazać złym posunięciem. 

ps.

Podrzucam link do firmy specjalizującej się w ubezpieczeniach. Link znajduje sie poniżej: http://proagents.pl