5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Męska torba z pewnością jest jednym z praktyczniejszych dodatków stroju codziennego, jak i formalnego. Trudno jest mi sobie wyobrazić siebie z plikiem dokumentów w ręku. Jest to mój obowiązkowy gadżet i nie widzę mojej garderoby bez praktycznej torby. Dzisiaj, kiedy świadomość mężczyzn na temat mody rośnie, torba nie jest tylko funkcjonalnym dodatkiem, ale również jest elementem naszego wizerunku. Wyobrażacie sobie mężczyznę w garniturze z plecakiem? Ja nie! Aby uniknąć podstawowych błędów, w poniższym materiale przygotowałem zbiór praktycznych informacji na temat męskich toreb. Jak je dobierać do stroju? Jakie wyróżniamy podstawowe typy toreb? Zapraszam poniżej.

Męska torba – trzy podstawowe rodzaje 

W modzie męskiej podział na torby jest prosty. W tym przypadku możemy wyróżnić trzy podstawowe rodzaje toreb, które dobiera się w zależności od stroju czy potrzeb. Poniżej kilka słów o aktówce, torbie codziennej (na laptopa) i torbie weekendowej. 

Aktówka – jest to męska torba o najmniejszych rozmiarach i może służyć jako uzupełnienie zestawów biznesowych czy codziennych. Dzięki swoim wymiarom można do niej bez trudu zmieścić dokumenty czy tablet. Jej cechą charakterystyczną jest brak tradycyjnej rączki. 

Aktówka Garda Leather

Torba codzienna – różni się od aktówki przede wszystkim wymiarami. Została zaprojektowana z myślą o przenośnych komputerach. Dzisiaj jest to najpopularniejsza męska torba do użytku codziennego. Dobieramy ją do ubioru i koloru skórzanych dodatków stylizacji.  

Torba codzienna Garda Leather

Torba weekendowa – torba ta, jak sama nazwa wskazuje, została stworzona do przewożenia rzeczy w podróży. Odpowiednio dobrana pozwala podróżować z klasą, ale również praktycznie. Na niewielkich dystansach może śmiało zastąpić walizkę. 

Torba weekendowa Garda Leather

Ogólne zasady doboru toreb męskich

Dobierając torbę do swojego zestawu należy mieć na uwadze kilka kwestii. Jeśli jest to zestaw codzienny/luźny torba też powinna mieć taki charakter. Kolorystycznie powinna pasować do całego zestawu. Nie musisz dobierać jej do koloru butów, paska od spodni czy pozostałych elementów. Całość powinna wyglądać spójnie. To jest jedyna słuszna zasada dobierając torbę w zestawach casualowych.

Inaczej jest natomiast w zestawach eleganckich. W tym przypadku torba powinna mieć odpowiedni minimalistyczny charakter – najlepiej jeśli będzie wykonana ze skóry. Do zestawów biznesowych idealnie pasują teczki, aktówki czy skórzane torby codzienne. Aby zestaw wyglądał wizualnie poprawnie, torba powinna być w kolorze butów, paska od spodni czy w kolorze paska od zegarka. Jeśli do biznesowego zestawu założysz czarne oksfordy, torba tez powinna być w czarnym kolorze. Jeśli będą to brązowe brogsy – torba powinna być w tym samym kolorze. Dzięki temu, stylizacja będzie spójna. 

Czarna torba w zestawie smart casualowym 

Osobiście jestem zwolennikiem minimalistycznych męskich toreb. W zależności od potrzeb dobieram je do aktualnego zestawów. Lubię trzymać się zasady, że wszystkie skórzane elementy stylizacji są w jednym kolorze – mogą oczywiście różnić się odcieniem. Tak jest również w poniższej stylizacji. Wysokie temperatury w ostatnim czasie dają się we znaki jest więc to dobry czas, aby marynarki zamienić na kamizelki, a tradycyjne bawełniane koszule na te wykonane z lnu. Dopełnieniem zestawu są bawełniane spodnie z kolekcji 4Gentleman. 

męska torba męska torba męska torba męska torba męska torba

Rzeczy, które prezentuję: Torba: Garda Leather, Kamizelka: 4Gentleman – Sklep, Spodnie: 4Gentleman – Sklep, Koszula: Mango, Buty: Bexley, Zegarek: Hugo Boss