5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Koszulka polo – krótka historia 

Na przełomie XIX i XX wieku, gracze tenisa, podczas meczów, ubierali się w białe koszule z długimi i podwiniętymi rękawami, flanelowe spodnie oraz krawaty – ubiór ten obniżał komfort podczas gry. Z tego powodu siedmiokrotny zwycięzca wielkoszlemowych turniej w grze indywidualnej Rene Lacoste, zdecydował porzucić ówczesny ubiór na rzecz zaprojektowanej przez siebie koszulki. Miała ona kołnierzyk, rozcięcie zapinane na guziki, krótki rękaw i wykonana była z bawełny. Po raz pierwszy wystąpił w niej podczas US Open w 1926 roku, a w roku 1927, na lewej piersi zostało umieszczone logo krokodyla. Pozostali tenisiści też zapragnęli posiadać takie koszulki, dlatego też po przejściu na emeryturę, Rene założył firmę wraz ze swoim przyjacielem Andre Gillierem sprzedającą produkty z logo krokodyla. Aktualnie firma zajmuję się sprzedażą skarpetek, butów, spodenek etc. Wciąż jest kojarzona mocno z tenisem. 

Berlin, Tennismatch Deutschland-Frankreich Lacoste

IMG_0277 koszulka polo koszulka polo

Koszulka polo – z czym ją nosić?

Możliwości łączenia koszulki polo z różnymi częściami męskiej garderoby jest wiele. Do jednych z oczywistych i często widzianych połączeń na polskich ulicach można zaliczyć koszulkę polo zakładana do dżinsów, spodni chino lub szortów. Wymienione zestawienia nie są jednak jedynymi. Koszulkę tą można nosić również z letnim zestawem garniturowym lub marynarką i spodniami chino – przy czym, warto pamiętać, aby w tych zestawieniach wpuścić ją w spodnie.

Poniżej przykładowe zestawienia koszulki polo:

koszulka polo2

koszulka polo i pasujące do niej części męskiej garderoby

Garnitur i marynarka: Suitsupply, koszulka polo: Ralph Raulen, Szorty i spodnie: H&M

Kilka słów o moim zestawie z koszulka polo

Tak jak już wspomniałem wyżej, koszulkę polo można nosić na wiele sposobów, ja postanowiłem założyć ją do marynarki, białych spodni chino i monków. Koszulka, którą wykorzystałem w mojej stylizacji wykonana jest z bawełny o luźnym splocie, co przekłada się na niższy stopień pocenia się podczas wysokich temperatur latem. Do granatowej koszulki polo wybrałem marynarkę w błękitną kratę, którą pożyczyłem od lnianego garnituru. Uzupełnieniem i przysłowiową kropką nad “i” jest jedwabna poszetka, włożona do kieszonki piersiowej mojej marynarki, można ją zastąpić poszetką lnianą lub bawełnianą.  

Słońce, którego latem mamy dużo, skłania do zakładania jasnych ubrań. Białe spodnie, są dobrą alternatywą dla szarych spodni zimą i są bardzo łatwe w łączeniu z pozostałymi częściami garderoby. W słoneczne dni kolor ten wygląda bardzo dobrze z granatem, kolorem różowym czy błękitnym. Aby cała stylizacja była spójna i odzwierciedlała letni klimat, zrezygnowałem z tradycyjnych skarpet i wybrałem krótkie skarpetki , o których pisałem tutaj. Buty, które mam na stopach to monki zapinane na dwie klamry w kolorze wiśniowym. 

koszulka polo koszulka polokoszulka polokoszulka polo

Rzeczy, które prezentuję:

Marynarka: została pożyczona od garnituru – marka Suitsupply (wkrótce cały zestaw na blogu)

Koszulka polo: TK maxx

Spodnie: no name

Skarpetki: EM Men’s accessories

Pasek: Skórzany pasek w kolorze wiśniowym – EM Men’s accessories

Buty: są to monki marki Yanko, znajdziecie je w internetowym sklepie Patine

Zegarek: zegarek marki HUGO BOSS, znajdziecie w salonach Butiki SWISS

Poszetka: Elegancki Pan