Ikony męskiego stylu, które spotkasz na Pitti Uomo

1 913

Ikony męskiego stylu, które spotkasz na Pitti Uomo 

W styczniu tego roku, miałem możliwość uczestniczenia w najpopularniejszych targach mody męskiej na świecie – Pitti Uomo. Pięć miesięcy, które często dzieli letnią i zimową edycję, minęło bardzo szybko. Nie zdążyłem się obejrzeć, a już w najbliższy wtorek rozpocznie się dziewięćdziesiąta odsłona Pitti Uomo, na której również mnie nie zabraknie. Będzie to pierwsza letnia edycja tej imprezy, w której wezmę udział, i której już nie mogę się doczekać. Podobnie jak podczas ostatniej edycji, w której brałem udział i tym razem przeprowadzę fotorelację za pośrednictwem mojego bloga oraz za pośrednictwem moich kanałów social media. W dniach 14, 15 czerwca pojawi się fotorelacja z pierwszego i drugiego dnia imprezy natomiast w dnia 17 i 18 czerwca pojawią się wpisy, które będą podsumowaniem i prezentacją moich stylizacji na Pitti Uomo 90. Cały projekt nosi nazwę; „Lato z Pitti Uomo 90”

Same targi mają nieoczywisty charakter, gdyż za sprawą internetu i social mediów, wydarzenie to nie jest już tylko miejscem do robienia interesów. Aktualnie Pitti Uomo to również miejsce spotkań oraz możliwość zaprezentowania światu swojego stylu (tego dnia do Florencji przyjeżdżają wysłannicy światowych magazynów, które poruszają temat mody i stylu). Nie wszyscy tryskają optymizmem obserwując kierunek rozwoju tej imprezy, czego mogłem jakiś czas temu doświadczyć osobiście. W trakcie rozmowy z Luką, który odwiedził Warszawę podczas „Warszawy pod krawatem 04”, dowiedziałem się, że wielu włoskich wystawców, którzy regularnie uczestniczyli w tych targach od lat, podobnie jak jego rodzinna firma, zrezygnowali z prezentowania swoich produktów podczas Pitti Uomo. Powodów tych decyzji jest kilka, głównie chodzi jednak o aspekt ekonomiczny – aktualnie jest to mało opłacalne przedsięwzięcie. Koszt wynajmu powierzchni na czas imprezy jest duży ( z informacji Luki, jest to około 5 tys. euro za dzień), a korzyści płynące z tego tytułu nieproporcjonalne do wkładu finansowego. Coraz mniej ludzi przyjeżdża tam w interesach, na rzecz osób, które przyjeżdżają tam w celach towarzyskich. Rozwój internetu, który przyczynił się do zmiany charakteru imprezy, również jest przyczyną rezygnacji części wystawców. Aktualnie, aby nawiązywać kontakty biznesowe, prezentować czy promować swoje produkty można obejść się bez uczestnictwa, często w kosztownych targach. Posiadanie strony internetowej, profilu firmy na FB, IG czy Twitterze dzisiaj daje dużo możliwości.  

Tak jak w wielu innych przypadkach, tak i w tym, są również osoby z optymizmem obserwujące kierunek rozwoju Pitti Uomo. To dzięki zainteresowaniu mediów, tradycyjnych oraz alternatywnych, miejsce to z edycji na edycję przyciąga mężczyzn, których można zaliczyć do grupy; ikony męskiego stylu, które są wzorem do naśladowania oraz są kopalnią inspiracji. W tym materiale prezentuję sylwetki tych własnie mężczyzn, których można spotkać na Pitti Uomo i których warto poznać.

Fabio Attanasio 

Instagram: www.instagram.com/fabioattanasio

DSC_6171 TBD-5TBD-34

Zdjęcia pochodzą z: www.thebespokedudes.com

Nic Wooster

Instagram: www.instagram.com/nickk_wooster

isaaclikescomikony męskiego stylu nick-wooster

Zdjęcia pochodzą z: www.isaaclikes.com

Lino Ieluzzi

Instagrm: www.instagram.com/linoieluzziofficial

ikony męskiego stylu guerreismscom lino ieluzzi

Zdjęcia pochodzą z: www.soletopia.com, www.guerreisms.com

Luca Rubinacci

Instagram: www.instagram.com/luca_rubinacci

luca rubinacci maxresdefault luca rubinacci

Zdjęcia pochodzą z: www.marianorubinacci.net, 

Mr. Raro

Intagram: www.instagram.com/mararomrraro

citizencouturecom ikony męskiego stylu menstyle1com

Zdjęcia pochodzą z: www.menstyle1.com, www.citizencouture.com

Christopher Korey

Instagram: www.instagram.com/christopherkorey

ikony męskiego stylu ikony męskiego stylu mydapperselfcom 1 mydapperselfcom

Zdjęcia pochodzą z: www.mydapperself.com

Frank Gallucci 

Instagram: www.instagram.com/frankgallucci

Tods-Paris-1009 frank4 blender-10

Zdjęcia pochodzą z: www.frankgallucci.com

Oczywiście wyżej wymienieni dżentelmeni stanową jedynie część śmietanki mody męskiej, którą można spotkać na Pitti. Każdy z wyżej jak i niżej przedstawionych mężczyzn prezentuje czasem zgoła odmienny styl i odmienne podejście do mody – jedno ich jednak łączy – pasja, którą jest moda męska. 

Ikony męskiego stylu – pozostałe sylwetki stylowych mężczyzn, których spotkasz na Pitti Uomo, i których warto obserwować na Instagramie:

5.00 avg. rating (94% score) - 1 vote