Czas na tweedowe gadżety.

0 512

Tweedowe gadżety dla faceta.

Czyli, krótka notka na temat tego niezwykle fascynującego materiału, który ze względu na swoje właściwości termiczne i trwałość, świetnie sprawdza się zimą i jesienią. Lecz  dzisiaj tweed w nieco innej formie, płaszcze, marynarki, spodnie idą w odstawkę, całą uwagę skupię na trochę mniejszych produktach wykonanych z tej tkaniny. W sobotę na fb wrzuciłem, udane moim zdaniem połączenie tweedu z pokrowcem na smartfona i jego obudowy przypominającej fakturą ten ręcznie tkany materiał. Czy takie gadżety jak portfel, pokrowiec na telefon oraz wiele innych wygląda stylowo porównując je do tych wykonanych ze skóry.

Już teraz mogę śmiało odpowiedzieć że tak. Mimo że w niektórych przypadkach gadżety wykonane ze skóry są bardziej praktyczne (czyszczenie, mniej podatne na zabrudzenia etc.), lecz jeśli weźmiemy pod uwagę design tych produktów, wyglądają równie ś21:23:0821:23:0821:23:09wietnie i stylowo. O wyjątkowości przedmiotów wykonanych lub zdobionych tą tkaniną przekonała się też popularna marka „Nike”, która wyprodukowała buty wykonane z tweedu.

To właśnie poprzez odpowiednio dobrane dodatki możemy nadać charakteru naszej stylizacji, natomiast rezygnując z nich możemy pozbawić nasz ubiór wyrazistości.

Poniżej kilka dowodów na potwierdzenie mojej tezy i coś dla miłośników tweedu i gadzetów z niego wykonanych. słuchawki

Słuchawki dostępne tutaj.

Tweedowe krawaty

Idealnie sprawdzą się w połączeniu ze sportową marynarką, jeansami, i mniej formalną koszulą. Tweedowe krawaty są na tym samym poziomie formalności co te wykonane z wełny, bawełny i lnu. Odradzałbym łączenia ich z formalnym ubiorem.

krawaty

Pokrowiec na IPada

 torba

 

Pokrowiec na telefoncm-lovat-herringbone-ac9225

 

Tweedowe rękawiczki

 rękawiczki

 

 

Tweedowa torbatorba

 

Tweedowy pasek do spodnipasek

Tweedowa kosmetyczka

 tweedowe

 

Wszystkie zaprezentowane gadżety możecie znaleźć tutaj.

 

Tweedowy zestaw

I na koniec tweedowy zestaw, który świetnie się sprawdzi w chłodniejsze dni, tweedowa marynarka w połączeniu z jeansami plus tweedowe gadżety. Niebieską koszulę „Vistuli” można śmiało zastąpić bardziej casualową w kratę. Do całego zestawu można jeszcze dołączyć kamizelkę bądź sweter w serek.

 

tweedowe

Marynarka, pasek, piersiówka ; „Harris Tweed”, koszula „Vistula”, buty: „Zign”

Marynarka, buty, spodnie możecie znaleźć na: zalando.pl, gadżety Harris Tweed na: www.harristweedshop.com, koszula na vistula.pl, mucha pod tym linkiem.

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes