Historia marki Timberland.

0 508

Historia marki Timberland – w ostatnim artykule skupiłem się na odpowiednim obuwiu zimowym dla ubioru formalnego i smart casualowego. Dzisiaj będzie kontynuacja tego tematu lecz w innym wydaniu. Postanowiłem skupić się na jednej marce. Przez wielu kojarzona z obuwiem typowo trekkingowym natomiast w jej asortymencie możemy znaleźć też lekkie modele takie jak sandały, mokasyny, japonki.

Historia marki Timberland sięga początków XX wieku, wtedy to czeladnikiem fabryki butów w Bostonie został Nathan Swartz, przeszedł on wszystkie szczeble kariery, dzięki temu posiadał świetny pogląd na specyfikę i możliwości produkcyjne danej fabryki. Śmiało można stwierdzić że była to droga od pucybuta do milionera. W roku 1952 Swartz wykupił połowę udziałów w tej fabryce, a trzy lata później stał się jej jedynym właścicielem.

To właśnie tam w 1965 roku, zrodził się pomysł stworzenia nieprzemakalnego obuwia, które świetnie sprawdzi się w trudnych warunkach atmosferycznych. Opracował on metodę wtłaczania cholewki w podeszwę buta a dopiero potem podlegała ona procesowi zszywania. W ten sposób w 1973 roku powstał pierwszy na świecie wodoszczelny model buta pod nazwą Timberland. Dzięki umiejętnością menadżerskim fabryka rozwijała się w dobrym kierunku co przyczyniło się w tym samym roku do debiutu na rynku międzynarodowym. 

Do sukcesu marki przyczyniła się też polityka proekologiczna i charytatywna firmy. Do produkcji obuwia bowiem wykorzystywane są materiały z recyklingu i upraw ekologicznych. Firma Nathana Swartza jako pierwsza nawiązała współpracę z malezyjskim przedsiębiorstwem Green Rubber, które zajmuje się recyklingiem opon samochodowych.

Aktywny udział w akcjach charytatywnych takich jak, przekazanie dochodu ze sprzedaży wyprodukowanych specjalnie w tym celu t-shirtów i butów mieszkańcom Darfuru.

Śmiało więc można stwierdzić że grono konsumentów tej marki można zaliczyć do ludzi świadomych swoich decyzji konsumenckich.

Obecnie w asortymencie marki możemy znaleźć zarówno obuwie trekingowe, zimowe czy lżejsze modele takie jak mokasyny, sandały, japonki.

Do najpopularniejszych modeli obuwia tej markimożemy zaliczyć: Timberland Auth, Timberland Roll Top, Timberland Euro Sprint oraz Timberland Burnished.

 

Timberland

Buty: „Timberland

 

Dobra jakość i oryginalny design obuwia tej marki sprawiają że świetnie wkomponują się w modę casualową. Śmiało możemy je łączyć z jeansami, jak i spodniami chino a dzięki swoim właściwościom termicznym będą chroniły nasze stopy przed mrozami.

 

Timberland

Buty: „Timberland”, kurtka: „River Island”

 

Pamiętajmy że przy wyborze idealnych zimowych butów powinniśmy się kierować jakością, gdyż odpowiednio konserwowane posłużą nam przez kilka lat.

 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes