Beżowa marynarka na lato – dlaczego warto ją mieć!

0 1 274

Beżowa marynarka z pewnością nie jest priorytetem w męskiej garderobie i wie o tym niemalże każdy elegant. To na bazie granatowego blezera najczęściej komponujemy stylizacje pod krawatem czy stylizacje o sportowym zacięciu. O zaletach koloru granatowego w modzie męskiej można by rozpisywać się godzinami. Warto jednak pamiętać by nie przeginać z ilością niebieskiego w naszej szafie. Różnorodność jest pożądana również i w tym przypadku co zresztą będę chciał udowodnić w poniższym materiale.

Zbliżające się lato to idealny czas na odświeżenie garderoby. Kolory, które sprawdzą się zimą niekoniecznie będą praktyczne latem. Beżowa marynarka jest nie tylko alternatywą dla marynarek granatowych, ale również przysłowiowym „must have” męskiej szafy latem. Dlaczego warto ją mieć? Więcej na ten temat poniżej. 

Główną zaletą i istotnym powodem posiadania beżowej marynarki w szafie latem to jej odcień. Jasne kolory w odróżnieniu do ciemnych, dużo wolniej się nagrzewają w słońcu, co znacząco przekłada się na nasz komfort w ciepłe dni. W tym przypadku nie musisz się obawiać promieni słonecznych. Korzystanie z marynarki  latem wcale nie musi kojarzyć się z nadmiernym poceniem. 

Drugim istotnym powodem, dlaczego warto jest mieć w szafie beżową marynarkę to łatwy sposób łączenia jej z innymi częściami naszej garderoby. Można ją nosić pod krawatem, w eleganckich zestawach, jak i stylizacjach na luzie z koszulką czy swetrem. Wystarczy odrobinę kreatywności i w kilka minut skomponujesz zestaw na randkę, do kina czy do biura.

I na koniec, warto pamiętać, że beżowy kolor jest również uniwersalny. Może nie jest na tyle praktyczny, jak kolor granatowy w męskiej szafie, ale równie łatwo dobierzesz do niego dowolny krawat, spodnie czy koszulę. Beżowa marynarka dobrze wygląda z kolorem granatowym, brązowym, zielonym czy niebieskim. Wszystko zależy od okazji na jaką ma być wykorzystana stylizacja. 

beżowa marynarka beżowa marynarka

Beżowa marynarka w moim stylu

Jak już pisałem powyżej, beżowa marynarka to świetna alternatywa dla granatowych blezerów – szczególnie latem. Prezentowany model marynarki, który odegrał pierwszoplanową rolę w tym materiale pochodzi z kolekcji 4Gentleman wiosna/lato 2019. Marynarka ta została wykonana na półpodszewce co dodatkowo podnosi mój komfort w upalne dni. Do jej uszycia wykorzystany został czysty len. Aktualnie marynarka Chianti dostępna jest w pre-orderowej cenie 499,99 zł.

Spodnie, które równie mocno wybijają się na prezentowanych zdjęciach kupiłem kilka lat temu w TK Maxx. Zostały uszyte z mieszanki wełny i moheru. Ich kolor świetnie zgrywa się z kolorem marynarki. Do zestawu postanowiłem założyć białą koszule, ale równie dobrze w stylizacji prezentowałaby się koszula błękitna czy niebieska. Krawat został natomiast wykonany z mieszanki wełny i jedwabiu – również pochodzi z kolekcji 4Gentleman i jest dostępny na stronie mojego sklepu. 

beżowa marynarkabeżowa marynarka beżowa marynarka

Rzeczy, które prezentuję: Marynarka/Krawat: kolekcja 4Gentleman  wiosna/lato 2019, Spodnie: TK Maxx, Koszula: Emanuel Berg, Buty: Yanko (Patine), Zegarek: Atlantic

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes