9 sposobów na wizualne zwiększenie wzrostu – mężczyzna

4 4 244

Wizualne zwiększenie wzrostu – w ostatnim czasie dostałem kilka pytań, które ubrania czy wzory, będą korzystniej wyglądać na mężczyźnie o niskim wzroście. Postanowiłem do tego tematu podejść szerzej i przygotowałem zbiór wskazówek, które powinny pomóc osobom o niskim wzroście. Niski wzrost nie powinien być traktowany jako wada, gdyż każdy mężczyzna może wyglądać dobrze. Oczywiście warto mieć jednak na uwadze, że pewne rzeczy wizualnie mogą niekorzystnie wpływać na wzrost. Czego unikać i jakie triki warto zastosować? Więcej w poniższym materiale. 

Kapelusz

Jedną z prostych metod, aby wizualnie dodać sobie kilka centymetrów do swojego wzrostu, jest założenie kapelusza. Okrycie tego typu, dzięki swojej konstrukcji, wydłuży sylwetkę. Na rynku dostępne są kapelusze zarówno na lato (Panama), jak i na zimę (Fedora), dzięki temu można je nosić o każdej porze roku. Należy jednak pamiętać, że nie wypada zakładać ich w zamkniętym pomieszczeniu – przez co zastosowanie kapelusza sprawdza się wyłącznie na zewnątrz.

Fakt, że nie każdy mężczyzna czuje się swobodnie w kapeluszach, również skłania mężczyzn do rezygnacji z noszenia kapelusza tylko po to, aby dodać sobie wizualnie kilka centymetrów. Warto zatem rozważyć zastosowanie poniższych trików.

Zimą golfy wysmuklają sylwetkę

Zimą, jedną z metod, która wysmukli sylwetkę oraz przełoży się na wizualne zwiększenie wzrostu, jest wykorzystanie golfa do codziennych stylizacji. Komin, który jest częścią tego swetra, nie tylko będzie ogrzewał szyję w chłodne dni, ale również wizualnie wysmukli ją i sylwetkę. Odpowiedni golf można nosić z garniturem, marynarką sportową czy osobno.

Beznazwy-1

Zdjęcia golfów: Próchnik.pl 

Płaszcze, które kończą się przed kolanami

Płaszcze za kolana, należą do części męskiej garderoby, z której mężczyźni o niskim wzroście powinny unikać. Warto wybierać płaszcze przed kolana. Taka długość dyplomatki, trencza czy budrysówki nie będzie skracała nóg. Jeśli płaszcze te będą odpowiednio dopasowane, noszenie ich korzystnie wpłynie na wizualne zwiększenie wzrostu. Warto, aby były wykonane z materiałów w jednolitym kolorze.

wysokosc

Buty na lekkim podwyższeniu/ na grubszej podeszwie

Kolejną metodą, na wizualne zwiększenie wzrostu, jest zakładanie butów o grubszej podeszwie. Jest to prosta i niezwykle skuteczna metoda, którą można stosować zarówno latem jak i zimą. Buty, które posiadają podeszwę o grubości do dwóch centymetrów, nie sprawiają wrażenia ciężkich a jednocześnie bezpośrednio wpłyną na zwiększenie wzrostu mężczyzny. Warto pamiętać, aby nie przesadzać – buty na obcasach są stworzone dla kobiet.

Krótkie włosy zaczesane do góry

Oprócz butów na grubszej podeszwie, bezpośredni wpływ na wzrost mają włosy, a dokładniej sposób ich ułożenia. Mężczyznom o stosunkowo niskim wzroście polecam krótką fryzurę, którą za pomocą środków do stylizacji (żel, guma lub pasta do włosów), można zaczesać je do góry. W zależności od długości włosów, stosując taki sposób ich układania,  można sobie dodać dodatkowe  od dwóch do nawet czterech centymetrów do wzrostu.

zwiększenie wzrostu

Spodnie bez zakładek i mankietów

Podobnie, jak to jest z płaszczami za kolana, mężczyźni o stosunkowo niskim wzroście, powinni unikać spodni wykończonych mankietem oraz spodni z podwójnymi zakładkami. Mankiet dodatkowo, wizualnie skraca nogi, co przekłada się na skrócenie, a nie wizualne zwiększenie wzrostu mężczyzny. Spodnie bez dodatkowych wykończeń, wykonane z gładkiego materiału będą najlepszym wyborem dla mężczyzn o stosunkowo niskim wzroście.

Jasna góra i ciemny dół 

Oprócz wspomnianych metod, mających realne przełożenie na wzrost mężczyzny, można również zastosować metodę wyłącznie mającą wymiar wizualny. Poprzez odwrócenie kolorów, również można wizualnie wysmuklić czy wydłużyć sylwetkę. Do standardowych stylizacji w modzie męskiej możemy zaliczyć zestaw złożony z ciemnej góry i jasnego dołu. Zakładając jasną marynarkę, sweter czy podkoszulek i ciemne spodnie, możliwe jest wizualne zwiększenie wzrostu mężczyzny.

zwiększenie wzrostu

Stawiaj na wzory wzdłuż ciała

Mężczyźni, którzy charakteryzują się tęgą budową ciała lub stosunkowo niskim wzrostem, powinni rezygnować z wzorów poziomych na rzecz pionowych. W tym przypadku, koszula w prążek będzie lepszym wyborem niż koszula w kratkę. Garnitur w prążek również będzie lepszym wyborem niż garnitur w kratę. Wzory, które układają się wzdłuż sylwetki wizualnie dodają kilka centymetrów do wzrostu.

Ubrania dopasowane do ciała/w odpowiednim rozmiarze

Przechadzając się po ulicy, bez trudu można dostrzec mężczyzn, którzy noszą ubrania źle dopasowane. Przykłada się to oczywiście na załamanie naturalnym proporcji ciała. Zbyt luźne ubrania pogrubiają i skracają sylwetkę. Mężczyźni o niskim wzroście powinni zatem wybierać ubrania dopasowane do swojego ciała (nie mylić z ubraniami obcisłymi). Dobierając do odpowiednio dopasowanych ubrań golf, czy zaczesując włosy do góry, można wizualnie zwiększyć wzrost. Warto również pamiętać o odpowiedniej długości spodni czy rękawów marynarki. 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes