Ciepły płaszcz po raz pierwszy na blogu w tym sezonie

2 402

Zimą i jesienią, ciepły płaszcz jest równie niezbędny, jak ciepłe rękawiczki, ciepłe buty czy skarpety. Oczywiście nie jest jedynym okryciem wierzchnim chroniącym nas przed niskimi temperaturami czy zimnym wiatrem. Podobną rolę odgrywa również puchowa kurtka czy bosmanka. Warto jednak pamiętać, że odpowiedniej długości płaszcz w odpowiednim kolorze, charakteryzuje się dużo szerszym spektrum zastosowania niż pozostałe okrycia. Można go bowiem nosić zarówno w zestawach eleganckich z wykorzystaniem garnituru, jak w zestawach codziennych.

Idąc eleganckim tropem, swój ciepły płaszcz, postanowiłem zestawić z garniturem dwurzędowym w kolorze granatowym. Nie jest to jednak stylizacja ekstremalnie formalna, a wręcz zaliczyłbym ją do zestawów codziennych. Wyraziste, skórzane dodatki w kolorze koniakowym, nie będą pasować do zestawów biznesowych. Podobnie jest z golfem w kolorze zielonym. Ten sam golf wykorzystałem w poprzednim, zimowym sezonie, podczas targów Pitti Uomo 89. Wtedy zestawiłem go z szarymi spodniami oraz szarą marynarką w kratę.

ciepły płaszcz ciepły płaszczciepły płaszcz ciepły płaszcz

Skórzane dodatki w tym samym kolorze

Nieraz na blogu, zarówno w postach dotyczących zestawów eleganckich, jak i postach dotyczących zestawów codziennych, wspominałem o odpowiednim zestawieniu skórzanych dodatków. Zastąpienie paska czarnego, paskiem w kolorze ciemnobrązowym, mając na stopach czarne buty – nie będzie tragedią, ale dobierając te elementy ubioru w tym samym kolorze w prosty sposób można podnieść jakość zestawu.

W mojej jesiennej stylizacji, wykorzystałem koniakowe brogsy, do których dobrałem torbę codzienną w tym samym kolorze. Tak dobrane dodatki scalają zestaw, dzięki czemu, wygląda on zdecydowanie lepiej niż zestaw z dodatkami skórzanymi w innych kolorach.

ciepły płaszcz ciepły płaszczciepły płaszcz

Rzeczy, które prezentuję: Płaszcz marki: Próchnik (płaszcz z poprzedniego sezonu, podobny TUTAJ), Garnitur/golf: Próchnik (podobny TUTAJ), Buty: Yanko (Patine.pl), Torba: EM Men’s Accessories, Zegarek Citizen (Butiki SWISS)

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes