6 największych ślubnych mitów, w które wierzą mężczyźni!

0 877

Sześć największych ślubnych mitów w które wierzą mężczyźni! Sezon ślubny od ponad dwóch miesięcy trwa w najlepsze. Zawsze w tym okresie, wśród par szukających dla siebie stylizacji, bez trudu znajdziemy te, które wierzą w ślubne mity krążące w Internecie czy wśród znajomych. W tym materiale na podstawie mojego doświadczenia postanowiłem obalić te, z którymi najczęściej spotkałem się podczas mojej bezpośredniej pracy z klientem. Było ich znacznie więcej, ale postanowiłem skoncentrować się na tych, które powtarzały się najczęściej. Oczywiście jeśli macie swoje propozycje dajcie znać w komentarzach pod materiałem. 

Koszula do zestawu Pana Młodego powinna być w kolorze sukni ślubnej

Jeden z głównych ślubnych mitów rozpowszechniony w modzie męskiej dotyczy koszuli dla Pana Młodego. Wielokrotnie spotkałem się z sytuacją, gdzie do granatowego, czarnego czy szarego zestawu Młoda Para szukała koszuli w kolorze sukni ślubnej. Jest to mit! Koszula nie musi być w identycznym odcieniu co suknia Panny Młodej. Pan Młody ma prezentować się najlepiej, jak to jest możliwe i może śmiało wybrać koszulę w kolorze białym. Warto też pamiętać, że do koszuli ecru trudniej jest dobrać krawat bądź muszkę. Koszula dla Pana Młodego powinna pasować do jego stylizacji – nie do sukni Panny Młodej!

Butonierka w klapie od marynarki

Jest to jedno z częściej mylonych pojęć w modzie męskiej. Butonierka to nie kwiatek przypinany do klapy w zestawach ślubnych lecz dziurka w klapie marynarki. Wspomniany bukiecik nie jest obowiązkiem, a w ręcz w wielu przypadkach szpeci zestaw. Osobiście proponuję symboliczny goździk wpięty do butonierki niż bukiet, który dodatkowo odciąga uwagę od twarzy Pana Młodego. 

ślubnych mitów

Garnitur powinien być w jednolitym kolorze

Na ślub pasuje jedynie garnitur w jednolitym kolorze. Jest to kolejny popularny mit, który warto obalić. Często spotykałem się z sytuacją, gdzie mężczyźni wybierając dla siebie garnitur bazowali na zestawach jednolitych. Garnitur w kratę też będzie odpowiedni. Wszystko zależy od charakteru uroczystości czy samych dodatków. 

Zasada białej bądź szarej kamizelki (6 ślubnych mitów)

Mit numer cztery dotyczy kamizelek. Jest to jeden z popularniejszych części stroju Pana Młodego. Kamizelka dodaje charakteru i podkreśla range samej uroczystości, na którą stylizacja została przygotowana. Wiele Młodych Par szuka kamizelek jedynie w szarym bądź srebrnym kolorze. Nie jest to jedyny kierunek. Kamizelka może być również w innym kolorze niż szary czy srebrny – tego drugiego koloru preferuje jednak unikać. Kolor bordowy, beżowy czy brązowy równie dobrze odcina się od ciemnego koloru garnituru. Poniżej kamizelki inne niż szare, które będą pasować do zestawów ślubnych 

ślubnych mitów

Kamizelka Castello (bordowa), Kamizelka Murcia (beżowa), Kamizelka Chelsea (szaro-bezowa)

Zasada srebrnych/białych krawatów i muszek

Dobieranie krawatów czy muszek do koloru sukienki jest równie popularne, jak teoria doboru koszuli ecru. Krawat i muszka muszą być w kolorze srebrnym czy białym. Jest to mit! Tych kolorów w zestawach ślubnych należy unikać. Do granatowego garnitur świetnie pasuje muszka bądź krawat w kolorze bordo czy w ciemnym granacie. Te kolory nie obniżają formalności zestawu i bardzo dobrze wyglądają na tle stylizacji Panny Młodej. Białe much noszą kelnerzy!

ślubnych mitów

Buty Pana Młodego powinny być czarne 

Jest to mit numer pięć. Buty do zestawu ślubnego nie musza być czarne. Mogą być również w kolorze ciemnego brązu. Wszystko zależy od stylizacji Pana Młodego. To do niej powinno dobierać się dodatki!

Nie tylko czarne buty na ślub!!

Świadek powinien mieć krawat w tym samym kolorze co Pan Młody

Ostatni ślubny mit dotyczy świadka. Często spotykałem się z sytuacją, kiedy do salonu wchodził pan szukający identycznej muchy czy krawata, jak dodatki Pana Młodego. Świadek może mieć muchę w innym kolorze – nawet byłoby to wskazane! Pan Młody powinien odróżniać się od gości weselnych. 

5.00 avg. rating (94% score) - 1 vote