Zestaw dnia – granatowy garnitur, loafersy i krawat z grenadyny

11 1 264

Loafersy i uniwersalny zestaw – granatowy garnitur to jedna z obowiązkowych pozycji w męskiej garderobie – o czym z pewnością osoby interesujące się modą męską już wiedzą. Podobną rolę, latem, odgrywają natomiast loafersy. Buty te można nosić nie tylko w zestawach smart czy casualowych, ale również można zakładać je do zestawów o wyższym stopniu formalności, jak garnitur. Trzeba jedynie pamiętać, że wybierając się w mokasynach do pracy czy na spotkanie, warto założyć klasyczne skarpety w jednolitym kolorze bądź skarpety w minimalistyczny wzór. Chodzenie po biurze w butach z odsłoniętymi kostkami może być źle postrzegane.  Mitem jest natomiast to, że mokasyny nosimy wyłącznie bez skarpet.

loafersy loafersy

Elementem wyróżnionym przeze mnie w poniższym zestawie są wspomniane na początku materiału loafersy. I choć to od butów warto zacząć kompletowanie stylizacji, to pominięcie lub marginalizowanie pozostałych elementów ubioru, byłoby nie na miejscu. W opublikowanym „zestawie dnia”, na uwagę zasługuje również garnitur. Pochodzi on z kolekcji „Va banque”, w której projektowaniu, przy współpracy z marką Próchnik, uczestniczyłem – prezentowany garnitur jest mojego projektu. Marynarka posiada klapy otwarte o szerokości 9,5 cm i otwierane guziki na mankietach, charakterystyczne dla garniturów szytych na miarę.

Planując letni zestaw biznesowy, postanowiłem podążać w kierunku klasyki, która sprawdzi się w biurze bądź na spotkaniu. Do stylizacji wybrałem więc koszulę w białym kolorze – prezentowana koszula posiada włoski kołnierzyk. Elementem wybijającym a zarazem współgrającym kolorystycznie z  pozostałymi elementami mojego ubioru jest krawat w zielonym kolorze. Mimo, że na sobie nie mam nic, co mogłoby do niego kolorystycznie nawiązywać – moim zdaniem – w tej konfiguracji prezentuje się bardzo dobrze.

loafersy

Rzeczy, które prezentuję: Garnitur: kolekcja „Va banque” Próchnik, buty: Conhpol, pasek: Em Men’s Accessories, krawat: Tiviano Atelier , zegarek: Citizen, skarpetki: Nematode

Zdjęcia: Adrian Mościcki

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes