5 najlepszych par butów na ślub!

15 1 581

Pięć, najlepszych par butów na ślub! 

Każdy z nas, w dalszej bądź bliższej perspektywie czasu, może stanąć przed wyzwaniem skomponowania zestawu na ślub. Z doświadczenia wiem, że wybór odpowiedniego stroju na tą okazję, nie jest wcale taki prosty. Często zdarza mi się pilotować tego typu projekty i dylematy, przed którymi staje niekiedy grupa koordynująca wybór zestawu ślubnego (mama, teściowa, narzeczona, szwagierka etc.), są wielokrotnie sprzeczne z kierunkiem wcześniej obranym przez głównego „aktora” ceremonii. Czasem, wybór między jaśniejszym a ciemniejszym odcieniem granatu, stanowi nie lada wyzwanie. Podobnie jest z butami. Marki prześcigają się z ofertą, która teoretycznie ma idealnie wpasować się w klimat stroju ślubnego. Warto w tym przypadku podejść na chłodno do tematu i pamiętać o klasyce.

W tym materiale, wspólnie z Zalando, przygotowałem krótki poradnik ślubny, w którym znajdziecie pięć typów obuwia, idealnych na ślub. Na naszej liście znalazły się zarówno brogsy, lotniki czy klasyczne oksfordy. W zależności czy zestaw ma być kierowany do Pana Młodego, świadka czy gościa weselnego, buty powinny być spójne z pozostałymi elementami stroju. Więcej inspiracji i propozycji ślubnych  znajdziecie w specjalnej zakładce na stronie Zalando

5 par butów idealnych na ślub!

Eskarpiny – buty o najwyższym stopniu formalności. Aktualnie, jeden z rzadziej spotykanych modeli męskiego obuwia w ofercie sklepów na polskim rynku. Charakteryzują się rypsową kokardą. Zakłada się je do smokingu lub fraka. Idealnie pasują do zestawu ślubnego dla Pana Młodego. 

par butów

Lakierki – podobnie jak eskarpiny, charakteryzują się wysokim stopniem formalności. Zakłada się je do smokingu i są jedną z obowiązkowych par butów w męskiej garderobie. Lakierki występują w różnych wersjach – również tych modowych, których należy unikać. Wybierając lakierki na swój ślub, warto postawić na buty o smukłym kopycie. Poniżej przykładowe modele lakierków:

par butów

Czarne oksfordy – są to buty, które charakteryzują się wysokim stopniem formalności – można je zakładać również do smokingu. W odróżnieniu od lakierków i eskarpinów, oksfordy są bardziej uniwersalne. Po uroczystości, można je zakładać do zestawów o niższym stopniu formalności. Jest to idealny wybór dla mężczyzn o praktycznym podejściu do mody. Poniżej przykładowe modele oksfordów, które będą pasować do stroju ślubnego:

par butów

Brązowe oksfordy (ciemny brąz) – na czwartym miejscu, postanowiłem umieścić oksfordy, ale w kolorze ciemnobrązowym. Są to również buty formalne – lecz charakteryzujące się szerszym zastosowaniem niż czarne oksfordy. Wybierając buty na ślub w kolorze brązowym, warto pamiętać, aby były one w ciemnym odcieniu. Po uroczystości brązowe oksfordy można nosić do garniturów biznesowych, zestawów koordynowanych czy smart casualowych. Jest to również wybór dla mężczyzn o praktycznym podejściu do zestawów na ślub. Poniżej przykładowe modele oksfordów w kolorze ciemnobrązowym na ślub:

par butów

Derby – ze względu na budowę, buty derby charakteryzują się najniższym stopniem formalności, spośród wyżej wymienionych par butów. Wybierając zestaw na ślub, buty derby powinny być wyborem ostatecznym – nie pierwszym. Dużo lepiej w zestawach eleganckich prezentują się lakierki czy oksfordy. Poniżej przykładowe modele butów derby, które ostatecznie można wykorzystać do strojów na ślub:

par butów

Skarpety a buty na ślub?

Jednym z bezpośrednich tematów, który ma niebanalny wpływ na finalny efekt ślubnej stylizacji, i który również pojawia się przy dobieraniu odpowiednich butów na tą uroczystość – to kolor i typ skarpet. Warto pamiętać, że skarpety powinny być w kolorze butów lub w kolorze spodni (garnituru).

Jeśli buty są w czarnym kolorze – skarpety również powinny być w czarnym kolorze.

Należy unikać skarpet wzorzystych w wyrazistych kolorach!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes