5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Szara marynarka w kratę Księcia Walii! Przez długi czas wzbraniałem się przed szarością w mojej garderobie; co z resztą można było dostrzec w pierwszych latach mojego blogowania. Powód był dość banalny. Kolor ten kojarzył mi się z „dziadkowym stylem”. Z czasem jednak moja przychylność do szarości rosła i w mojej szafie zaczęły pojawiać się  pierwsze ubrania w tym kolorze.

Dzisiaj, kiedy moje modowe doświadczenie jest na innym poziomie niż to było pięć lat temu, ubrania w popielatym kolorze są dla mnie przysłowiowym „must have” i bez wahania mogę zaliczyć je do uniwersalnych. Szara marynarka, kamizelka czy spodnie to obowiązkowa pozycja w mojej garderobie!  

Szara marynarka w praktyce

Szara marynarka, podobnie jak granatowa, jest niezwykle uniwersalna. W tym przypadku, można łączyć ją z ubraniami w niemalże każdym kolorze. Mimo to, warto jednak pamiętać o pewnych regułach, których sam staram się przestrzegać. Dlaczego? Z doświadczenia wiem, że nie ma rzeczy w pełni pasujących do wszystkiego. Podobnie jest i w tym przypadku. Szara marynarka zdecydowanie lepiej wygląda ze spodniami w ciemnym kolorze. Dzięki temu mamy estetyczne odcięcie góry od dołu. W zestawach stonowanych możemy sobie również pozwolić na wyraziste dodatki. Wzorzysta poszetka czy bordowy krawat na tle stonowanych kolorów ożywiają stylizację i dodadzą zacięcia – podkreślając indywidualny styl. 

szara marynarka szara marynarka

Mimo możliwości wykorzystania w moim zestawie bardziej kontrastowych dodatków, postanowił pójść w kierunku spokoju i pewnej melancholii. Zielony krawat z grenadyny z kolekcji 4Gentleman i poszetka do niego nawiązująca to jedno z częściej w ostatnim czasie wykorzystywanych przeze mnie  połączeń. Lubię ten kolor i nie waham się go używać. Do zestawu zamiast klasycznych spodni w kant założyłem dżinsy – nie wyobrażam sobie bez nich mojej garderoby. 

Myślę, że wykorzystanie szarej marynarki w kratę Księcia Walii w zaprezentowanym połączeniu to świetne rozwiązanie na zestaw do pracy. Kamizelkę i marynarkę można oczywiście nosić w wersji solo w innej konfiguracji – dzięki temu, zmieniając koszulę, dodatki czy spodnie można codziennie wyglądać inaczej.

szara marynarka szara marynarka szara marynarka

Rzeczy, które prezentuję: Marynarka Melbourne: 4Gentleman, kamizelka/krawat: 4Gentleman, koszula: Próchnik (kolekcja Monte Carlo), dżinsy: Zara, zegarek: Citizen