Sylwestrowy zestaw dla mężczyzny – inspiracje

2 587

Sylwestrowy zestaw dla mężczyzny – w życiu każdego mężczyzny są okazje, które wymagają od niego szczególnego przywiązania do wyglądu. Do jednej z takich okazji, gdzie ubiór jest ważny, należy również sylwester. Przywitanie Nowego Roku w dżinsach i swetrze nie będzie dobrym pomysłem – nawet jeśli sylwestra organizujesz w gronie znajomych.

Wybierając się na sylwestrową imprezę organizowaną poza domem, w lokalu bądź w innym przystosowanym do takich okazji miejscu, garnitur bądź smoking będzie jedynym właściwym wyborem. Korzystając z okazji, że Nowy Rok już za kilka dni, postanowiłem przygotować inspiracje zestawów, które sprawdzą się na sylwestrowy bal. 

Sylwestrowy zestaw dla mężczyzny – garnitur

Do jednych z popularniejszych zestawów, które mężczyźni zakładają na siebie na sylwestrową imprezę – są garnitury w ciemnych kolorach. Można je ograć na różne sposoby, eksperymentując z krawatami czy koszulami. Zestawiając sylwestrową stylizację warto również pamiętać, że klasyczny garnitur, można również nosić z muchą. Dobierając ten dodatek do sylwestrowego zestawu trzeba jedynie pamiętać, że czarna mucha pasuje jedynie do czarnych garniturów i smokingów. Do garniturów granatowych czy grafitowych, najlepiej będą pasować muchy w kolorze bordowym, grafitowym czy granatowym. Poniżej propozycje na sylwestrowy zestaw dla mężczyzny, którego bazą są garnitury: 

sylwestrowy zestaw

Zestaw 1, Zestaw 2

sylwestrowy zestaw

Zestawy dostępna w suitsupply.com

sylwestrowy zestawsylwestrowy zestaw

fot: hespokestyle.com

sylwestrowy zestaw

Sylwestrowy zestaw dla mężczyzny – smoking

Oprócz wyżej wymienionych propozycji stylizacji sylwestrowych z wykorzystaniem garnituru – osobiście uważam – że Nowy Rok warto przywitać w smokingu. Smoking jest zaliczany do klasyki męskiego ubioru i pod względem formalności stroju, plasuje się tuż za czarnym frakiem.

Jeśli na zaproszeniu napisane jest „black tie”, oznacza to, że bezwzględnie mężczyzna powinien założyć smoking. W tym przypadku, ciemny garnitur lub zestaw koordynowany, nie jest akceptowany.

Prawidłowo zestawiony strój wieczorowy z wykorzystaniem smokingu, powinien składać się z odpowiednich dodatków. Koszula smokingowa powinna być koloru białego i powinna mieć kryte guziki lub posiadać guziki jubilerskie. Kołnierzyk koszuli smokingowej powinien być klasyczny (kent, półwłoski). Koszule z kołnierzykami łamanymi zakłada się do fraków. 

Zestaw smokingowy składa się również z pasa smokingowego lub kamizelki, białej poszetki, czarnej wiązanej muchy oraz białych szelek. Szczególną uwagę, zestawiając strój wieczorowy, warto również zwrócić na buty, Derby lub brogsy nie będą w tym przypadku pasować. Do strojów wieczorowych zakłada się czarne oksfordy. Idealnym wyborem będą – lakierki. 

sylwestrowy zestaw

Powyższe lakierki marki Loake są dostępne TUTAJ

sylwestrowy zestaw sylwestrowy zestaw

Mój zestaw składa się z: smoking: Próchnik, koszula: Lancerto, mucha: Profuomo (Elegancki Pan), pas smokingowy/szelki: Akcesoria męskie, buty: Loake

Pozostałe propozycje zestawów na sylwestra z wykorzystaniem smokingu:

sylwestrowy zestaw sylwestrowy zestaw sylwestrowy zestaw

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes