5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Świąteczne stylizacje dla mężczyzny

Święta, podobnie jak inne wyniosłe okazje, wymagają od mężczyzn odpowiedniego ubioru. Tradycyjnie, przed zbliżającą się ważną uroczystością, przygotowałem moje propozycje stylizacji, które powinny wpisać się w panujący w tym czasie klimat. W tym roku pogoda jest trudna do przewidzenia i w naszym klimacie, nawet na początku kwietnia, może być zbyt chłodno na samą marynarkę. Warto więc pamiętać w święta o odpowiednim płaszczu lub kurtce.

W tym materiale przygotowałem świąteczne stylizacje w postaci grafik. Każda z nich jest na innym poziomie elegancji i w zależności od wieku, stylu czy upodobań może pełnić funkcje świątecznego ubioru a motywem przewodnim tych zestawów jest kolor granatowy.

Zestaw 1

Pierwsza stylizacja składa się z granatowego garnituru, błękitnej koszuli i butów zapinanych klamrami (monki) oraz krawata i jedwabnej poszetki z niebieskim rantem. Jest to zestaw o najwyższym stopniu elegancji z pośród pięciu, które w tym materiale zaprezentowałem. Warto pamiętać, że garnitur równie dobrze może pełnić funkcję ubioru świątecznego jak zestawów ślubnych czy roboczych – o czym wielu mężczyzn zapomina. Warto jedynie pamiętać o dobraniu odpowiednich dodatków.

zestaw 4

garnitur: Suitsupply.com, koszula: Profuomo (EleganckiPan.com.pl), poszetka, krawat: Próchnik, pasek, buty: Yanko (Patine.pl)

Zestaw 2

Zestaw drugi jest w stylu smart casualowym. Składa się z granatowej marynarki oraz szarych spodni chino. Jest to jedno z bardziej popularnych połączeń kolorystycznych w modzie męskiej. Do tego zestawu dobrałem zamszowe oxfordy oraz różową koszulę w jednolitym kolorze. Aby stylizacja nie była zbyt przewidywalna, wykorzystałem krawat w prążki.

świąteczne stylizacje

marynarka: Suitsupply.com, spodnie, koszula: Profuomo (EleganckiPan.com.pl), poszetka, krawat: Próchnik, pasek, buty: Yanko (Patine.pl)

Zestaw 3

Zestaw trzeci – moim zdaniem – jest najbardziej wyrazisty na tle czterech stylizacji jakie przygotowałem w tym materiale. Głównie za sprawą koloru marynarki, który w Polsce należy do rzadko spotykanych. Często mężczyźni rezygnują z takich marynarek na rzecz kolejnej granatowej lub czarnej, uważa się je za trudne w łączeniu. Niesłusznie! Marynarki w tym kolorze dobrze wyglądają nie tylko z granatowymi spodniami chino czy szarymi, ale również z beżowymi i żółtymi. Do poniższej stylizacji wybrałem białą koszulę marki Profuomo oraz zamszowe oxfordy marki Yanko. 

zestaw 1

marynarka: Suitsupply.com, spodnie, koszula: Profuomo (EleganckiPan.com.pl), poszetka, krawat: Próchnik, pasek, buty: Yanko (Patine.pl)

Zestaw 4

Dzianiny to jedna z pozycji w męskiej garderobie, które w Polsce cieszą się dużą popularnością. Odpowiedni kardigan czy sweter sprawdzi się również w stylizacji świątecznej. Zakładając go z odpowiednią koszulą, dżinsami lub spodniami chino i krawatem w łatwy sposób można skomponować zestaw elegancki, ale bez marynarki. 

świąteczne stylizacje

spodnie, koszula: Profuomo (EleganckiPan.com.pl), krawat: Próchnik, pasek, buty: Yanko (Patine.pl)

Świąteczne stylizacje – zestaw 5

Ostatnią stylizację przygotowałem z wykorzystaniem lnianej kamizelki. Polacy najczęściej noszą je tylko w zestawach garniturowych. Warto jednak pamiętać, że odpowiednia kamizelka będzie wyglądać równie dobrze bez dodatkowego okrycia. Jeśli ktoś chce wrzucić na luz może zostawić krawat w szafie. 

świąteczne stylizacje

kamizelka, spodnie, koszula: Profuomo (EleganckiPan.com.pl), krawat: Próchnik, pasek, buty: Yanko (Patine.pl)