Na co zwracać uwagę, kupując ubrania?
Jednym z kluczowych czynników, rzutujących na dobry lub słaby wygląd, jest jakość garnituru, spodni czy marynarki, którą masz na sobie. Rozmiar oraz odpowiednie zestawienie kolorystyczne stylizacji rzuca się w oczy jako pierwsze. Dopiero po pewnym czasie, po wstępnym zapoznaniu się z konkretną rzeczą, mężczyźni zaczynają zwracać uwagę na szczegóły. Prosty ścieg, wystające nici czy skład materiału to niuanse, które nie zawsze wpływają na podjęcie decyzji w sprawie zakupu garnituru lub innej części męskiej garderoby – nie słusznie!
W tym materiale postanowiłem wypunktować te niedociągnięcia, na które warto zwracać uwagę kupując ubrania, i które również wpływają na ogólną prezencję. Jakość ubrań, bo o niej mowa, w ostatecznym rozrachunku jest wyznacznikiem stylu i warto o niej pamiętać.
1. Skład materiału
Odruch zaglądania do piersiowej, wewnętrznej kieszeni marynarki i czytania metki ze składem powinien być czymś normalnym. To na niej znajdują się podstawowe informacje, które w praktyce, przełożą się na to jak długo dana rzecz będzie wyglądać dobrze. Warto przestrzegać wyznaczonych zasad użytkowania nakreślonych przez producenta na tym skrawku materiału. Ale to nie te informacje powinny nas interesować podczas robienia zakupów w pierwszej kolejności. Skład materiału – ta informacja jest najważniejsza kupując ubrania. Warto wybierać rzeczy wykonane z naturalnych tkanin. Komfort podczas ich noszenia, szczególnie latem i w bezpośrednim kontakcie z naszym ciałem, jest zdecydowanie lepszy niż podczas noszenia rzeczy wykonanych z tkanin syntentycznych.
2. Prosty ścieg
Kolor ubrań, fason i rozmiar mają najważniejszy wpływ na ostateczną decyzje zakupu. Mimo to – przed udaniem się do kasy – zwracam uwagę również jak te ubrania są uszyte. To czy ścieg jest prosty ma duże znaczenie w ogólnej prezencji. Krzywe linie nie wyglądają dobrze i dopiero z czasem okazuje się, że ubrania nie leżą również dobrze na sylwetce.
3. Wystające nici
Krzywy ścieg wpływa negatywnie na wygląd rzeczy, natomiast wystające nici mogą wpływać nie tylko na to jak ubrania się prezentują, ale też na ich wytrzymałość. Z czasem, z powodu wystających nici, materiał może zacząć się pruć. Po krótkim czasie, zamiast cieszyć się z noszenia marynarki, ta może wylądować u krawcowej na poprawkach – dodatkowo obciążając budżet.
4. Rozmiar
Rozmiar – w stosunku do ubrań – ma znaczenie. Za duże rzeczy burzą proporcje sylwetki i nie wyglądają dobrze. Drobne niedociągnięcia, takie jak za długie rękawy lub spodnie da się skorygować u krawcowej. Z marynarką za dużą o dwa rozmiary i z za szerokimi spodniami będzie problem.
5. Źle przyszyte guziki
Jest to jedno z tych niedociągnięć, które świadczy o przywiązywaniu wagi producentów do jakości i szczegółów. Czasem zdarza się, że ubranie, które świetnie leży, jest wykonane z dobrej jakości materiału ma źle wszyte guziki. Nie jest to czynnik, który w dużym stopniu rzutuje na podjęcie decyzji zakupu. Poprawki źle przyszytych guzików nie rujnują również budżetu, ale takie niedociągnięcia nieco rażą w oczy i zabierają czas, którego marnowania osobiście nie lubię.
6. Proporcje
Spodnie, sweter, marynarka, koszula – każda z tych rzeczy posiada zarówno lewą, jak i prawą stronę. W teorii powinny być takie same. W praktyce zdarza się, że prawa i lewa nogawka spodni nie zawsze są takie same (raz kupiłem takie spodnie w jednej z sieciówek). Oczywiście takie rzeczy należy zwrócić, gdyż nie warto ponosić dodatkowych kosztów, aby doprowadzić je do użyteczności. Kupując ubrania warto zwrócić uwagę na ten fakt przez udaniem się do kasy.
Podsumowanie
Na jakość noszonych rzeczy wpływa kilka czynników; rodzaj materiału, sposób wykończenia czy sposób wykonania. Jakość noszonych rzeczy natomiast wpływa na styl oraz na stylizację. W tym materiale skupiłem się na kilku faktach, o których warto pamiętać podczas zakupów. Czasem jest warto wydać więcej pieniędzy i kupić jedną, a dobrą rzecz niż marnować czas i pieniądze na kilka ubrań słabej jakości, które z czasem będą zalegać w szafie.
Śledź bloga na FB i bądź zawsze na bieżąco!