5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Spinki do mankietów – “Elegancki mężczyzna wyróżnia się tym, że niczym się nie wyróżnia”.  Podążając za myślą jaką chciał przekazać autor cytatu, jasne jest, że nadmierna i wymuszona elegancja nie jest czymś wyjątkowym, czy naturalnym. Często chcąc nadmiernie wyeksponować lub ukazać elementy, które powinny dodawać nam szyku, psujemy efekt finalny. Warto o tym pamiętać, dobierając biżuterie do naszych zestawów codziennych jak i wizytowych. Jak więc dodać szyku, elegancji, a zarazem nie wyróżniać się nad wyraz? Można uzupełnić naszą koszulę, krawat lub nadgarstek odpowiednim gadżetem.

Kwestie spinek do krawata i zegarków na blogu niejednokrotnie były poruszane, czas podjąć temat spinek do mankietów. Czyli jeden z najmniejszych i pozornie niewidocznych, ale efektownych elementów męskiego ubioru, który robi różnicę. Podobno widząc mężczyznę, u którego z pod mankietów marynarki ukazuje się mankiet koszuli na spinki, możemy wyczuć niezwykłą pewność siebie i świadomość swojego stylu. Przez wielu mężczyzn czy kobiet ubierających swoich partnerów, spinki do mankietów przypisywane są do ubioru eleganckiego (wizytowy, wieczorowy). Niesłusznie! Są one oczywiście idealne i dodają elegancji na wieczorowym balu, ślubie, ale i dodają szyku, wyrazistości w ubiorze mniej formalnym. Poniżej kwestie techniczne, jak i praktyczne, odnoszące się do spinek “mankietówek”.

Rodzaje mankietów do spinek

“French caff”, po polsku “francuski mankiet” , jest kluczową kwestią, która daje nam możliwość użycia spinek. Posiada on odpowiednie otwory, przez które je zapinamy. Możemy wyróżnić dwa typy mankietów, które dają nam możliwość stosowania tej biżuterii:

Podwójny

Mankiet “podwójny” uznawany jest za bardziej elegancki, obecnie w takiej też wersji możemy zaopatrzyć się w koszule mniej eleganckie w wyraziste kolory i zdobienia. Poniżej przykład. 

spinki do mankietów

Pojedynczy

spinki do mankietów

Czy mankiet powinien wystawać z rękawa marynarki?

Mowa ciała jest zarówno efektowna, jak słowa płynące z naszych ust, do mowy ciała możemy zaliczyć gestykulację rąk. Widoczne spinki od mankietów, niewątpliwie przyciągają wzrok, tym samym odciągając główną uwagę od naszej twarzy. Osoby mocno gestykulujące, ukazując srebrne czy złote spinki od mankietów dodatkowo skupiają uwagę właśnie w tych okolicach – co może być niepożądane. Stosując więc tą biżuterię w tym przypadku, lepiej jest unikać mocno eksponowanych mankietów zdobionych tymi gadżetami. Ważną kwestią nosząc spinki jest szerokość mankietu marynarki, ten powinien być na tyle luźny, by mankiet koszuli swobodnie był w nim osadzony – zbyt ciasny będzie krępował nasze ruchy.

spinki do mankietów

Rodzaje spinek a ubiór

Obecnie rynek męskiej mody jest na tyle rozwinięty i bogaty w przeróżne, począwszy od tych eleganckich i ekskluzywnych, a skończywszy na casualowych dodatkach, że bez trudu i tym razem znajdziemy coś dla siebie.

Spinki eleganckie

Oczywiście jednym z charakterystycznych dla tej kategorii spinek jest design, ten powinien być prosty, bez zbędnej ekstrawagancji. Kolejnym czynnikiem jest też sam materiał, z którego je wykonano (złoto, srebro, platyna etc.).

spinko do mankietów

spinki do mankietów

spinki do mankietów

spinki do mankietów

Spinki do smart casualu, casualu

W tym przypadku, materiał, jak i design jest naszą indywidualna kwestią, powinny komponować się z reszta zestawu. Poniżej kilka inspiracji oraz linki do spinek o niższym stopniu formalności:

spinki do mankietów

spinki do mankietów

spinka do mankietu

spinki do mankietów

Węzełki różnokolorowe 

spinki-wezelki-02

Jak nosić spinki do mankietów?

Podchodząc do ich użytkowania, te dobierając do naszego ubioru formalnego, powinny kolorem nawiązywać do klamry od paska u spodni i koloru koperty naszego czasomierza. Do ubioru eleganckiego, używamy spinek surowych, nieprzesadzonych. Zestawiając je z ubiorem luźniejszym, kolor, kształt, materiał jest naszą indywidualna kwestią, po prostu muszą być uzupełnieniem zestawu, nie mogą od niego odbiegać. 

Podsumowanie

Mężczyźni nie mają zbyt wielu możliwości do eksponowania, podkreślania swojego stylu. Spinki do mankietów są z pewnością tym elementem, który idealnie może spełniać tę funkcje. Warto z nich korzystać i posiadać w swojej garderobie przynajmniej jedną koszulę i parę gadżetów do niej pasujących.