5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Męskie fryzury trendy – co roku mamy do czynienia z trendami, nie tylko w modzie męskiej, ale i w innych dziedzinach, które są bardziej lub mniej związane z męskim otoczeniem. Przed przejściem do sedna artykułu warto pamiętać, że są trendy, które utrzymują się dłużej, trwają nawet dwa, czy trzy sezony. Są też trendy bardziej kontrowersyjne, porywcze te są niezwykle wyraziste i impulsywne, lecz tak jak szybko nadchodzą, szybko przemijają. Bycie “trendy”, nie jest niczym złym. Modne kolory, fasony w nadchodzącym sezonie systematycznie są poruszane na blogach, serwisach internetowych. Z trendami mamy też do czynienia biorąc pod lupę męskie fryzury. Jaki styl preferują obecnie mężczyźni i jak to wygląda na tle roku poprzedniego? To wszystko w poniższym materiale. 

Męskie fryzury trendy 2015

Bazując na tym, co było modne w poprzednim sezonie, drastycznych zmian nie powinniśmy się spodziewać. Jednym z kierunków w jakim zmierza męskie fryzjerstwo jest wzrost zamiłowania mężczyzn do coraz dłuższych włosów. W roku 2015 bazą i popularnym stylem był “klasyczny pompadour”, tak też jest i w tym roku. Coraz więcej jednak mężczyzn decyduje się go modyfikować, personalizować. Fryzury są bardziej wyraziste, ekstremalne, czy też egzotyczne. Co można zaobserwować na poniższych zdjęciach.

Jednym z charakterystycznych elementów, który przykuwa uwagę w męskim fryzjerstwie jest podkreślenie przedziałka. Po zaczesaniu włosów na bok, za pomocą trymera bądź maszynki wygalany jest cienki pasek. 

fryzury trendy

Kolejną modyfikacja klasycznego pompadour jest zapuszczenie znacznie dłuższej góry, wygolenie lub ścięcie krótko boków. 

fryzury trendy

Broda a męskie włosy

Przełom roku 2014/2015 to czas mężczyzn z bujnym zarostem. Ciekawym podkreśleniem i kontrastowaniem zarostu na tle włosów jest różnica długości na bokach, a długościom brody. Przykład odzwierciedlający i nawiązujący do mężczyzn lumberseksualnych są poniższe zdjęcia.

męskie fryzury

Włosy długie

Ewolucją powyższych fryzur są dłuższe włosy. Aby nasz pompadour wyglądał dobrze, wizyta u fryzjera średnio wypada raz na trzy tygodnie. Przy takiej długości z jego usług korzystamy zdecydowanie rzadziej, warto jednak pamiętać o regularnej pielęgnacji. W tym przypadku na ich umycie i wysuszenie musimy poświęcić więcej czasu. Na pierwszy rzut oka , dbanie o nie wygląda prościej. Takie środki jak pasta, czy żel nie są koniecznością. Czynności mycia i suszenia zajmują zdecydowanie więcej czasu. 

męskie fryzury

Włosy krótkie

Totalnym przeciwieństwem stylów, które zaprezentowałem powyżej są włosy krótkie. Mycie i układanie nie stanowi tu żadnego problemu. Długość ta jest niezwykle praktyczna, ale czy jest modna? Nie do końca. Zwolenników krótkich fryzur bez problemu możemy spotkać na polskich ulicach, stanowią jednak oni nieliczną grupę. Odnoszę też wrażenie, że jeszcze jakiś czas temu nawet zagorzali zwolennicy tego stylu przerzucili się na coś dłuższego. Mimo to, poniżej prezentacja fryzur obciętych na krótko.

męskie fryzury

Podsumowanie męskie fryzury trendy 2015

Patrząc na to co będzie modne w roku 2015, nie zauważyłem żadnej rewolucji. Popularne męskie fryzury w stylu pompadour, które zdominowały rok poprzedni, ewoluowały. Wynikać to może z kreowaniu większej świadomości, wiedzy i pewności siebie u mężczyzn. Wiemy więcej na ten temat, wiemy w czym nam jest najlepiej. Z pomocą fryzjera wprowadzamy zmiany do naszych fryzur, czyniąc je bardziej indywidualnymi. Rok 2015 to prawdopodobnie podążanie w wyznaczaniu własnego indywidualnego stylu. To jak mężczyźni układają, czy przystrzygają włosy staje się znakiem rozpoznawczym każdego poszczególnego faceta. Na ulicach trudno szukać kilku lub kilkunastu identycznie wyglądających męskich głów, czyli to co było widoczne na początku roku 2014 i za czasów “irokeza”. Stajemy się świadomi mody męskiej i naszych fryzur. Nie chcemy wyglądać jak wszyscy, chcemy wyglądać dobrze jako indywidualne jednostki. Wzorujemy się na gwiazdach, czy innych mężczyznach, ale nie kopiujemy ich fryzur.