5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Kapelusze panama – jest to jeden z męskich atrybutów ubioru, który latem dobrze wygląda zarówno w stylizacjach eleganckich jak i casualowych. Sam kapelusz wywodzi się z Ekwadoru i wytwarzany jest ręcznie z liści palmy ekwadorskiej rosnącej na terenie tego. Jego jakość oceniania jest między innymi na podstawie liczby splotu, które zostały wykonane w procesie produkcji. Kapelusze panama, podobnie jak pozostałe rodzaje kapeluszy, na polskich ulicach wciąż są rzadkim widokiem. Sam jeszcze dwa lata temu nie spodziewałem się, że tego typu okrycie głowy znajdzie się w mojej garderobie – przekonany byłem, że kapelusze mi nie pasują. Dzisiaj noszę je często, szczególnie w słoneczne dni czego przykładem jest poniższy materiał. 

Mój sposób na kapelusze panama

Poniższy zestaw ma luźny charakter, zarówno ze względu na kolorystykę oraz wzory materiałów, z których zostały wykonane rzeczy. Marynarka pochodzi od garnituru, który w sezonie zimowym uszyłem metodą MTM (więcej na ten temat pisałem TUTAJ). Spodnie natomiast kupiłem sezon temu i latem lubię je nosić ze względu na przewiewny materiał. Kolor bawełny, z której zostały wykonane nie należy do standardowych i nie każdy kolor oraz typ butów będzie do nich pasował. Ja postanowiłem połączyć je z loafersami w jasnym kolorze brązu. Buty te pochodzą z internetowego sklepu marki Bexley i znalazły się również na mojej liście niezbędnych rzeczy na lato, które każdy mężczyzna powinien mieć. Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że założyłem je na gołą stopę – niesłusznie! Krótkie skarpetki to kolejna obowiązkowa pozycja na lato i takie też rozwiązanie, w tym przypadku, wybrałem. 

Wybierając skórzany pasek do spodni warto pamiętać, aby dobierać go do koloru butów i koloru paska od zegarka. Dzięki temu cały zestaw będzie spójny i będzie prezentować się zdecydowanie lepiej. 

Słoneczne dni, których latem będzie z pewnością dużo, to dobry moment, aby zdjąć i schować krawat do kieszeni lub do podręcznej torby – szczególnie w luźny piątek. 

kapelusze panama kapelusze panamakapelusze panama kapelusze panama kapelusze panama kapelusze panama

Rzeczy, które prezentuję: 

Kapelusz Panama: WIT

Marynarka: szyta metodą MTM (VanThorn)

Spodnie chino: spodnie kupione w TKmaxx (podobne modele TUTAJ, TUTAJ)

Poszetka: lniana poszetka Dignito (poszetki, które też się sprawdzą w tej stylizacji TUATJ, TUTAJ)

Buty: Są to skórzane loafersy marki Bexley

Zegarek: Zegarek marki HUGO BOSS dostępny jest w salonach i sklepie internetowym BUTIKI SWISS

Niewidzialne skarpetki: krótkie skarpetki pochodzą ze sklepu EM’accessories (koszt 9 zł para)

Koszula: James Button