5.00 avg. rating (100% score) - 3 votes

Dokładnie rok i dwa miesiące temu, wspólnie z Rafałem, Janem i Mateuszem spotkaliśmy się na kawie w centrum Warszawy, aby porozmawiać o modzie. Spotkanie to miało nieformalny charakter i było jedynie namiastką aktualnej odsłony “Warszawy pod krawatem”, której czwarta edycja odbędzie się już 21 maja. Wtedy trudno było mi przewidzieć, co wydarzy się rok później i trudno było mi przewidzieć, ile osób zgromadzą kolejne edycje tego wydarzenia. W tym materiale, chciałbym zabrać was w krótką podróż w czasie i pokazać co działo się na trzech ostatnich spotkaniach pod nazwą “Warszawa pod krawatem”. Jest co oglądać, gdyż każde spotkanie było relacjonowane w formie zdjęć i w formie krótkich filmów, do których linki znajdziecie poniżej. Widać na nich również progres i drogę, od zwykłego spotkania po niezwykłe wydarzenie skupiające mężczyzn dbających nie tylko o wygląd, ale również propagujących określony styl życia. 

Ostatni weekend marca

Przez ostatni rok wydarzyło się dużo, zarówno mój styl i “Warszawa pod krawatem” zmieniła się znacząco. Na pierwszym spotkaniu, w czterech, rozmawialiśmy przy kawie o planach na przyszłość i o polskiej modzie męskiej, która stopniowo wychodziła z cienia mody damskiej. Mężczyźni też zaczynali się nią interesować i też chcieli wyglądać dobrze. Potwierdzała to rosnąca liczba czytelników blogów i magazynów, na których poruszane są kwestie związane z ubiorem i męskim stylem. Główny problem związany z szarością polskich ulic tkwił jednak nie w braku zainteresowania modą – lecz w odwadze, której wielu panom brakuje. Strach przed negatywną reakcją otoczenia tłamsi często pomysły na stylizacje w zarodku. Stąd też rosnące zainteresowanie modą męską, które widać w Internecie nie przekłada się na styl polskiej ulicy. 

Po wypiciu kawy i poruszeniu kilku kwestii związanych nie tylko z modą, nasze spotkanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem – tradycja ta kultywowana jest do dziś.

Link do filmu z wydarzenia TUTAJ 

wpk albertwpk albert wpk albert

Zdjęcia wykonał: Rafał Chobot

“Warszawa pod krawatem” –  wersja 02

Pierwsza edycja “WPK” miała swój motyw przewodni, podobnie było podczas drugiej edycji. Tym razem, elementem przewodnim wydarzenia były jasne spodnie – najlepiej białe. Kierunek ten został wybrany nieprzypadkowo, gdyż nic tak nie kojarzy się z letnim stylem, jak jasne kolory. Na spotkaniu okazało się, że nie tylko spodnie mieliśmy podobne, ale też marynarki. Większość panów, którzy wzięli udział w drugiej odsłonie “Warszawy pod krawatem” założyło granatowe blezery, które z białymi spodniami prezentowały się bardzo dobrze. 

warszawa pod krawatem warszawa pod krawatem warszawa pod krawatemwarszawa pod krawatemwarszawa pod krawatemwarszawa pod krawatem

Zdjęcia wykonała: Katarzyna Purchalak

Pierwsza jesienna odsłona “Warszawy pod krawatem”

Trzecia edycja “Warszawy pod krawatem”, podobnie jak druga, miała miejsce w urokliwej Galerii Freta. Mimo tego samego miejsca, różnica między pierwszą a drugą edycją była znacząca. Głównie za sprawą liczby uczestników, tym razem, grupa liczyła trzydzieści osiem osób i towarzyszyły nam kobiety. Nawiązując do nazwy wydarzenie, na uczestników czekała niespodzianka – konkurs na najlepiej zawiązany krawat. Zwycięzcą, i tym samym pierwszym “mistrzem eleganckiego węzła” okazał się Marek, który na co dzień prowadzi również bloga Pin Collar. Tytuł oczywiście mu przyznany funkcjonuje do następnej edycji “WPK”, na której wybierzemy nowego “mistrza eleganckiego węzła”.

Link do filmu z wydarzenia TUTAJ

Pod krawatem Pod krawatem Pod Krawatem krawatem pod krawatem krawatem

Zdjęcia wykonała: Katarzyna Purchalak

“Warszawa pod krawatem 04” – zapowiedź

Powyższy tekst powstał nie bez powodu, już w najbliższą sobotę, 21 maja odbędzie się czwarta edycja wydarzenia pod nazwą “Warszawa pod krawatem”. Na tle poprzednich, najbliższa edycja “WPK” prezentuje się imponująco, zarówno pod względem zgłoszonej liczby uczestników oraz ze względu na harmonogram wydarzenia i naszych prelegentów. 

Gościem specjalnym, czwartej edycji “Warszawy pod krawatem”, jest sam Luca Rubinacci. Jest on jedną z najlepiej rozpoznawalnych postaci włoskiego świata mody i współtwórcą sukcesu rodzinnej firmy Rubinacci, specjalizującej się w wytwarzaniu luksusowej odzieży (głównie męskiej, ale od pewnego czasu także damskiej) i szyciu na miarę.

Drugim gościem, który podczas naszego wydarzenia będzie miał swoją prelekcję, będzie Andrzej Olender. Jest on jedynym z nielicznych w Polsce rzemieślnikiem-artystą, specjalizującym się w ręcznym malowaniu (tzw. patynowaniu) butów i innych wyrobów skórzanych.

Harmonogram wydarzenia prezentuje się następująco: 

  • 12.00 – rozpoczęcie spotkania;
  • 12.15 – powitanie, informacja o konkursach dla uczestników i przedstawienie składów jury;
  • 12.30 – prezentacja nowej, prestiżowej linii garniturów marki Próchnik
  • 12.45 – rozmowy kuluarowe, wspólne zdjęcia;
  • 13.00 – prezentacja Andrzeja Olender na temat patynowania butów;
  • 13.30 – film i prezentacja Luki Rubinacciego (w języku angielskim)
  • 15.15 – ogłoszenie wyników konkursów, wręczenie nagród;
  • 15.40 – pozowanie do wspólnego zdjęcia;
  • 16.00 – zakończenie.

Oczywiście zapraszam wszystkich tych, którzy nie będą mogli zjawić się na “WPK” do śledzenia naszych kanałów w socialu, tam na bieżąco będę starał się wrzucać zdjęcia z “Warszawy pod krawatem 04”

Instagram – @podkrawatem

Facebook – www.facebook.com/PodKrawatemcom

Fotorelacja z czwartej edycji “Warszawy pod krawatem” wkrótce na blogu…

Partnerem wiodącym 4 edycji “Warszawy pod krawatem” jest: 

LOGO PROCHNIK KOLOR-01

Partnerzy: 

logo EM - Mens Accessories_FINAL

12991053_541441712684664_7203988091750120735_nnonchalant

woolet