5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Wysokie temperatury latem mają bezpośrednie przełożenie na zmianę stylu polskich mężczyzn. Ciepłe ubrania zrzucane są na rzecz tych lżejszych, które wpływają na większy komfort w tym okresie. Jest to moja ulubiona pora roku i jak to było w tamtym sezonie, i tym razem postanowiłem zrobić przegląd rzeczy na lato, które powinny znaleźć się w garderobie każdego, stylowego mężczyzny. W tym materiale, postanowiłem podrzucić również kilka propozycji z linkami do sklepów internetowych, które moim zdanie, zasługują na uwagę. Lista została podzielona na osiem kategorii, w których znajdują się moje propozycje rzeczy na lato. 

Rzeczy na lato – buty

Buty są podstawą każdej stylizacji. W zależności od pogody czy pory roku różnią się konstrukcją lub sposobem noszenia. Latem, warto stawiać na półbuty w jasnych kolorach, sneakersy lub loafersy. Te ostatnie, stylowo wyglądają, gdy nosi się je na krótką skarpetkę. Poniżej przedstawiam kilka moich propozycji butów na lato w różnym przedziale cenowych:

rzeczy na lato

Jasne spodnie

Jedne białe lub jasne spodnie to zdecydowanie za mało. Dlatego latem w mojej garderobie często znajduje się kilka par jasnych spodni. O tej porze roku noszę je bardzo często i stanowią mocną pozycję w mojej garderobie. Łatwo je łączyć z ubraniami w innych kolorach. 

rzeczy na lato

Koszulka polo

Eleganckie szorty

Wiele się mówi o elegancji czy o spodniach na lato z długimi nogawkami. Zauważyłem pewną zależność, z czasem, mężczyźni noszą szorty coraz rzadziej lub rezygnują z nich całkowicie. Są śmiałkowie, którzy zakładają je nawet w zestawach z eleganckimi butami. Może nie na pierwszym miejscu, ale muszą się znaleźć na mojej liście obowiązkowych, męskich rzeczy na lato. Nic bowiem mi się tak mocno nie kojarzy z plażą jak szorty, błękitna koszula i mokasyny. 

Lekkie Płaszcze

Nawet latem zdarzają się chłodniejsze dni czy wieczory. Zmiany pogody i deszcz skłaniają do noszenia płaszczy. Stąd też poniżej mojej propozycje, które powinny sprawdzić się latem: 

Okulary przeciwsłoneczne

Lekkie marynarki

Jeśli jesteś zwolennikiem męskiej elegancji lub po prostu lubisz marynarki, które nosisz w każdej sytuacji. Warto wyposażyć się latem w przynajmniej jedną, możliwie uniwersalną marynarkę, wykonaną z lekkiego materiału.  Letnie marynarki powinny mieć również odpowiednią konstrukcję, najlepiej jak będą wykonane na pół podszewce. 

Rzeczy na lato – dodatki

Każda stylizacja, niezależnie od pory roku, powinna być wykończona odpowiednimi dodatkami. Jedwabne poszetki w jasnych kolorach warto łączyć z lekkimi krawatami. Latem, zamiast wysokich skarpet do butów, można założyć niewidzialne skarpetki, odsłaniając tym samym kostki. Poniżej kilka moich propozycji, które powinny znaleźć się w męskiej garderobie latem:

rzeczy na lato