5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Partnerem wpisu jest firma Adam Feliks Próchnik

Z początkiem marca mieliśmy do czynienia z nadejściem meteorologicznej wiosny. Wraz ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi możemy obserwować również zmiany jakie zachodzą w kolekcjach rodzimych jak i zagranicznych marek, które specjalizują się w projektowaniu i sprzedaży męskiej odzieży. W tym materiale, chciałbym zaprezentować – między innymi – efekty części stylizacji, które wspólnie z Janem Adamskim i Rafałem Przetakiem przygotowaliśmy do nowej, wiosenno-letniej kolekcji marki Próchnik, która nosi nazwę “Pitt Line”. Nazwa kolekcji została wybrana nieprzypadkowo. Nawiązuje ona do włoskiego stylu, który był motywem przewodnim podczas prowadzonych dużo wcześniej prac nad projektami. 

Zaangażowanie mojej osoby do tego typu projektu było dla mnie całkiem nowym doświadczeniem. Mimo początkowego stresu, po zapoznaniu się z asortymentem letniej kolekcji marki Próchnik, pomysły na lookbookowe stylizacje szybko pojawiły się w mojej głowie. Praca nad prezentacją nowej kolekcji trwała dwa dni, w tym czasie, wspólnie z Janem i Rafałem przygotowaliśmy ponad sześćdziesiąt stylizacji. Z częścią z nich, przedpremierowo, możecie zapoznać się już w tym materiale. Niebawem, zaprezentowane poniżej produkty będą dostępne na stronie internetowego sklepu marki Próchnik – o czym z pewnością was poinformuję. 

DSC_2484IMG_7457IMG_7370IMG_7704 

Przegląd kolekcji wiosna/lato 2016 – Próchnik

Różnica między letnimi a zimowymi ubraniami jest znacząca. Rzeczy, które nosimy latem powinny charakteryzować się lżejszą konstrukcją i powinny być w jasnych kolorach. Dodatkowo, przed zakupem, warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału z którego zostały wykonane ubrania. Len, bawełna czy mieszanki wełny i lnu to typowe, wiosenno-letnie rozwiązania, na które warto stawiać. Przygotowując stylizacje prezentujące marynarki, garnitury czy płaszcze z nowej kolekcji marki Prochnik, dobierając do nich spodnie czy dodatki, wybierałem te w jasnych kolorach, dzięki temu zestawy nawiązują do lata. 

Marynarki 

Podczas przygotowań, z tygodniowym wyprzedzeniem, miałem możliwość zapoznania się z asortymentem jaki marka Próchnik przygotowała dla swoich klientów na wiosenno-letni okres. Moją uwagę, w pierwszej kolejności, przykuły marynarki dwurzędowe w jasnych kolorach. Jest to ciekawy kierunek, gdyż do tej pory, polskie marki do dwurzędówek podchodziły z dystansem i w swoich kolekcjach miały jedynie pojedyncze sztuki. Przełamanie dotychczasowego kierunku może okazać się dobrym krokiem i może wypełnić dotychczasową lukę na ten asortyment – jaka moim zdaniem powstała. 

Oczywiście, aby letnia garderoba każdego eleganta była kompletna, nie może w niej zabraknąć marynarek jednorzędowych w klasycznym odcieniu granatu. W letniej kolekcji marki Adam Feliks Próchnik, takie też się znajdują. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na klapy tych marynarek, te mają szerokość, która współgra z panującymi obecnie trendami – co mnie bardzo cieszy. 

marynarka rzędy marynarka różowa

klapy

marynarka granatowa

marynarka jednorzędowa   Adam Feliks Próchnik marynarka marynarka

Płaszcze/kurtki

W okresie wiosennym czy też wczesną jesienią w garderobie mężczyzn niezbędne są również płaszcze. Ze względu na temperatury, które są znacznie wyższe niż zimą, płaszcze te powinny mieć lżejszą konstrukcję i powinny być wykonane z innego materiału. Popularnym w tym okresie wierzchnim okryciem dla mężczyzn – jest trencz. Ze względu na uniwersalny charakter, można go nosić zarówno do zestawów formalnych oraz casualowych. Kując go, warto zwrócić uwagę na jego długość – płaszcz powinien zakrywać w całości marynarkę. Obecnie modne są długie płaszcze, które kończą się nad linią kolan. Poniżej wybrane modele płaszczy i kurtek z nowej kolekcji marki Próchnik. 

   plaszcz

Link do płaszcza TUTAJ

 dżinsy  Adam Feliks Próchnik

Adam Feliks Próchnik

Partner wpisu: Adam Feliks Próchnik