5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Oscary 2017 – 8 najlepiej ubranych mężczyzn.

Oscary

Ceremonia wręczenia Oscarów już za nami. Podobnie, jak to miało miejsce w roku ubiegłym, również na tegorocznej gali nie obyło się bez wpadek. Pierwotnie, nagrodę za najlepszy film odebrał musical „La La Land”. Jak się później okazało – niesłusznie. Na szczęście, wpadkę wykryto na czas, a nagrodę przekazano we właściwe ręce. Czy było to zamierzone działanie? Trudno powiedzieć. Wiadomo jednak, że o zaistniałej sytuacji oraz o zwycięzcy, dzisiaj piszą wszystkie media.

Nawiązując do wspomnianej organizacyjnej wpadki, warto również przyjrzeć się wpadkom, jakie miały miejsce przed galą, na czerwonym dywanie. Nie ukrywajmy, to do kogo trafią Oscary jest ważne, ale równie ważne jest też to – w co gwiazdy na ceremonii wręczenia wspomnianych statuetek są ubrane. 

Poniżej, podrzucam moją subiektywną listę najlepiej ubranych mężczyzn z ceremonii wręczenia Oscarów oraz krótki komentarz do każdego zestawu:

1. Do grona – według mnie – najlepiej ubranych mężczyzn na tegorocznej ceremonii rozdania Oscarów z pewnością trzeba zaliczyć Lucasa Hedgesa. Aktor miał na sobie jednorzędowy smoking, który leżał na nim bardzo dobrze. Marynarka jest odpowiedniej długości, rękawy i spodnie również – warto zwrócić uwagę na precyzyjnie złożoną poszetkę.

Niestety, nie obyło się bez wpadek. Patki kieszeni w marynarce smokingowej powinny być schowane do środka – brakuje również pasa smokingowego, który powinien maskować koszulę, którą widać poniżej guzika marynarki. Niemniej jednak, Lucas Hedges prezentuje się bardzo dobrze i z pewnością zasługuje na wyróżnienie. Oscary

2. Kolejną osobą, która zasługuje na wyróżnienie jest Armie Hammer. Jednorzędowy smoking Toma Forda z klapami szalowymi o ciekawej fakturze prezentuje się bardzo dobrze. Marynarka ma odpowiednie proporcje a spodnie są odpowiedniej długości. Minusem jest brak białej poszetki w brustaszy oraz brak pasa smokingowego – można to dostrzec na zdjęciu poniżej.

3. Podobnie, jak Lucas Hedges, na jednorzędowy smoking z klapami frakowymi postawił również Andrew Garfield. Poniższy zestaw prezentuję się również bardzo dobrze i również zasługuje na wyróżnienie. Minimalnej korekty wymagają jednak rękawy koszuli – te, powinny być o jeden bądź półtora centymetra krótsze.

4. Jeremy Renner jest kolejnym, dobrze ubranym aktorem, na tegorocznej gali Oscarowej. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że jako jedyny na tej liście, prezentuje się w smokingu trzyczęściowym. Nie jest jednak jedynym mężczyzną z tej listy, który nie zaliczył ubraniowej wpadki. Poszetka, w tym przypadku, powinna być złożona w prostokąt. Buty, które ma na sobie Jeremy – to lakierowane derby, a powinny to być oksfordy.

5. Justin Timberlake, znany jest z dobrego gustu. Aktor i piosenkarz, wielokrotnie udowadniał, że nie brak mu wyczucia stylu. Również na tegorocznej ceremonii wręczenia Oscarów wypadł bardzo dobrze. Jednorzędowy smoking od Toma Forda ma ciekawą fakturę i zachowane proporcje. Ładnie zawiązana mucha, odpowiednie buty i spodnie odpowiedniej długości. W oczy jednak rzuca się zbyt ciasny rękaw marynarki na przedramieniu i spodnie bez lampasów.

6. Dev Petel, na ceremonię wręczenia Oscarów, jako jeden z niewielu mężczyzn, przyszedł w smokingu tropikalnym. Jest to jednak wybór kontrowersyjny – mamy przecież zimę! Mimo to smoking prezentował się dobrze, ale również i w tym zestawie – są modowe wpadki. Patki kieszeni powinny być schowane do środka (choć na białym tle nie rzucają się aż tak w oczy), brakuje poszetki w brustaszy, a koszula ma za krótkie rękawy. Wygląda też na to, że Dev założył kolorowe skarpetki!

7. Jon Legend na galę wręczenia Oskarów przyszedł w jednorzędowym smokingu. Cały zestaw prezentuje się dobrze, spodnie mają lampasy i są odpowiedniej długości, koszula jest odpowiednia, buty również. Mogło być zdecydowanie lepiej, gdyby Jon nie popełnił kilku błędów. Marynarka i koszula mają za długie rękawy, patki kieszeni powinny być schowane do środka – w brustaszy brakuje poszetki. 

https://www.instagram.com/p/BRByVsOg4hu/

8. Keith Urban u boku Nicole Kidman prezentował się również bardzo dobrze. Keith miał na sobie klasyczny smoking z klapami frakowymi, odpowiednio dobraną koszulę i muchę. Rzucają się jednak w oczy pewne niedociągnięcia, po korekcie których, zestaw prezentowałby się jeszcze lepiej. Jedną z modowych wpadek, która mocno rzuca się w oczy – to za długie spodnie. Do smokingu nie zakłada się również bransoletek, które można dostrzec na lewym nadgarstku. Podobnie, jak w kilku poprzednich zestawach, brakuje mi również białej poszetki w brustaszy. Zestaw jednak prezentuje się przyzwoicie i zasługuje na wyróżnienie. 

Oscary 2017