Marynarka i spodnie – zestaw garniturowy

7 42

Marynarka i spodnie – w jednym wpisie, który pojawił się dwa tygodnie temu na blogu, przedstawiłem zestaw z niebieską marynarką oraz sportowymi butami i jasnymi spodniami. Była to marynarka pożyczona od garnituru, który jakiś czas temu znalazł się w mojej szafie. W tym materiale, nie czekając do lata, postanowiłem zaprezentować go w całej okazałości. 

Garnitur jest wykonany z lekkiej tkaniny, która składa się z lnu i wełny ( 45 % lnu i 55 % wełny). Dużą zaletą tej mieszanki jest odporność na gniecenia, co w przypadku garniturów z czystego lnu jest normą. Oczywiście wspomniane marszczenia, szczególnie latem, mają swój urok, ale jednocześnie obniżają formalność zestawu. W tym przypadku, mimo kilku godzin, które spędziłem w tym garniturze na koniec dnia prezentował się nieźle.  

marynarka marynarka marynarka

Dodatki

Do mojego zestawu postanowiłem wykorzystać żółty, wykonany z jedwabiu,  krawat w niebieskie grochy, które prawie idealnie zgrywają się z barwą garnituru. Rant jedwabnej poszetki nawiązuje do koloru krawata, a jej niebieskie odcienie współgrają z kolorem błękitnej koszuli, która posiada włoski kołnierzyk. W związku z tym, że pogoda w kwietniu jest zmienna i w chwili wykonywania sesji nie było gorąco, dodatkowo założyłem uszytą miesiąc temu jednorzędową kamizelkę. Została wykona z czystej wełny. 

marynarkamarynarkamarynarka

Buty

Są to loafersy i pochodzą ze sklepu Bexley. Buty te zaliczam do najpopularniejszych modeli, które każdy elegant, szczególnie latem, powinien mieć w swojej szafie. Zaprezentowane obuwie nosze już drugi sezon i obecnie nie wyobrażam sobie bez nich mojej garderoby. Podobno czarne loafersy są trudne w łączeniu z zestawami letnimi i lepiej, w tym okresie, prezentują się loafersy w odcieniach brązu. Ja tak nie uważam, czego przykładem jest niebieski zestaw, który zaprezentowałem w tym materiale. 

marynarka marynarka

Rzeczy, które prezentuje:

Poszetka: jedwabna poszetka z ręcznie obszywanym rantem EleganckiPan.com

Krawat: J. Ploenes

Garnitur: Suit Supply 

Buty: Loefersy pochodzą ze sklepu Bexley.com

Zegarek: HUGO BOSS pochodzi ze sklepu internetowego SWISS

Kamizelka: była szyta na miarę 

Zdjęcia wykonała: Katarzyna Purchalak

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes