5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Kurtka dżinsowa – pierwszy raz założyłem ją osiem lat temu i do dziś jest jedną z obowiązkowych pozycji w mojej garderobie. Mój styl, przez te osiem lat zmieniał się i ewoluował wiele razy, kurtkę dżinsową, w tym czasie, zmieniłem tylko raz. Pierwsza, kupiona w sieciówce służyła mi przez cztery lata i miałbym ją dłużej, gdyby nie moje roztargnienie. Drugą kupiłem na przedostatnim roku studiów i noszę ją do dziś – nie zawsze w zestawach casualowych. Czasem, w chłodniejsze dni, zakładam ją również do zestawów smart casualowych z koszulą, jedwabnym krawatem, spodniami chino i eleganckimi butami. 

Mój sposób na kurtkę dżinsową

Na blogu często prezentuje eleganckie stylizacje z wykorzystaniem marynarek, które z krawatami tworzą spójną całość. Postanowiłem przełamać dotychczasowy schemat i w tym materiale, jedwabny krawat osadziłem w towarzystwie kurtki dżinsowej. Zestaw jeszcze nie pojawił się na blogu a już wzbudził u jednego z czytelników konsternację po tym, jak wrzuciłem zdjęcie zapowiadające wpis na fanpage. Powodem tego stanu rzeczy okazała się lniana poszetka z ręcznie obszywanym rantem włożona do kieszonki piersiowej kurtki. Z pewnością nie jest to oczywiste połączenie. Czy zatem noszenie jej w taki sposób jest błędem? Otóż nie! Zestaw nie wyglądałby źle bez niej, ale z poszetką wygląda jeszcze lepiej. 

Do poniższego zestawu postanowiłem założyć spodnie chino, które już wcześniej pojawiły się na blogu. Spodnie te wykonane są z bawełny i posiadają mankiety, które w ostatnim czasie przechodzą swój renesans. Ich kolor dobrze współgra z kolorem kurtki i kolorem koszuli, która posiada włoski kołnierzyk.

kurtka dzinsowa krawatkurtka dżinsowakurtka dżinsowakurtka dżinsowa

Buty monki

Buty, które wykorzystałem w tej stylizacji pochodzą z asortymentu internetowego sklepu – Partenope. W sklepie tym znajdziecie również monki z jedną klamrą, które są mniej popularne, ale również prezentują się stylowo. Buty wykonane zostały metodą Blake i mają skórzaną podeszwę. Kusiło mnie, aby założyć do nich krótkie stopki, ale pogoda jeszcze nie sprzyjała i założyłem skarpetki w żółte romby. 

kurtka dżinsowa kurtka dżinsowa

Rzeczy, które prezentuje: 

Kurtka dżinsowa: BIG STAR

Buty monki: Partenope

Lniana poszetka: no name (podobne znajdziecie TUTAJ)

Skarpety: Happy Socks 

Spodnie: no name

Koszula: Baxley

Jedwabny Krawat: Altea

Zegarek: HUGO BOSS dostępny w sklepach SWISS