5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Jakiś czas temu na blogu pojawił się wpis, w którym odniosłem się do trendów z jakimi będziemy mieli do czynienia tego lata. Jest jeszcze jedna ważna kwestia, którą można zaliczyć do tej grupy, ale to zjawisko w modzie męskiej na polskich ulicach powinno zagościć na dłużej. Letnie buty bez skarpet będą tematem przewodnim poniższego materiału. Niezwykle popularne połączenie na włoskich ulicach, nieśmiało wkrada się do polskiej mody. Nie mówimy tu tylko o mokasynach, loafersach, czy butach żeglarskich – grono butów, które możemy nosić bez skarpetek jest znacznie szersze. Są sceptycy, którzy nieustannie, co roku drążąc ten temat poruszają kwestie wygody i higieny, mężczyźni należący do tej grupy, też nie są na straconej pozycji. Dlaczego warto nosić latem buty bez skarpet? Kiedy takich rozwiązań nie stosować? Wszystko co warto wiedzieć wraz z moją propozycją odnoszącą się do tego zagadnienia w poniższym materiale. 

Buty bez skarpet.Dlaczego je tak nosimy? 

Buty bez skarpet to iście letnie rozwiązanie. Upały jakie nam towarzyszą w tym okresie skłaniają nas do okrajania naszego zestawu z każdego niepotrzebnego skrawka materiału, który może obniżać komfort – mowa oczywiście o poceniu. Ma być lekko, przewiewnie i wygodnie, a cały zestaw ma nie stracić na atrakcyjności. Włosi nie od dzisiaj znają zalety tego typu noszenia obuwia, my dopiero zaczynamy powoli te zalety dostrzegać i wcielać w życie. Osobiście jestem zwolennikiem noszenia latem butów “bez skarpet”, ale nie do końca. Lubię komfort, a takie rozwiązanie w pełni mi tego nie gwarantuje. Jeśli wyskakuję do sklepu po bułki, szybki spacer – noszenie sneakersów, loafersów na gołą stopę jest dla mnie jak najbardziej do przyjęcia. Na dłuższą metę nie jest już aż tak różowo. Jeśli macie podobne odczucia do moich, warto wyposażyć się w “invisible socks”, czyli niewidzialne skarpetki, które w całości chowają się w naszych butach po ich założeniu. 

Jakie Buty nosimy bez skarpet? 

Podstawową grupą obuwia, która jest noszona bez skarpet to przede wszystkim mokasyny, loafersy czy buty żeglarskie. Czyli buty, które mocno kojarzą się nam z latem, plażą i słońcem. Nie oznacza to wcale, że nie możemy nosić na skarpety o czym wielu polskich mężczyzn nie wie. Jedyną grupą butów, które kompletnie nie pasują w zestawieniu ze skarpetkami są mokasyny. Całość prezentuje się ciekawie z dodatkowo podwiniętymi nogawkami za kostki. 

buty bez skarpet

Drugą ważną kwestią wartą uwagi jest noszenie innych butów niż te, które wymieniłem wyżej bez skarpet. Takie połączenia, też są modne i też wyglądają dobrze. Aby ukazać jak to wygląda w praktyce sam postanowiłem skomponować zestaw z wykorzystaniem monków – poniżej moja propozycja. 

buty bez skarpet

buty bez skarpet

buty bez skarpet

buty bez skarpet

buty bez skarpet

buty bez skarpet

buty bez skarpet

buty bez skarpet

buty bez skarpet

Rzeczy, które prezentuje: buty: Yanko dostępne na Patine.pl, spodnie H&M, koszula: Montego, marynarka: Gagliardi, krawat: Monti, poszetka: Dignito

Higiena i wygoda

Noszenie naszych mokasynów, monków czy loafersów bez skarpet latem ma swoje plusy i minusy. W zależności, czy buty nosimy krótko lub długo, odczucia mogą być różne. W pierwszym przypadku nie ma żadnych przeciwwskazań, w drugim już pojawiają się pewne wątpliwości. Ci z Was, którzy podjęli wyzwanie, zrzucili skarpety nosząc swoje buty przez pół dnia z pewnością wiedzą o czym mowa. Pot, nieprzyjemny zapach oraz odparzenia jakie się pojawiają skutecznie nas zniechęcają do stosowania takich rozwiązań. Warto więc wyposażyć się w odpowiednie skarpetki. Mowa oczywiście o “invisible socks”, są one na tyle krótkie, że nie widać ich z kopyta naszego buta, co z kolei wygląda jakbyśmy mieli gołe stopy, jednocześnie nie rezygnujemy z komfortu. 

buty bez skarpet

buty bez skarpet

buty bez skarpet

Buty bez skarpet – ściągawka!

buty bez skarpet

Podsumowanie

Lato to świetny czas, aby wrzucić na luz. Buty bez skarpetek lub z tymi niewidzialnymi w połączeniu z lekkim zestawem będą wyglądać niezwykle szykownie. Dodatkowo po co mamy dokładać kolejną warstwę materiału, która będzie nam odbierała komfort przepływu powietrza. Warto jednak pamiętać, że to rozwiązanie nie zawsze będzie odpowiednie. Rozmowa kwalifikacyjna, ślub czy zwykły dzień w pracy nie są odpowiednią okazją na takie połączenia. Ja jestem zwolennikiem lekkości i włoskiego stylu, często stawiam na rozwiązania jakie przedstawiłem na przykładzie mojej stylizacji. Bez skarpet nosimy nie tylko loafersy, mokasyny czy buty żeglarskie, ale również mogą to być monki, brogsy a nawet buty derby. 

Partnerem wpisu jest sklep internetowy:  Patine.pl