Marynarka w kratę latem – 3 sposoby jej noszenia

0 687

Marynarka w kratę latem to jedna z tych pozycji w mojej garderobie, których nie może u mnie zabraknąć. Dlaczego? Powodów jest wiele, ale głównym jest jej wszechstronność. To taki agent do zadań specjalnych męskiej garderoby. Jeśli chcesz się wyróżnić, zakładasz marynarkę w kratę. Jeśli chcesz mieć garnitur na wiele okazji wybierasz kraciasty zestaw – proste! 

O jej zaletach można by rozpisywać się godzinami. W tym materiale postanowiłem zaprezentować Wam trzy propozycje, w których główną rolę ogrywa kraciasty blezer. Począwszy od garnituru, a skończywszy na zestawie chinosy i marynarka.

Marynarka i spodnie w kratę – garnitur

Garnitur w kratę pod kątem zastosowania plasuje się wyżej w hierarchii niż garnitur w prążek. Ciężko jest bowiem dekompletować tradycyjny power suit. Inaczej jest natomiast z kratą. Możliwości noszenia poniższych garniturów jest wiele. Należy jednak pamiętać, że taki zestaw nie może być zbyt krzykliwy. Odpowiedni garnitur w kratę z pewnością wykorzystasz na spotkanie biznesowe, jako zestaw na co dzień czy nawet jako zestaw na ślub. Poniżej przykłady stonowanych garniturów w kratę, które charakteryzują się szerokim wachlarzem wykorzystania.

Zarówno pierwszy, jak i drugi zestaw można dekompletować. Można również z powodzeniem nosić je razem. Wszystko zależy od waszych preferencji i wyobraźni.

Nie polecam łączenia marynarki w kratę ze spodniami w kratę w innym kolorze. Takie połączenia nie wyglądają dobrze – a przynajmniej w większości.

Garnitury z oferty: Suitsupply.com

Marynarka w kratę i jasne spodnie

Marynarkę, którą widzicie na poniższym zdjęciu z pewnością już znacie. Zestaw jasne spodnie i ciemniejsza góra to klasyka. Jest to bezpieczne połączenie i znajduje zastosowanie przy wielu okazjach. Jeśli zaczynasz swoją przygodę z modą męską, to oprócz granatowego garnituru w swojej garderobie powinieneś mieć spodnie i marynarkę do zestawów koordynowanych. Spodnie w kolorze szarym lub beżowym i granatowa marynarka będzie dobrym wyborem. Z czasem natomiast, klasyczny blezer można zastąpić kraciasta marynarką – bądź na odwrót.

Marynarka: Próchnik, Spodnie: 4GentllemanKoszula: Mango, Buty: Patine.pl

Jasna marynarka w kratę latem i ciemne spodnie

Ostatnią moja propozycją wykorzystania marynarki w kratę latem jest połączenie jasnej kraciastej marynarki i ciemnych spodni. Jest to mniej popularne zestawienie, ale wygląda równie dobrze. Zastosowanie jaśniejszej góry i ciemniejszego dołu powinno przypaść do gustu mężczyznom o większych gabarytach. Takie odwrócenie kolorów wysmukla sylwetkę i wizualnie sprawia, że wyglądamy lżej.

Marynarka i spodnie z poniższego zestawu pochodzą z aktualnej kolekcji marki Recman. Jest to Polska firma, która prężnie rozwija swoją działalność na naszym rodzimym rynku. Osobiście pierwszy raz styczność z asortymentem tej firmy miałem ponad pięć lat temu. Wtedy to poszukując dla siebie wpinek do butonierki, poprzez stronę internetową, trafiłem do salonu Recmana w Radomiu. Kolejnym ważnym elementem prezentowanej stylizacji jest koszula, która pochodzi z asortymentu mojego sklepu 4Gentleman. Koniakowe brogsy natomiast możecie znaleźć na stronie Patine.pl.

kratę latem kratę latem kratę latem kratę latem

Rzeczy, które prezentuję: Marynarka/Spodnie: Recman.pl, Koszula: 4gentleman, Buty: Patine.pl, Zegarek: Atlantic

Zdjęcia wykonał: Albert Demidziuk 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes