Klasyczne szorty. Z czym je nosić?

0 1 385

Klasyczne szorty to jedna z obowiązkowych pozycji w letniej męskiej garderobie. Można nosić je zarówno do zestawów codziennych, z koszulką polo oraz trampkami, jak również z koszulą i krawatem. Wszystko zależy od okazji czy sytuacji lub upodobań mężczyzn je noszących. W tym materiale, nawiązując do wysokich temperatur z którymi w ostatnich dniach się zmagamy, postanowiłem poruszyć temat letnich zestawów na bazie klasycznych szortów. Oczywiście, szorty szortom nie są równe, i nie każde są uniwersalne oraz nie każde są do wszystkiego. Są spodenki na plażę, wykonane z poliestru o innych właściwościach i o innym przeznaczeniu. Są również spodenki wykonane z bawełny czy lnu, zaprasowane w kant lub nie, noszone na co dzień w zestawach z koszulą a nawet krawatem. Tak jak pierwsze spodenki trudno zaliczyć do uniwersalnych, gdyż są przeznaczone wyłącznie na plażę, tak sorty z bawełny czy lnu o odpowiedniej długości i kroju mogą być bazą wielu letnich zestawów. 

Cechy klasycznych szortów

Wybierając odpowiednie szorty na lato, warto pamiętać, aby posiadały konkretne cechy. Klasyczne i uniwersalne szorty powinny być odpowiedniej długości, powinny być wykonane z bawełny lub lnu oraz powinny mieć odpowiedni krój. Długie i szerokie szorty nie będą się prezentować dobrze.

Z czym nosić klasyczne szorty?

Jeśli posiadasz odpowiednią parę szortów, możliwości łączenia ich z ubiorem casualowym i eleganckim jest naprawdę dużo. Poniżej przedstawiam przykłady rzeczy, z którymi klasyczne szorty będą wyglądać dobrze. 

Koszule, jedna z moich ulubionych rzeczy w męskiej garderobie. Pasują nie tylko do zestawów eleganckich, garniturowych, ale również do zestawów letnich. Koszule do szortów nie mogą być klasyczne. Ważne jest, aby były wykonane z odpowiedniego materiału! Poniżej, przedstawiam przykłady trzech koszul z asortymentu marki Esprit, które będą dobrze łączyć się z krótkimi spodniami. Firma specjalizuje się w projektowaniu i sprzedaży odzieży nie tylko dla mężczyzn. 

klasyczne szorty

Zamiast koszuli, szorty można również nosić z koszulką polo czy zwykłym klasycznym t-shirtem. Wszystko zależy od upodobań. Poniżej podrzucam przykładowe modele. Pierwszą koszulkę polo od lewej znajdziecie w sklepie internetowym marki Esprit. Pozostałe dwie koszulki polo pochodzą natomiast z letniej kolekcji marki Suit Supply

Oczywiście żaden zestaw nie będzie kompletny bez odpowiednich akcesoriów czy butów. W zestawach z szortami możemy nosić zarówno trampki, loafersy czy sneakersy. Ważne, aby pasowały i zgrywały się z całością. Do klasycznych szortów nie nosimy sandałów czy japonek. Poniżej przykładowe modele butów, które będą pasować do krótkich spodni. Od lewej, pierwszy i drugi model pochodzi z asortymentu marki Esprit. Trzeci model natomiast pochodzi ze sklepu internetowego Patine.  

Jeszcze dwa czy trzy lata temu, byłem zwolennikiem wyłącznie długich spodni, nawet, gdy temperatura na dworze sięgała trzydziestu stopni. Jednak z czasem, a dokładnie rok temu, postanowiłem się przełamać. Był to bardzo dobry ruch. Dzisiaj trudno jest mi sobie wyobrazić, aby w upalnym dniu nie wskoczyć w moją ulubioną parę szortów. 

W pierwszym zestawie, który oparty jest na szortach marki Ralph Lauren, postanowiłem wykorzystać białą koszulę wykonaną z materiału o otwartym splocie (koszula również z asortymentu marki Ralph Lauren). Oczywiście nie jest ona niezastąpiona. Z tym kolorem „krótkich spodni” możecie również wykorzystać koszule w kolorze błękitnym, granatowym czy nawet koszule we wzory. Ważne, aby zestaw był spójny a wykorzystana koszula była wykonana z odpowiedniego materiału. Aktualnie na rynku nie ma problemu z ich dostępnością. Letnie koszule w przystępnej cenie dostępne są zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych takich marek, jak: Esprit, Suit Supply, Vistula, Bytom czy Gant

W poniższym zestawie zrezygnowałem również ze sportowych butów na rzecz loafersów w jasnobrązowym kolorze. Buty posiadam już drugi sezon i jestem z nich zadowolony, pochodzą one z asortymentu marki Bexley

Drugi zestaw ma charakter bardziej „oficjalny”. Oczywiście nazwałem go tak z lekkim przymrużeniem oka. Szorty z pierwszego zestawu połączyłem z koszulą, krawatem oraz kamizelką. Całość – według mnie – prezentuje się bardzo dobrze. Zestaw jest przykładem, że posiadając odpowiednie szorty możemy nosić je nie tylko z koszulką czy trampkami, ale również w zestawach pod krawatem. 

Klasyczne szorty, podobnie jak w pierwszej stylizacji, są marki Ralph Lauren. Koszula pochodzi z asortymentu marki Próchnik. Producentem krawata jest pracownia krawiecka Tiviano Atelier. Kamizelka to mój projekt, i niebawem trafi do sprzedaży – więcej na jej temat już wkrótce na blogu. Buty pochodzą z asortymentu internetowego sklepu Bexley. Torba i okulary są dostępne w punktach marki EM Mens Accessories

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes