Jesienny zestaw w stylu smart casual.

2 394

Jesienny zestaw w stylu smart casual. Jakiś czas temu na blogu pojawił się tekst na temat ubioru, a dokładnie: Co zakładać pod marynarkę w chłodniejsze dni? Z całą konsekwencją postanowiłem przygotować zestaw, który sprawdzi jak to wygląda w praktyce. Całość balansuje w stylu smart casual, więcej o stylach, które rządzą w modzie męskiej znajdziecie tutaj. Za podstawę przyjąłem brązową marynarkę, zapinaną na trzy guziki. Teoretycznie sama marynarka nie charakteryzuje się jesienną budową, gdyż nie posiada podszewki, w praktyce  zestawie z pomarańczowym swetrem i niebieską koszulą z długim rękawem wzmacnia jej właściwości termiczne co przekłada się na trzymanie ciepła. Moje przewidywania co do pogody w zupełności się nie sprawdziły, mamy całkiem (na razie)ciepłą jesień. Plusowe temperatury pozwalają nam za to nosić zestawy z marynarką, nie powodując nadmiernej potliwości naszego ciała przy rezygnacji z cieplejszych płaszczy. Do całego zestawu wybrałem buty typu brongsy, wykonane z zamszu. Wydaje mi się że jest to idealny materiał, wkomponowujący się w jesienną aurę jeśli chodzi o obuwie. Oczywiście w obliczu zagrożeń, deszczu i błota wymaga od nas więcej uwagi, którą musimy poświęcić jego pielęgnacji.

 

jesienny zestaw

jesienny zestaw

jesienny zestaw

Przy zestawieniu swetra z koszulą i marynarką warto pamiętać aby wyłogi,  znajdowały się pod kołnierzykiem, nie na wierzchu. Na poniższym zdjęciu, widać że nie prezentuje się to najlepiej natomiast zdjęcie niżej, prezentuje jak to powinno wyglądać prawidłowo. Efekt wizualny, moim zdaniem zdecydowanie lepszy. Poruszając temat samej marynarki, ta przy moich gabarytach leży bardzo dobrze, minus to zbyt szeroki rękaw na wysokości bicepsa, tym już niedługo zajmie się krawiec, po tym zabiegu powinna prezentować się kompletnie.

jesienny zestaw

jesienny zestaw

jesienny zestaw

jesienny zestaw

jesienny zestaw

Jako że jestem zwolennikiem barwnych i wzorzystych skarpet, postanowiłem dobrać je pod kolor swetra. W ten sposób, odszedłem od konwencji dobierania ich pod kolor spodni czy butów, która sprawdza się świetnie w zestawach biznesowych, mniej w smart casualowych czy casualowych.

jesienny zestaw

Podsumowanie

Cały jesienny zestaw wtapia się w charakter stylu smart casual, a zestawienie brązowej marynarki, współgra z pomarańczowym swetrem na zasadzie dobierania kolorów pokrewnych. Oczywiście pomarańczowe skarpety, wydają mi się świetnym uzupełnieniem całego zestawu i też dobrze wyglądają w towarzystwie brązowego zamszu, butów. Ze względu na warstwy, sweter, koszula z długim rękawem, całość dobrze trzyma ciepło w chłodniejsze dni, co pozwala nam zrezygnować z płaszcza czy kurtki. Poniżej zasada dobierania kolorów, z której skorzystałem komponując zestaw.

jesienny zestaw

 

 

Nowości w komentowaniu!! Od teraz możecie już komentować posty anonimowo. Już nie musicie się rejestrować do serwisu aby dodawać komentarze. Wystarczy zaznaczyć „Wolę pisać jako gość”. Opcja pojawia się po kliknięciu w okno:  „Nazwa”

komentowanie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes