Stylowe i ponadczasowe rzeczy dla faceteta na zimę/jesień.

1 643

Jesienny klimat i mroźna pogoda, zmusza do zakładania większej ilość ubrań niż ma to miejsce latem czy wiosną. Płaszcze czy kurtki zapewniają komfort ciepła, ale zabierają możliwość eksponowania takich dodatków jak krawat, spinki do krawata czy poszetka. Czyli wszystko to co daje możliwość podkreślenia indywidualnego stylu oraz wyczucia w modzie męskiej. Bez obaw, zimą też istnieją sposoby, dodatki, które pozwolą na odrobinę nonszalancji. Stylowe i ponadczasowe rzeczy, które sprawdzą się zimą i jesienią będą tematem przewodnim poniższego artykułu. Bo zawsze można wyglądać stylowo, nieważne czy jest mróz, pada deszcz lub świeci słońce. Takie dodatki jak parasol, szal i kapelusz może dopełnić nasza stylizację. Poniżej znajdziecie stylowe i ponadczasowe rzeczy, które sprawdzą się podczas niskich temperatur.

1. Kapelusz

Jest to pierwsza z rzeczy, która nie tylko zapewni pewien komfort ciepła, ale odpowiednio dobrany doda całej stylizacji szyku. W zgodzie z tym co piszę, sam w ostatnim czasie stałem się posiadaczem dwóch egzemplarzy. Klasycznej „Fedory” oraz kapelusza typu „Bucket” (brązowa pepitka), oczywiście polskiej marki. Z jakim ubiorem je łączyć? Sprawdzą się w przypadku płaszczy typu: trencz, bosmanka i  dyplomatka. W połączeniu z kurtką z kapturem już nie wyglądają dobrze, dlatego takich zestawów warto unikać. Poniżej kilka zdjęć z postaciami, które to nakrycie głowy sobie szczególnie upodobały.

ponadczasowe rzeczy

ponadczasowe rzeczy

ponadczasowe rzeczy

ponadczasowe rzeczy

2. Szal kaszmirowy/wełniany

Kto z Was wyobraża sobie zimę bez odpowiedniego okrycia szyi. Mimo że wiele kurtek posiada odpowiednie zapięcia i kołnierze, mróz w połączeniu z wiatrem dają o sobie czasem mocno znać. Warto więc w zgodzie ze stylem, wyposażyć się w odpowiedni szalik. Odpowiedni kolor, sposób wiązania, tekstura materiału w połączeniu z ubiorem podkreślają jego formalność czy komponują się ze stylem casualowym. Warto pamiętać że stylowy szal kaszmirowy, trudno będzie wkomponować w styl casualowy a modny w ostatnim czasie „komin” z ubiorem formalnym.

ponadczasowe rzeczy
Źródło obrazu: www.capsuleshow.com

ponadczasowe rzeczy

ponadczasowe rzeczy

3. Czapka

Jeśli ktoś nie jest zwolennikiem kapeluszy a preferuję czapki – tu też jest z czego wybierać. Jednolite kolory oraz prosty design, przyporządkowują ją do grupy uniwersalnych dodatków lub z niej wykluczają. Poniżej, te które sprawdzą się w połączeniu z różnym typem stylów oraz charakteryzują się uniwersalnymi cechami. Zarówno zakładając ją do dyplomatki, bosmanki czy budrysówki, będą dobrze wyglądać.

Źródło obrazu: www.suitsupply.com
Źródło obrazu: www.suitsupply.com

ponadczasowe rzeczy

4. Kaszkiet

Kaszkiet to kolejne zimowo-jesienne nakrycie głowy dla faceta. Ja osobiście za nimi nie przepadam, ale są mężczyźni, którzy je wysławiają. Może dlatego, że po prostu wyglądają w nich dobrze. Warto postawić na jakość, te wykonane z tweedu sprawdzą się idealnie w jesiennej oraz zimowej aurze. Do jakiego typu ubioru je zakładać? Smart casual, business formal to te style, które jak najbardziej wkomponują się w kaszkietowy zestaw. Marynarka czy płaszcz wydają się być idealne do tego typu zestawów. 

ponadczasowe rzeczy

ponadczasowe rzeczy

ponadczasowe rzeczy
www.thesartorialist.com

5. Skórzane rękawiczki

Stylowe i ponadczasowe a zarazem dające komfort ciepła. Dobrej jakości, posłużą nie jeden, ale kilka sezonów dlatego warto wziąć pod uwagę jakość wykonania. Jeśli chodzi o sposób ich dobierania do reszty ubioru, tu zasada jest identyczna jak w przypadku pozostałych skórzanych dodatków- dobiera się je kolorem. Należy jeszcze pamiętać, że rękawiczki z wykonane z wełny czy bawełny nie charakteryzują się najwyższym stopniem formalności.

ponadczasowe rzeczyponadczasowe rzeczy

6. Buty zimowe

Trudno sobie wyobrazić zimę bez solidnego obuwia. W tym przypadku sprawdzą się idealnie trzewiki tego typu. Uniwersalne oraz stylowe trzewiki za kostkę, można wykorzystywać w zestawach biznesowych jak również jako codzienne buty. Poniżej zdjęcia tych, które charakteryzują się uniwersalnym design’em.

ponadczasowe rzeczy

ponadczasowe rzeczy
Źródło obrazu: www.patine.pl

 

7. Parasol

Cały czas wydaje mi się, że ten męski gadżet chroniący przed deszczem jest niedoceniany i przypisywany do damskich dodatków. Moim zdaniem niesłusznie i chyba w niedługim czasie powinno się to całkowicie zmienić. Może czasem po prostu dodatkowy przedmiot w rękach sprawia kłopoty, ten fakt mnie nie dziwi, sam nie lubię poruszać się z kilkoma rzeczami w dłoniach jednocześnie, lubię swobodę. Jeden z faktów mnie natomiast dziwi. Wciąż brakuje mi w takich miejscach jak restauracje, sklepy czy puby odpowiednich miejsc, gdzie można zostawić przemoczony parasol. To rozwiązanie, często jest już stosowane w porach deszczowych w wielu zachodnich krajach. Dlatego z niecierpliwością czekam aż nasi rodzimi restauratorzy zaczną je stosować u siebie.

ponadczasowe rzeczy

ponadczasowe rzeczy

ponadczasowe rzeczy

ponadczasowe rzeczy

8. Broda- ponadczasowe rzeczy 

Może to nie jest dodatek lecz moda na jej zapuszczanie jest dość mocno w ostatnim czasie promowana. Czy jest to tymczasowy trend? Trudno to określić. Wiem tylko jedno, warto wykorzystać ten okres na sprawdzenie jak będzie się prezentowała nasza twarz z większym niż dotychczas to bywało zarostem. Wiem. Czasem nasze żony czy dziewczyny mogą wyrazić sprzeciw. Za tłumaczenie można podać większy komfort ciepła w zimę lub po prostu, podjąć męską decyzje i mimo sprzeciwu płci pięknej postawić na swoim.

ponadczasowe rzeczy

ponadczasowe rzeczy

ponadczasowe rzeczy

Ponadczasowe rzeczy – Podsumowanie

Była to kolejna odsłona, stylowych i ponadczasowych rzecz dla każdego faceta. Tym razem w wersji zimowej. Zmiana pogody wcale nie musi nas ograniczać, w tym okresie też możemy wyglądać szykownie. Takie gadżety jak parasol, kapelusz, szal czy buty, świetnie mogą podkreślać nasz styl. W tym materiale zaprezentowałem te, które najbardziej odpowiadają mojemu stylowi. Jeśli macie inny, nie musicie się kurczowo trzymać tego co jest powyżej napisane. Pamiętajcie aby w tym co nosimy, czuć się swobodnie.

1.00 avg. rating (54% score) - 1 vote