5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Koszula szyta na miarę w sklepie internetowym? Jeszcze pięć czy sześć lat temu, usługa szycia na odległość mogła wydawać się nierealna. Dzisiaj, w dobie popularyzacji zakupów w sieci, mamy do czynienia nie tylko z personalizacją zakupionych w Internecie gotowych produktów, ale możemy już korzystać z usługi szycia na miarę garniturów czy koszul. Z pewnością, proces ten nie jest aż tak złożony, jak w pracowniach krawieckich, mimo to, perspektywa doboru detali i kroju jest szeroka.

Rzecz jasna, samo dopasowanie koszuli do naszych wymiarów stanowi jedynie ułamek możliwości, jakie dają nam sklepy Internetowe z usługą szycia. Przykładem jest moje zamówienie w Henderson-Shirt. Samo wprowadzenie moich wymiarów było jednym z etapów całego procesu składania zamówienia. Wybór kołnierzyka, mankietów czy kroju koszuli również był możliwy. Czy było warto? Myślę, że tak. Stosunek ceny do jakości prezentuje się korzystnie. Koszt uszycia koszuli we wspomnianym sklepie to 259 zł. Czas realizacji zamówienia to maksimum czternaście dni. Efekt finalny możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach.

koszula szytakoszula szytakoszula szytakoszula szyta koszula szyta

Koszula szyta na miarę – przebieg realizacji zamówienia

Realizacja zamówienia w sklepie internetowych Henderson składa się z kilku etapów. Jednym z nich jest samodzielne zdjęcie i wprowadzenie miary potrzebnej do uszycia koszuli. Można również zrezygnować z tego etapu i wysłać swoją najlepiej dopasowaną koszulę, na podstawie której zostanie zrealizowane zamówienie – po odbiór koszuli przyjeżdża zamówiony przez firmę kurier. To właśnie z tej metody postanowiłem skorzystać. Na gotowy produkt czekałem jedynie siedem dni a wraz z nim została odesłana do mnie koszula na podstawie której realizowane było zamówienie.

Koszula szyta na miarę – plusy i minusy

Szycie na miarę drogą internetową jest z pewnością wygodne i szybkie, ale ma również swoje minusy, o których warto pamiętać! To czy zdecydujecie się na szycie miarowe drogą elektroniczną czy w tradycyjnej pracowni zależy od waszych oczekiwań i możliwości. Poniżej moje subiektywne zestawienie plusów i minusów szycia koszuli przez Internet:

Plusy szycia na miarę przez Internet:

  • szybki proces składania i realizacji zamówienia (do 14 dni roboczych),
  • możliwość szycia koszuli na odległość,
  • szeroki zakres możliwości (możliwość wyboru kołnierzyka, mankietów, guzików etc.),
  • cena – szycie na miarę koszuli drogą Internetową jest znacznie tańsze niż szycie koszuli w tradycyjnym atelier. W procesie składania zamówienia nie uczestniczy natomiast krawiec czy personalny doradca – co bezpośrednio przekłada się również na cenę.

Minusy szycia na miarę przez Internet:

  • brak personalnego doradztwa – proces samodzielnego zbierania miary może się nie udać, co bezpośrednio przełoży się na efekt końcowy uszytego produktu,
  • monitor komputera nigdy w stu procentach nie odzwierciedli charakteru tkaniny, na którą się zdecydujemy – w rezultacie możemy być niezadowoleni z zamówionej koszuli,
  • brak przymiarek – przy zamówieniach drogą Internetową nie mamy możliwości przymierzenia koszuli przed odbiorem.

Podsumowanie

Szycie na miarę przez Internet stanowi ciekawą alternatywę dla szycia tradycyjnego. Czy jest wygodne? Z pewnością tak. Osobiście jestem zadowolony z efektu finalnego, a sam stosunek ceny do jakości – moim zdaniem – jest bardzo dobry. Czy warto szyć koszule, spodnie lub zestawy garniturowe w sklepach Internetowych? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od waszych oczekiwań i możliwości finansowych. Osobiście polecam 🙂

Rzeczy, które prezentuję: Koszula: Henderson, Garnitur/Torba: Próchnik, Krawat: Tiviano Atelier,

Zdjęcia: Albert Demidziuk