Garnitur biznesowy – w ciągu roku, ba w ciągu miesiąca niejednokrotnie można uczestniczyć w przeróżnych wydarzeniach. Wesele, wieczorne bankiety czy zwykłe wyjścia do knajpy wymagają adekwatnego ubioru. Nie każdy garnitur, spodnie czy marynarka będzie odpowiednia na firmowe przyjęcie. Podobnie jest z ubiorem codziennym. W zależności od czynności czy pracy jaką wykonujemy zestaw roboczy powinien wyglądać inaczej. Górnik nie wskoczy w wizytowy garnitur i nie pójdzie wydobywać węgla. Menedżer nie założy krótkich spodenek bo jest ciepło i nie pójdzie na spotkanie z klientem. Czasem jednak zdarzają się gafy, nie w górnictwie, a w branżach, które wymagają od osób w nich pracujących eleganckiego ubioru. Poniżej krótki przewodnik czym powinien charakteryzować się biznesowy garnitur.
Kolor garnituru biznesowego
Kolor garnituru jest jedną z podstawowych cech, która go klasyfikuje. Biały, będzie dobry na lato, czarny na pogrzeb lub bankiety, które odbywają się wieczorową porą. Na jaki zatem stawiać w ubiorze biznesowym? Z pozoru w tym przypadku nie jesteśmy aż tak mocno ograniczeni. Szary, grafitowy, niebieski, granatowy i ich odcienie. Unikać należy jaskrawych, połyskujących materiałów, wygląda to tandetnie.
Krój marynarki biznesowej
Krój garnituru powinien podążać w miarę możliwości za trendami, nie powinien ich wyprzedzać. Najlepszym rozwiązanie są marynarki z dwoma szlicami – lepiej się układają na sylwetce. Klapy nie powinny być zbyt wąskie, będzie wyglądać to komicznie. Marynarka powinna zakrywać przynajmniej połowę pośladków, nie należy też przesadzać z jej długością – łatwo zniekształcić budowę ciała.
Krój spodni
W zestawach biznesowych warto postawić na spodnie proste, bez zaszewek i mankietów. Każdy ten dodatkowy element obniża ich formalność i może odciągać uwagę partnera biznesowego od twarzy, co jest niekorzystne. Nogawka powinna dotykać buta, warto bardziej kierować się wyczuciem i estetyką niż poradnikami odnoszącymi się do idealnej długości spodni.
Garnitur biznesowy – dodatki krawat/koszula/poszetka
To dodatki w pełni podkreślają rodzaj ubioru jaki w danym momencie mężczyzna ma na sobie. Zestaw biznesowy powinien być uzupełniony krawatem w stonowanych kolorach, bez wyrazistych pasków lub kraty. Powinien wtapiać się po części w tło jakim jest kolor marynarki.
Poszeta, idealnym rozwiązaniem jest ta biała. Odpowiednio złożona będzie się idealnie komponować z resztą ubioru.
Koszula, podobnie jak krawat, kolor jej nie powinien być jaskrawy, wyrazisty. Biały lub błękitny jest rozwiązaniem idealnym.
Buty do zestawu biznesowego
Jeden z elementów męskiego ubioru, który jest często bagatelizowany. Zestaw biznesowy powinien być dopełniony, przede wszystkim czystym obuwiem. Kolor powinien być ciemny – czarny, bordowy, ciemny brąz to barwy, które pasują do zestawów biznesowych idealnie.
Rozmiar
Ostatnią i najważniejszą cechą garnituru nie tylko biznesowego jest rozmiar. Ten powinien być odpowiedni do sylwetki. Za długie rękawy, za długie spodnie psują cały efekt, a pierwsze wrażenie jakie często musi zrobić menedżer na swoim kliencie może ułatwić bądź utrudnić osiągnięcie wyznaczonego celu.
Garnitur biznesowy – podsumowanie
Garnitur biznesowy to nie zestaw dyskotekowy. Menedżer nie powinien wyróżniać się od innych menedżerów jaskrawą barwą garnituru lecz jego jakością. Warto też podkreślić, że wybierając swój zestaw biznesowy najlepiej podążać krok za trendami niż je wyprzedzać, mimo klasyki i uniwersalnego charakteru eleganckiego ubioru, moda też w tym przypadku nie przechodzi bokiem. Główną przesłanką skłaniającą do wyboru konkretnego modelu garnituru zawsze powinna być klasyka i uniwersalność.
PS.
Podrzucam niżej link do strony firmy, która zajmuje się ubezpieczeniami na różnych aspektach funkcjonowania: http://www.centrumtlumaczen.pl/