5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Ciemne spodnie i jasna marynarka

Do popularnych stylizacji w modzie męskiej, szczególnie w smart casualowej, możemy zaliczyć zestaw oparty na ciemnej marynarce i jasnych spodniach. W klasycznym zestawie koordynowanym, marynarka jest w kolorze granatowym a spodnie są w kolorze szarym lub popielatym. Jest to bezpieczna kombinacja i na każdej sylwetce będzie prezentować się dobrze. Idąc pod prąd, odchodząc po części od klasyki, postanowiłem w tym materiale nieco zamieszać. W prezentowanej stylizacji to spodnie są w kolorze ciemniejszym (ciemnofioletowym), a marynarka ma jasny odcień. 

ciemne spodnie

O zestawie

Podstawą mojego zestawu, są ciemne spodnie w kolorze fioletowym. Są one wykonane z mieszanki wełny i moheru. Pierwszy raz na blogu wykorzystałem je niespełna rok temu, i w międzyczasie, zostały poddane korekcie u krawca. Od wysokości kolan do wysokości kieszeni spodnie zostały poszerzone. Korekty te nie są skomplikowane i nie kosztują wiele, ale nie należą również do popularnych. Nanosząc je, w prosty sposób, można podnieś komfort użytkowania spodni z wieszaka o czym wiele osób zapomina lub nie wie. Na ten temat pisałem tutaj.

Marynarka, którą wykorzystałem w tym zestawie, w okresie letnim, była przeze mnie często eksploatowana. Głównie ze względu na przewiewny materiał (jest wykonana z czystego lnu), i kolor, który również zestawiony z fioletem – moim zdaniem – prezentuje się bardzo dobrze i poprawnie.

Dobierając dodatki do mojej stylizacji, posta wiłem na wełniany krawat w kolorze spodni. Znalezienie męskiego zwisu w tym, bądź podobnym odcieniu, nie należało do łatwych, ale pod tygodniu poszukiwań – udało się! Poszetka wykonana jest z cienkiej bawełny, ma ręcznie obszywany rant, i kolorem nawiązuje do koloru białej koszuli. Skórzany pasek jest w identycznym odcieniu co buty, dzięki temu, stylizacja jest spójna i prezentuje się efektowniej. 

ciemne spodnieciemne spodnie ciemne spodnie

 

ciemne spodnie

Rzeczy, które prezentuję: Spodnie w kolorze ciemnofioletowym: TK Maxx, Marynarka: Suitsupply, Buty: Yanko (Patine.pl), Krawat/poszetka: EM Men’s Accessories, Pasek: Profuomo, Zegarek: Citizen (Butiki SWISS)